Tenis i jego rodzina

09.03.2011 10:51, Maciej Weber, źródło: Archiwum Tenisklubu, foto: AFP
Zmniejsz czcionkę
Powiększ czcionkę
Drukuj

Szampon i odżywka w jednej butelce. Kawa, mleko i cukier w jednej saszetce… My idziemy jeszcze dalej. W jednym tekście przedstawiamy cztery odmiany tenisa. Te mniej znane, bo temu „normalnemu” poświęcamy prawie cały numer. Soft tenis, tenis plażowy, tenis na wózkach, speedminton. Może ktoś zechce spróbować?

Tekst Anna Świątek, Artur St. Rolak, Anna Wilma i Katarzyna Witwicka

Tenis na miękko
Kolebką soft tenisa jest Jokohama. To tam po raz pierwszy w 1870 roku misjonarze z Zachodu przywieźli nowy sport, który nie spotkał się z entuzjazmem miejscowej ludności. Zamiast naśladować Europejczyków, na bazie już istniejącej gry wymyślili swoją własną, bardziej odpowiednią dla ich warunków fizycznych. Ciężkie piłki i masywne rakiety zastąpili znacznie lżejszymi. Za datę narodzin soft tenisa uważa się 1884 rok, kiedy to po raz pierwszy nowy sprzęt został zastosowany w praktyce.

Prawie od samego początku sport ten poza Japończykami (dziś ponad 5 mln zawodników) uprawiali również Koreańczycy i Tajwańczycy. Następnie soft tenis pojawił się na Hawajach, w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, na Filipinach, Dominikanie oraz w Zairze. Tuż po pierwszych mistrzostwach świata, zorganizowanych w 1975 roku przez Międzynarodową Federację Soft Tenisa (ISTF), dołączyły inne kraje azjatyckie na czele z Chinami. Obecnie ISTF ma zasięg globalny, członkiem federacji jest także Polska.

Najważniejszym elementem do gry w soft tenisa są specyficzne piłki i rakiety. Piłki wykonane są z gumy i wypełnione powietrzem. Mają średnicę 6,6 cm oraz wagę 30-31 g, a ich oficjalnie zatwierdzonym kolorem jest biały i żółty. Dobrze napompowana piłka po upuszczeniu z wysokości 150 cm odbija się od kortu na wysokość 70-80 cm.

Rakiety do soft tenisa są zasadniczo tego samego kształtu i wielkości, co klasyczne rakiety tenisowe. Różnią się jednak ciężarem, tworzywem, z którego są wykonane, a także naciągiem. Rakiety soft tenisowe są bardziej elastyczne, aby w pełni wykorzystać lekkość piłki. Wysokość siatki jest też taka sama, czyli 107 cm, jednak w przypadku soft tenisa utrzymana na tym samym poziomie na całej długości siatki (bez obniżenia w środkowej części).

W soft tenisa można grać indywidualnie (z podziałem na single, deble i miksty) oraz drużynowo. Japończycy szczególnie upodobali sobie debla, a specjalizacja doprowadziła nawet do podziału na grających pod siatką oraz z tyłu. Rządzi ten z przodu, bo to właśnie on zdobywa punkty.

Patrząc na grę w soft tenisa można zauważyć wiele rodzajów zagrań, wśród których najbardziej charakterystyczne i spektakularne są agresywne woleje grane bardzo blisko pod siatką oraz płynne i delikatne loby. Nie można też zapomnieć o podkręcanym serwisie, po którym piłka praktycznie w ogóle nie odbija się od nawierzchni bądź skręca w lewo lub w prawo w zależności od tego, czy serwujący zawodnik jest prawo- czy leworęczny.

System liczenia punktów w singlu i deblu różni się, jednak zawsze rozgrywane są one w systemie jednosetowym. W singlu mecz wygrywa zawodnik, który jako pierwszy zdobędzie cztery gemy. Przy stanie 3:3 następuje tzw. deuce i grę trzeba kontynuować aż do uzyskania dwugemowej przewagi. W deblu mecz wygrywa para, która jako pierwsza wygra pięć gemów (4:4 – deuce).
Raz na cztery lata odbywają się mistrzostwa świata, a co roku w styczniu – mistrzostwa Europy. Każdy członek ISTF organizuje na własnych zasadach zawody krajowe i międzynarodowe. W Grodzisku Mazowieckim, gdzie siedzibę ma Polski Związek Soft Tenisa (PSTA), już trzykrotnie rozegrano międzynarodowe mistrzostwa Polski. Liderami rankingu europejskiego są Holenderka Mara Yong (Ewelina Skaza zajmuje szóste) oraz, od niedawna, oraz Aleksander Matuszelański (jego xxx brat/syn/ojciec) jest trzeci.

Tenis nie tylko na wakacje
Rozpoczynając rozmowę o tenisie plażowym, należy pokrótce powiedzieć, czym tak naprawdę jest ten sport. Najprościej mówiąc: to połączenie tenisa, siatkówki plażowej i badmintona.

Tenisa – ponieważ gra się piłkami (o obniżonym ciśnieniu) i rakietami tenisowymi; siatkówki plażowej – ponieważ gra się na piaszczystym boisku o wymiarach 16x8 metrów (zdarza się, że również w hali); i wreszcie badmintona – ponieważ do dyspozycji mamy jedno uderzenie, piłka nie odbija się od ziemi, a siatka zawieszona jest na podobnej jak w „kometce” wysokości.

Ogólne zasady gry są podobne do gier deblowych w tenisie, wzorem wszystkich już światowych turniejów zamiast trzeciego seta rozgrywa się super tie break, natomiast przy stanie równowagi decyduje jeden punkt (no ad system). Jedyną różnicą jest tylko jeden serwis.
Historia tenisa na plaży nie jest jasna. Do wymyślenia tego sportu przyznaje się kilka osób. Najciekawsza wersja mówi, że beach tennis powstał na słonecznej Arubie. Inne – o przywiezieniu go przez turystów z Holandii. Jak było naprawdę, pewnie nikomu nie da się już ustalić. Ważne jednak, że ta ciekawa dyscyplina w 2008 roku dotarła także do Polski.

W Europie południowej i USA tenis plażowy przeżywa rozkwit już od kilku lat. Narodowe cykle mają Portugalczycy, Hiszpanie, Włosi. W 2007 roku beach tennis stał się oficjalną dyscypliną, wspieraną i monitorowaną przez ITF oraz Tennis Europe. Odbyły się nawet pierwsze mistrzostwa Europy, we włoskiej Arzachenie, gdzie zwyciężyli gospodarze. Na starcie stanęło siedem drużyn narodowych.
Wtedy jeszcze zabrakło biało-czerwonych, ale te zaległości udało się szybko nadrobić. Dopiero latem 2008 roku nowa dyscyplina trafiła na polskie plaże (naturalne i usypane specjalnie na potrzeby tenisistów). Po podpisaniu umowy z PZT zaczęto organizować cykl imprez o charakterze eliminacji do mistrzostw kraju, zakończonych rozdaniem pierwszych medali.

Zaledwie rok później z Sardynii nadeszła bardzo miła informacja – Katarzyna Kaleta i Aleksandra Rosolska zdobyły (w debiucie!) brązowy medal mistrzostw Europy. Jeśli wtedy ktoś jeszcze mówił o przypadku, to w 2010 roku musiał zmienić zdanie – Polki obroniły w Turcji trzecią lokatę. Na polski tenis już od dawna nie musimy narzekać, przestańmy skarżyć się także na plaże.

Więcej niż tenis
Brad Parks był zdolnym 18-letnim akrobatą narciarskim, kiedy 17 stycznia 1976 roku uległ tragicznemu wypadkowi podczas treningu. Przeżył, ale stwierdzono u niego paraliż kończyn dolnych, co oznaczało, że całe życie będzie poruszał się na wózku inwalidzkim.

Zrządzeniem losu w ręce Parksa trafił artykuł o Jeffie Minnenbrakerze, niepełnosprawnym sportowcu z Los Angeles, który postanowił zająć się tenisem. Eksperymentował z dwiema odbijającymi się piłkami i używał własnoręcznie zrobionego krzesła. Brad także tego spróbował. Przypadkowe spotkanie Parksa z Minnenbrakerem stało się początkiem odmiany tenisa dla tych, którzy nijak nie mogą dobiec do piłki.
Wiosną 1977 roku zorganizowali na zachodnim wybrzeżu USA serię pokazowych turniejów. Nowa gra zyskiwała poparcie kolejnych gwiazd tenisa: Yannicka Noaha, Ivana Lendla, Johna Newcombe’a, Jimmy’ego Connorsa, Freda Stolle i Charliego Pasarella. Liczba osób grających w tenisa na wózkach w samych Stanach na początku lat 80. przekroczyła 300.

W 1985 r. zaczęto rozgrywać Drużynowy Puchar Świata (odpowiednik Pucharu Davisa i Federacji), ale początkowo rywalizowały w nim tylko drużyny męskie. Prawdziwy sukces dyscyplina osiągnęła wtedy, gdy w 1988 r. została rozegrana jako konkurencja pokazowa podczas igrzysk paraolimpijskich w Seulu. Zwycięzcami zostali Holenderka Chantal Vandierendonck i Francuz Laurent Giammartini. Cztery lata później wyłoniono pierwszych oficjalnych i pełnoprawnych mistrzów olimpijskich. Złote medale otrzymali Holenderka Monique van den Bosch i Amerykanin Randy Snow. Van den Bosch i Giammartini zostali pierwszymi liderami rankingu ITF.

W Polsce odbywają się dwa turnieje rangi ITF2: Orlen Polish Open w Płocku i Wrocław Cup we Wrocławiu. Najlepszym spośród naszych graczy pozostaje Tadeusz Kruszelnicki. Tenisem zajął się dopiero w wieku 39 lat, a trzy lata później przeszedł na zawodowstwo. 10 kwietnia 2006 został trzecim zawodnikiem świata w klasyfikacji ITF. W 2001 doszedł do finału singla Australian Open, a dwukrotnie występował w wielkoszlemowych finałach gry podwójnej razem z Japończykiem Satoshi Saidą (w Melbourne w 2001 i w Nowym Jorku w 2002 r). Finały Wielkich Szlemów osiągało jeszcze dwoje Polaków – Piotr Jaroszewski (debel Roland Garros 2001) i Agnieszka Bartczak-Wysocka (debel Australian Open 2009).

Zasady gry zostały opracowane tak, aby na korcie mogły się znaleźć osoby w różnym stadium upośledzenia. Uczestnicy jeżdżą na specjalnych, lekkich sportowych wózkach. Dozwolone są dwa odbicia piłki (także po serwisie), a drugie może nastąpić nawet poza kortem – to najważniejsza różnica. Z czasem pojawiła się odmiana tenisa dla osób cierpiących na paraliż czterech kończyn i poruszających się na quadach. Wtedy gracz może korzystać z wózka sterowanego elektronicznie i mieć rakietę przyklejoną do dłoni. Ta konkurencja jest już w programie paraolimpiady i prawie wszystkich Wielkich Szlemów (wyjątkiem pozostaje Wimbledon, gdzie rozgrywany jest wyłącznie debel).

Rakietka turbo
Tenis ma jeszcze jednego, całkiem mmłodego kuzyna, który został nazwany speed badmintonem. Ten nowy sport został zarejestrowany w Niemczech w 2002 roku, ale poprzedziły to lata badań i testów sprzętowych. Pomysłodawcą tej gry był Bill Brandes – niegdyś marynarz, od wielu lat biznesmen i amator sportów rakietowych.

Zasady gry są proste. Zawodnicy ustawiają się na dwóch wyznaczonych kwadratach o rozmiarach 5,5 m x 5,5 m, oddalonych od siebie o 12,8 m. Co istotne, do gry nie używa się siatki, dzięki czemu można rozgrywać bardzo szybkie i dynamiczne wymiany. Zadaniem speed badmintonisty jest obrona własnego pola i atakowanie pola przeciwnika. Gra się rakietami podobnymi do rakiet do squasha (nieco lżejszymi) oraz lotkami, jednak innymi niż badmintonowe. Lotka do speed badmintona, tzw. speeder, jest cięższa i mniejsza, co pozwala jej rozwijać prędkość do niemal do 300 km/h, stąd nazwa sportu.

Mecz rozgrywa się do dwóch bądź trzech wygranych setów, które kończą się po wygraniu 16 punktów przy zachowaniu dwupunktowej przewagi. Zawodnik dysponuje seriami trzech serwisów. Boisko (specjalne taśmy) można kupić wraz z zestawem rakiet. Rozkłada się je w 5 minut, właściwie na każdego rodzaju podłożu. Można skorzystać też z kortu tenisowego, na którym z powodzeniem zmieszczą się cztery speedbadmintonowe kwadraty, czyli boiska dla dwóch par singlowych. Należy oczywiście pamiętać o zdjęciu siatki.

O ile przez pierwsze lata istnienia speed badminton ograniczał się do koleżeńskich rozgrywek w parkach i na plażach w całej Europie, o tyle teraz międzynarodowe turnieje ISBTO (International Speed Badminton Tournament Organisation) odbywają się w kilkudziesięciu miastach na kontynencie – od dalekiej Portugalii, przez Francję, Niemcy, Węgry, Polskę aż po Ukrainę. W roku 2010 rozegrano także turnieje w Nowym Orleanie i w Tajlandii. Krótko mówiąc, szybko powstaje sieć ujednoliconych pod względem organizacji i zasad turniejów na całym świecie.
Występy speedbadmintonistów przeliczane są na punkty do międzynarodowego rankingu prowadzonego przez Niemiecki Związek Speed Badmintona (DSBV). W rankingu mężczyzn sklasyfikowanych jest aktualnie 611 zawodników, lista kobiet liczy 270 pozycji. Prym w męskiej klasyfikacji wiodą Szwedzi i Niemcy, najwyżej klasyfikowany Polak to Filip Wróblewski – 27. lokata. U pań nadal przeważają zawodniczki naszego zachodniego sąsiada, ale w Top 10 mamy dwie nasze reprezentantki – współautorkę tego tekstu Katarzynę Witwicką (4.) i Janinę Karasek (8.).

Dyscyplina w Polsce rozwija się coraz prężniej. W tym sezonie rozegranych zostało pięć turniejów międzynarodowych, a jeden z nich miał najwyższą rangę ISBTO. Odbywają się także turnieje krajowe, których punktacja zaliczana jest do rankingu krajowego.

– Chcielibyśmy zachęcić Polaków do regularnej aktywności fizycznej, a tym samym do uprawiania speed badmintona. To sport łatwy do nauczenia na podstawowym poziomie, więc bardzo szybko można czerpać satysfakcję z gry – mówi Lidia Bomirska z Polskiego Zrzeszenia Speed Badmintona, organizator turniejów w Polsce.

Już wiadomo, że w najbliższych latach podjęte zostaną wysiłki, aby speed badminton został sportem olimpijskim. A zatem: do rakiet! Zresztą do wszystkich, nie tylko speedbadmintonowych.


 

Komentarze
Najczęściej czytane
Recman - moda męska
Tagi
#Alex Bolt #AusOpen #Australian Open #AustralianOpen #Roger Federer 's-Hertogenbosch 's-Hertogenbosch ATP 's-Hertogenbosch WTA . 2020 40-Love 4F Abbie Myers Abigail Spears Abigali Spears Abu Dhabi Acapulco Acapulco ATP Acapulco WTA Ada Gorczyńska Ada Piestrzyńska Ada Pietrzyńska Adam Chadaj Adam Kulig Adam Kwiatkowski Adam Majchrowicz Adam Majchrowicz. Adam Mlazga Adam Pavlasek Adam Romer Adi Shamasdin Adil Shamasdin Adreas Seppi Adrian Mannarino Adrian Andrzejczuk Adrian Kowalski Adrian Mannarino Adrian Partl Adrian Sikora Adrian Ungur Adrianna Żórawska Adrien Bossel AFP Agata Barańska Agata Bieńkowska Agata Borgman Agata Jadwiga Bieńkowska Agata Świątek Agieszka Radwańska Agnelique Kerber Agnes Bukta Agnese Zucchini Agnieszak Radwańska Agnieszk Radwańska Agnieszka Radwańska Agri ITF Agustin Velotti Aibgali Spears Aisam Ul Haq Qureshi Aisam Ul-Haq Qureshi Aisam-Ul-Haq Quereshi Aisam-ul-Haq Qureshi Aix en Provence CH Ajla Tomljanović Ajlta Tomljanovic Akademia Tenisowa Tenis Kozerki Akgul Amanmuradova Akgul Amanmuradowa Akira Santillan Akko ITF Alaksander Bury Alaksandra Sasnowicz Alan Bojarski Albano Olivetti Albert Costa Albert Montanes Albert Ramos Albert Ramos Vinolas Albert Ramos-Vinolas Alberta Brianti Alberto Brizzi Alberto Giraudo Alberto Ramos Aldin Setkić Alejandro Davidovich Fokina Alejandro Falla Alejandro Gonzalez Aleks Bolt Aleksadnra Krunić Aleksandar Vukić Aleksander Bublik Aleksander Bury Aleksander Kudriawcew Aleksander Pawlicki Aleksander Vukic Aleksander Zverev Aleksandr Kudriawcew Aleksandr Niedowiesow Aleksandr Niedwoeisow Aleksandra Buchla Aleksandra Buczyńska Aleksandra Krunić Aleksandra Kulesza Aleksandra Kusz Aleksandra Panowa Aleksandra Rojek Aleksandra Rosolska Aleksandra Wierzbowska Aleksandra Wozniak Aleksandra Zawadzka Aleksandre Metreveli Aleksiej Popyrin Aleksiej Watutin Alessandro Gianessi Alessandro Giannessi Alex Bogomołow Jr Alex Bolt Alex Corretja Alex De Minaur Alex Kuznetsov Alex Kuzniecow Alex Molcan Alexa Glatch Alexa Guarachi Alexadra Dulgheru Alexander Kudriawcew Alexander Lazov Alexander Peya Alexander Sarkissian Alexander Satschko Alexander Waske Alexander Zverev AlexanderZverev Alexandra Cadantu Alexandra Dulgheru Alexandra Krunic Alexandra Mueller Alexandra Panowa Alexandra Stevenson Alexei Popyrin Aliaksander Bury Aliaksandra Sasnowicz Alicha Rosolska Alicia Molik Alicja Rosolak Alicja Rosolska Alicja Sierzputowska Alija Tomlajnović Alijaż Bedene Alikasandra Sasnowicz Aliona Boisova Zadoinov Alisa Klejbanowa Alison Van Uytvanck Alison Riske Alison van Uytvacnk Alison Van Uytvanck Alize Cornet Alize Cornt Alize Lim Alja Tomljanović Aljaksandra Sasnowicz Aljaz Bedene Allie Kiick Almaty CH Alphen Alphen CH Alphen ITF Altenkirchen ITF Amanda Anisimova Amanda Asinimova Amandine Hesse Amatorskie Mistrzostwa Wielkopolski Amelie Mauresmo Amer Delić Amica Amir Weintraub Amos Mansdorf Amra Sadikovic An-Sophie Mestach Ana Bogdan Ana Ivanović Ana Ivnović Ana Konjuh Ana Tatiszwili Ana Vrljić Anabel Medina Anabel Medina Garrigues Anais Laurendon Anasstazja Pawluczenkowa Anastaja Pawluczenkowa Anastasia Pavlyuchenkova Anastasia Rodionova Anastasia Sevastova Anastasija Seastowa Anastasija Sevastovą Anastasija Sewastoa Anastasija Sewastowa Anastazja Jakimowa Anastazja Myskina Anastazja Myszkina Anastazja Paluczenkowa Anastazja Pawliuczenkowa Anastazja Pawluczenkova Anastazja Pawluczenkowa Anastazja Piwowarowa Anastazja Potapova Anastazja Potapowa Anastazja Rodionova Anastazja Rodionowa Anastazja Sevastova Anastazja Sewastowa Anastazja Soszyna Anastazja Szoszyna Anatolij Glebow Anders Seppi Andrada Surdeanu Andre Agassi Andre Begemann Andre Sa Andrea Arnaboldi Andrea Arnaboli Andrea Collarini Andrea Gamiz Andrea Hlavackova Andrea Hlavaczkova Andrea Klepać Andrea Mitu Andrea Petkokvic Andrea Petkovic Andrea Sa Andrea Sestini Hlavackova AndreaPetkovic Andreas Beck Andreas Haider Maurer Andreas Haider-Maurer Andreas Mies Andreas Molteni Andreas Seppi Andreas Seppir Andreas Seppo Andreas Siljestrom Andreas-Haider Mauer Andreassa Seppi Andreea Mitu Andrej Kapaś Andrej Martin Andrej Rublow Andreja Klepac Andres Molteni Andres Torres Andrew Whittington Andrezieux-Boutheon ITF Andria CH Andria Challenger Andriej Gołubiew Andriej Kapaś Andriej Kuzniecow Andriej Rublew Andriej Rublow Andrieja Klepać Andrzej Fąfara Andrzej Supron Andy Murray Andy Ram Andy Roddick Andżelika Kerber Anelique Kerber Anett Anett Kontaveit Anette Kontaveit Angelique Keber Angelique Kerber Angelque Kerber Anhelina Kalinina Ania Hertel Ankara ITF Ankita Raina Anna Blinkova Anna Blinkowa Anna Czakwetadze Anna Danilina Anna Hertel Anna Kalińska Anna Kalinskaja Anna Karolina Schmiedlova Anna Korzeniak Anna Niemiec Anna Schmiedlova Anna Smith Anna Smitth Anna Tatishili Anna Tatishvili Anna Tatiszwili Anna Zaja Anna-Giulia Remondina Anna-Karolina Schmiedlova Anna-Lena Friedsam Anna-Lena Friedsman Anna-Lena Groenefeld Anne Keothavong Anne Schaefer Annicka Beck Annie Leylah Fernandez Annie Miller Annika Beck Anning CH Anstasia Rodionova Antalya ATP Antalya ITF Ante Pavić Antoine Cornut Chauvinc Anton Zajcew Antoni Cichy Antonia Lottner Antonio Sancić Antonio Veić Antwerpia ATP Antwerpia WTA Anvit Bendre AO Aoran Wang Arantxa Parra Santonja Arantxa Parra-Santonja Arantxa Rus Arantxa Sanchez-Vicario Aratnxa Rus Aravane Rezai Argentina Open 2019 Argentyna Argentyna-Serbia Arina Rodionova Arina Rodionowa Arina Sabalenka Arina Sabałenka Arkadiusz Kocyła Arkadiusz Kocyłka Arnau Brugues-Davi Arnaud Clement Arnold Kokulewski Aron Stajszczak Artem Sitak Artem Smirnov Artem Smirnow Arthue de Greef Arthur De Greef Artur Bochenek Artur Rolak Artur St. Rolak Aryna Sabalenka Aryna Sabałanka Aryna Sabałenka ASB Classic 2019 Ash Barty Asheligh Barty Ashleigh Barty Ashley Fisher Ashley Kratzer Asia Muhammad Asia Muhammed Astana CH Astana ITF Astra Sharma ATAS Atilla Balazas Atilla Balazs Atlanta ATP ATP ATP 1000 ATP 250 ATP 500 ATP Antwerpia ATP Atlanta ATP Auckalnd ATP Auckland ATP Barcelona ATP Bastad ATP Bazylea ATP Budapeszt ATP Buenos Aires ATP Challenger Sopot ATP Challenger Tour ATP Challenger Tour Finals ATP Championships ATP Chengdu ATP Cincinnati ATP Delray Beach ATP Doha ATP Dubaj ATP Eastbourne ATP Estoril ATP Finals ATP Halle ATP Hertogenbosch ATP Houston ATP Indian Wells ATP Lonydn ATP Madryt ATP Marrakesz ATP Marsylia ATP Masters 1000 ATP Metz ATP Miami ATP Monachium ATP Monte Carlo ATP Montpellier ATP Moskwa ATP Newport ATP Nowy Jork ATP Paryż ATP Pekin ATP Petersburg ATP Petersbutg ATP Pune ATP Rio de Janeiro ATP Rotterdam ATP Rzym ATP Shenzen ATP Shenzhen ATP Sofia ATP Sydney ATP Szanghaj ATP Tokio ATP Toronto ATP Umag ATP Waszyngton ATP Wiedeń ATP Winston-Salem ATP Word Tour ATP Word Tour 2019 ATP World Tour Final ATP World Tour Finals ATP World Tour Masters ATP250 ATP500 Attila Balazs Auckland ATP Auckland WTA Ausopen Austalian Open WTA Austin Krajicek Australia Australia Open ATP Australian Open Australian Open ATP Australian Open mikst Australian Open WTA AustralianOpen AustraliaOpen Axel Michon Ayla Aksu Ayumi Morita Ałmaty CH Ałmaty ITF Ałła Kudriawcewa Baastad ATP Baba Cup Babolat Babolat Chroma Tour Babolat ITF Seniors Bad Gastein Bad Gastein WTA Baku WTA Bali WTA Baltic Open Bangkok ATP Banja Luka Ch Baptiste Creppate Barba Haas Barbara Haas Barbara Jordan Barbara Shett Barbara Sobaszkiewicz Barbora Kreczikova Barbora Krejcikova Barbora Krejczikova Barbora Stefkova Barbora Strycova Barbora Zahlavova Strycova Barbora Zahlavova-Strycova Barbroa Krejcikova Barcelona ATP Barcelona WTA Barclona ATP Barnstaple ITF Bartosz Andrzejczuk Bartosz Halubiec Bartosz Wojnar Bartosz Łosiak Basak Eraydin Bastad ATP Bastad CH Bastad ITF Bastad WTA Bastian Schweinsteiger Bastian Trinker Bath CH Bath ITF Bazylea ATP Beach Tennis Beata Światłoń Beatriz Hadad Maia Beatriz Hadda Maia Beatriz Haddad Maia Behtanie Mattek-Sands Beinda Bencic Belgia Belgrad ATP Belina Bencic Belinda Bencic Belinda Benic Bella Cup Ben McLachlan Ben Mitchell Beniamin Budziak Benicarlo ITF Benjamin Becker Benjamin Bonzi Benjamin Lock Benjamin Mitchell Benoi Paire Benoir Paire Benoit Paire Benoit Parie Bergamo CH Bergamo ITF Bernard Tomic Bernarda Para Bernarda Pera Bethanie Mattek Bethanie Mattek-Sands Bethenie Mattek-Sands Betthanie Mattek-Sands Bianca Andreescu Biancu Andreescu Biarritz ITF Białoruś Bibiane Schoofs Biel WTA Bilety Bill Gates Bill Tilden Billie Jean King Birmingham WTA Bjoern Borg Bjorn Borg Bjorn Fratangelo Bjorn Phau Bjorna Fratangelo Blake Ellis Blaz Kavcic Blaz Kavicic Blaz Rola Blumenau CH BNP Paribas Open BNP Paribas Tomaszewski Cup Bob Bryan Bobby Reynolds Bogdan Dzudzewicz Bogna Nowacka Bogna Nowicka Bogota ATP Bogota WTA Bohdan Tomaszewski Bojana Bobusic Bojana Jovanovski Bol CH Bordeaux Ch Boris Becker Boris Pashanski Borna Corić Borna Czorić Borona Coric Borys Zgoła Bośnia i Hercegowina-Polsa Bośnia i Hercegowina-Polska Boy Westerhof Brad Gilbert Bradley Klahn Bradley Mousley Brasil Open 2019 Brasov CH Bratysława Ch Bratysława ITF Brayden Schnur Brescia CH Brescia Challenger Brescia ITF Brest CH Brian Baker Brisbane ATP Brisbane International Brisbane WTA Bruksela WTA Bruno Soares Brunszwik CH Brunszwik ITF Bucha ITF Budapeszt Budapeszt ATP Budapeszt Ch Budapeszt Challenger Budapeszt ITF Budapeszt WTA Buenos Aires ATP Bukaresz WTA Bukareszt ATP Bukareszt ITF Bukareszt WTA Bukfurdo ITF bukmacherskieonline.pl Burnie Ch Burnie ITF Bydgoszcz ITF Bytom ITF Błażej Koniuesz Błażej Koniusz Caarla Suarez Navarro Caga Buyukakcay Cagla Buyukakcay Cagnes-Sur-Mer Cagnes-Sur-Mer ITF Cairns ITF Cali WTA Calire Feuerstein Cameron Norie Cameron Norrie Camiila Giorgi Camila Ciorgi Camila Giorgi Canberra CH Cannon Kingsley Cara Black Carin Witthoeft Carina Witthoeft Carla Saurez Navarro Carla Suaraz Navarro Carla Suarez Navaroo Carla Suarez Navarro Carla Suarez-Navarro Carlo Berlocq Carlos Berlocq Carlos Moya Carlos Taberner Carlsbad WTA Carol Zhao Carolina Garcia Carolina Wozniacki Caroline Delehide Caroline Dolehide Caroline Garcia Caroline Woznacki Caroline Wozniacki Caroline Wozniaki Carson Branstine Carsten Arriens Casablanca ATP Casablanca CH Casablanca ITF Casareta ITF Casblanca ATP Casblanca ITF Casey Dellacqua Casey Dellacque Casey Dellacquea Casper Ruud Cassper Ruud Catalina Castano Catalina Pella Caterpillar Burnie International 2019 Catherina Bellis Catherine Bellis Catherine Mcnally Caty McNally Cały ten tenis Cederik-Marcel Stebe Cedric Pioline Cedric-Marcel Stebe Cedrik-Marcel Stebe Cezary Walkusz Challenger Anning Challenger ATP Challenger Bratysława Challenger Burnie Challenger Dallas Challenger Indian Wells Challenger Monterrey Challenger Pune Challenger Saint-Brieuc Challenger Tour Championships WTA Chan Hao-Ching Chan Yung-Jan Chanel Simmonds Chanelle Scheepers Chanelle Sheepers Chang Kai-Chen Changwon ITF Chantal Skamlova Charelston WTA Charleston Charleston ITF Charleston WTA Charlottesville CH Charlottesville ITF Charlston ITF Charlston WTA Chen Liang Chengdu ATP Chennai ATP Chennai WTA Chennei ATP Cherbourg CH Chia-Jung Chuang Chiaki Okadaue Chiasso ITF China Open 2018 Chinami Ogi Ching-Wen Hsu Ching-Wen Hus Chirstina McHale Chloe Paquet Chorwacja Chris Evert Chris Guccione Christian Garin Christian Harrison Christina McHale Christophe Rochus Christopher Kas Chrstina McHale Chun Hsin Tseng Chun Hsin Tsengiem Chun-Hsin Tseng Chyeon Chung CiCi Bellis Cinacinnati WTA Cincinnati ATP Cincinnati WTA Cindy Burger Civitavecchia ITF Claire Feuerstein Claire Liu Clara Burel Clara Tauson Clement Geens Clermont-Ferrand ITF Cluj ITF Coco Vandeeghe Coco Vandeweghe Coco Vandewghe Coco Vandweghe Colin Ebelthite Colin Fleming Como CH Conchita Martinez Conny Perrin Constance Sibille Constant Lestienne Contrexeville ITF Cordenons CH Cordoba ATP Cordoba Open Corentin Moutet Cori Gauff Corinna Dentoni Cornelia Lister Craig Boynton Craiova ITF Cristian Garin Cristiano Ronaldo Cristina Dinu Croissy-Beabourg ITF Croissy-Beaubourg ITF Crossminton CRS Cwetana Pironkova Cwetana Pironkow Cwetana Pironkowa Cwietłana Pironkova Cwietłana Pironkowa Czechy Czerkasy ITF czwartek wspomnień Daegu ITF Dajana Jastremska Dalila Jakupović dallas wta Dalma Galfi Damian Okrutny Damir Dżamhur Damir Dzumhur Danai Udomchoke Dani Vallverdu Danie Nestor Daniel Brands Daniel Dobre Daniel Elahi Galan Daniel Evans Daniel Garza Daniel Gimeno-Traver Daniel Gomeno-Traver Daniel Koellerer Daniel Kossek Daniel Masur Daniel Michalski Daniel Munoz de la Nava Daniel Munoz-De La Nava Daniel Munzo-Da La Nava Daniel Nestor Daniel Young Daniel-Gimeno Traver Daniela Hantuchova Daniela Hantuchova' Daniela Hantuchowa Daniela Hanutuchova Daniela Seguel Daniela Vismane Daniele Bracciali Daniele Braccialli Danielle Collins Danielle Lao Danielle Rose Collins Daniem Michalski Daniil Medvedev Daniil Medwiediew Daniil Miedwiediew Daniił Miedwiediew Danil Medwiediew Danił Miedwiediew Danka Kovinić Danka Kovnić Dannego Thomas Daria Abramowicz Daria Dakastkina Daria Gavrilova Daria Gawriowa Daria Gawriłowa Daria Górska Daria Jurak Daria Kasatina Daria Kasatkina Daria Kuczer Daria Lebeszewa Daria Mironowa Darian King Darija Jurak Dariusz Lipka Darja Kasatkina Darmi Dzuhmhur Darmi Dzumhur Darren Cahill Darya Kasatkina Daun Ying-Ying David Brewer David Ferrer David Ferrero David Ferrrer David Goffin David Guez David Hall David Kotyza David Marrero David Nalbandian David Pel David Skoch David Taylor David Vega Hernandez Davida Ferrer Davis Cup Davis Cup 2019 Davis Ferrer Dawid Celt Dawid Olejniczak Dawid Taczała DBS Singapore Slammers Delray Beach Delray Beach ATP Demi Schuurs Den Bosch WTA Denis Gremelmayr Denis Istomin Denis Kudla Denis Mołczanow Denis Shapovalov Denis Szapowałow Denisa Allertova Deniz Khazaniuk Deniza Khazaniuk Dennis Novak Dennis Novikov Dennisa Allertova Denys Mołczanow Destanee Aiava Di Wu Dia Ewtimowa Diana Jastremska Diana Marcinkevica Diana Sumova Dick Norman Diego Maradona Diego Schwartzman Diego Sebastian Schwartzman Diego Sebastian Schwartzman]Ołehsandr Niedowiesow Diego Sebastian Schwarzman Dieta Dimitar Kuzmanow Dimitrij Tursunow Dinah Pfizenmaier Dinah Pfizenmeier Dinara Safina Dino Marcan Dino Marcana Divij Sharan Divija Sharan Divija Sharana Dmitrij Popko Dmitrij Tursunow Dmitrij Turusnow Dmonic Thiem Dnaiel Gimeno-Traver Dnił Miedwiediew Do Dobrich ITF Doha Doha ATP Doha ITF Doha WTA Dominia Cibulkova Dominic Inglot Dominic Thiem Dominik Hrbaty Dominik Inglot Dominik Meffert Dominik Meffter Dominik Nazaruk Dominik Nazurek Dominik Robert Śliwiński Dominik Thiem Dominika Cibukova Dominika Cibulkova Dominika Cibulkvoa Dominika Paczena Dominka Cibulkova Domnic Thiem Donal Young Donald Young Donieck ITF Donna Vekić doping Dorian King Dorota Szczygielska Doroteja Erić Dovak Djoković Dragos Dima Draw Droga do Pekao Duabj ATP Duan Ying-Ying Dubaj ATP Dubaj ITF Dubaj WTA Duck Hee Lee Duckhee Lee Dudi Sela Dusan Lajović Dusan Lojda Dusseldorf ATP Dustin Brown Dustin Brwon Duszan Lajović Dylan Alcott Dzamir Dżumhur Dzieciaki do Rakiet Eastbourn ATP Eastbourn WTA Eastbourne ATP Eastbourne WTA Eastoburne WTA Eckental CH Ecuador Open Eddie Herr International Edina Gallovits-Hall Edouar Roger-Vasselin Edouard Roger-Vasselin Edouardo Roger-Vasselin Edourad Roger-Vasselin Edourd Roger-Vasselin Eduardo Roger-Vasselin Eduardo Schwank Edward Corrie Ege Tomey Egor Gerasimow Eilat ITF Ekaterina Gorgodze El Kantaoui ITF Elena Baltacha Elena Bogdan Elena-Gabriela Ruse Eleni Daniilidou Elias Ymer Elica Kostowa Elina Pliszkova Elina Svitolina Elina Switolina Elisa Mertens Elise Mertens Elitsa Kostova Elizaweta Kuliczkowa Ellen Allgurin Ellen Perez Elżbieta Iwaniuk Emil Kubicz Emiliana Arango Emilio Nava Emily Webley-Smith Emma Zakordoniec Emma Zakrodniec Employers' Cup En-Shuo Liang Enel Equeurdreville ITF Eri Hozumi Eric Butorac Eric Quingley Erik Crepaldi Erika Sema Erika Takao Ernerst Gulbis Ernest Gulbis Ernesto Escobedo Ernests Gublis Ernests Gulbis Erva Hrdinova Estelle Cascino Estonia Estoril ATP Estoril WTA Estrella Cabeza Candela Estrella Cabeza-Candela Eugenie Bouchard Eugenie Bouhcard Eugnie Bouchard Eurobuild CEE European Summer Cups Eurosport Eva Birnerova Eva Hrdinova Evan King Ewa Duda Ewgenij Donskoj ExxonMobil Open 2019 Fabio Fognini Fabrice Martin Fabrice Muamba Fabrice Santoro Facebook Facudno Bagnis Facundo Arguello Facundo Bagnis Fajing Sun Family Sports Camp Fanny Stolar Fanny Stollar Farrukh Dustow Fed Cup FedCup Federico Delbonis Federico Gaio Felicano Lopez Feliciano Lopez Felicianoo Lopez Felix Auger - Aliassim Felix Auger-Aliassime Felix Auger-Alliasime Fenando Verdasco Fergana CH Fernando Gonzalez Fernando Vedasco Fernando Veradsco Fernando Verdasco Fernando VerdascoIvo Karlović Fez WTA Fili Dawidienko Filip Ambroży Filip Androży Filip Horansky Filip Kolasiński Filip Kraijnović Filip Krajinović Filip Peliwo Filip Pieczonka Filip Plewiński Filip Polasek Filip Rams Filippo Volandri Finały ATP Finały WTA Fiona Ferrero Fiona Ferro Fioona Ferro Flavia Pennetta Flavio Cipolla Floren Serra Florencja ITF Florent Serra Florian Mayer Florianapolis WTA Florianopolis WTA Florin Mergea Fobio Fognini forBet Frances Tiafoe Francesca Schaivone Francesca Schiavone Francescha Schiavone Francesco Totti Francis Tiafoe Francja Franco Skugor Francoise Abanda Francuska Federacja Tenisowa Franes Tiafoe Frank Dancevic Frank Moser Frank Skugor Franko Skugor Frantisek Cermak Frederico Delbonis Frederico Gil Frederik Nielsen Fredrik Rosengren French Open Frydek-Mistek ITF Fryderyk Lechno-Wasiutyński g Gabine Muguruza Gabrela Dabrowski Gabrial Dabrowski Gabriel Biliński Gabriel Moraru Gabriela Ce Gabriela Dabrowska Gabriela Dabrowski Gael Monfils Gael Monfisl Galeria Sław Tenisa Galina Woskobojewa Garbie Muguruza Garbina Muguruza Garbine Muguroza Garbine Muguruza Garbine Muguruza Blanco Garbinie Muguruza Garine Muguruza Gastao Elias Gataad ATP Gdynia CH Genewa ATP Genewa CH Genua CH Geoffrey Blancaneaux George Harris Gerald Melzer Gerard Granollers-Pujol Gerard Melzer Germain Gigounon Gero Kretschmer Getxo ITF Ghita Benhadi Gianluigi Quinzi Gianni Mina Gibril Diarra Gigor Dimitrov Gille Muller Gilles de Gouy Gilles Muller Gilles Simion Gilles Simon Gimcheon CH Gimcheon ITF Gioia Barberi Gioia Barbieri Girgor Dimitrov Girgor Dimitrow Gisela Dulko Giulia Gatto-Monticone Giulio Di Meo Glasgow CH Gleb Sakharov Gloria Lang Go Soeda Goncalo Oliveira Goran Ivanisecić Goran Ivanisević Goran Ivansević Goran Ivenisević Goran Zgoła Gra o bilety Grace Min Grado ITF Grali Polacy Granby Grand Prix Piaseczna Grand Prix Szkoły Tenisa Net Grand Prix Warszawy Amatorek Greet Minnen Greg Jones Greg Zemlja Grega Zemlja Gregoire Barrere Grenoble ITF Greta Arn Grigor Dimitov Grigor Dimitro Grigor Dimitrov Grigor Dimitrow Grigor Dmitrow Grigror Dimitrov Grigror Dimitrow Gry Grzegorz Biliński Grzegorz Panfil Grzegorz Panil Grzegorz Wójcik Gstaad ATP Gstaad WTA Guadalajara CH Guayaquil CH Gudio Pella Guido Andreozzi Guido Pella Guillaume Rufin Guilleremo Garcia-Lopez Guillermo Duran Guillermo Garcia-Lopez Guillermo-Garcia Lopez Gunther Bresnik Gustavo Kuerten Guy Forget Gyor ITF Halle ATP Halowe Mistrzostwa Polski Halowe mistrzostwa Polski juniorów Hamamatsu ITF Hamburg ATP Hammamet ITF Han Xinjun Han Xinyun Hao Ching Chan Hao Zhang Hao-Ching Chan Hao-Ching Chang Hard Rock Stadium Hariett Dart Harmony Tan Harriet Dart Head Heather Watson Heather Watson Peng Shuai Hechingen ITF Heilbronn CH Helen Wils Helene Pelletier Helsinki CH Henri Kontinen Henri Laaksonen Henri Leconte Heraklion ITF Hertogenboch WTA Hertogenbosch ATP Hertogenbosch WTA Heyon Chung Hiroki Moriya Hiroko Kuwata Hiroszima WTA Hiszpania Hiszpania-Polska Hobart ATP Hobart International Hobart WTA Holandia Hong Kong WTA Hongkong WTA Honkong WTA Hopman Cup Horacio Zeballlos Horacio Zeballos Horb ITF Horia Tecau Houston ATP Houston CH Hsie Su-Wei Hsieh Su-Wei Hsien-Yin Peng Hua Hin Hua Hin WTA Huber Hurkacz Hubert Hukacz Hubert Hurkach Hubert Hurkacz Hubert Parchomiuk Hubertt Hurkacz Hubrt Hurkacz Hugo Grenier Hugo Nys Hyeon Chung Hyeong Chung Iga Odrzywołek Iga Świąteek Iga Świątek Igo Sijsling Igor Andrejew Igor Andriejew Igor Bujdo Igor Kunicyn Igor Sijsling Igor Tomasević Igor Zelenay Igrzyska Olimpijskie Igrzyska Olimpijskie ATP Igrzyska olimpijskie mężczyzn Igrzyska Olimpijskie WTA Ilia Marczenko Ilie Nastase Ilija Bozoljac Ilija Iwaszka Ilija Marczenko Ilja Bozoljać Ilja Iwaszka Ilja Marczenko Ilkey ITF Ilkley CH Ilkley ITF Illya Marchenko Indian Weels ATP Indian Wells Indian Wells 1000 Indian Wells 125 Indian Wells ATP Indian Wells CH Indian Wells WTA Indy de Vroome Ines Ferrer Suarez Ines Ferrer-Suarez infosport.pl Inigo Cervantes Intenational Premier Tennis League International Premier Tennis League Intrum Stockholm Open 2018 Ioana Diana Pietroiu Ioana Raluca Olaru IOM Buenos Aires Ipek Oz Ipek Soylu Ipswich ITF IPTL Irapuato ITF Irena Pavlovic Irina Bara Irina Begu Irina Buriaczok Irina Burjaczok Irina Camelia Begu Irina Camelia-Begu Irina Chromaczewa Irina Chromaczowa Irina Falconi Irina Kromaczewa Irina-Caemlia Begu Irina-Camela Begu Irina-Cameli Begu Irina-Camelia Bego Irina-Camelia Begu Irving CH Iryna Bermond Ismaning CH Istambuł WTA ITF ITF Bolton ITF Budapeszt ITF Bydgoszcz ITF Charleston ITF Czarnomorsk ITF Dothan ITF GRANBY ITF Horb ITF Jackson ITF Koszalin ITF Kuala Lumpur ITF Las Vegas ITF Maribor ITF Monastyr ITF Montreux ITF Palm Habor ITF Palm Harbor ITF Palma Nova ITF Potiers ITF Pune ITF Seniors ITF Shenzhen ITF Szarm el-Szejk ITF Toruń ITF Ustroń ITF Versmold ITF Wiedeń ITF Wisła Iva Majoli Ivan Dodgi Ivan Dodig Ivan Lendl Ivan Ljubicić Ivan Navarro Ivan Nedelko Ivana Jorović Iveta Benesova Iveta Jorovic Iveta Melzer Ivo Karlović Ivo Minar Iwan Gakhow Iwan Nedelko Iwan Siergiejew Iwona Kuczyńska IX Memoriał Ani Dolińskiej Iza Nikolenko Izabela Kunat Izabela Szinikowa Izmir ITF Izo Zunić J-23 nadaje z SW19 Jaak Poldma Jablonec nad Nysą ITF Jacek Kseń Jacek Muzolf Jack Duckworth Jack Sock Jackson ITF Jacqueline Cako Jade Lewis Jadwiga Jędrzejowska jaguar Jaimee Fourlis Jak Cudnie Gra Południe Jakterina Makarowa Jakub Dybała Jakub Faryniarz Jakub Grzegorczyk Jakub Jędrzejczak Jakub Kozioł James Blake James Cerretani James Duckworth James Ward Jamie Delgado Jamie Hampton Jamie Loeb Jamie Murray Jamies Ward Jan Jan Gałka Jan Hajek Jan Hernych Jan Kodes Jan Kuncik Jan Mertl Jan Metrl Jan Minar Jan Satral Jan Zasada Jan Zieiński Jan Zieliński Jan-Lennard Struff Jana Cepalova Jana Cepelova Jana Czepelova Jana Fett Jana Novotna Jana Sizikowa Janette Husarova Janette Huzarova Janko Tipsarević Janko Tipsarević Janowicz - konferencja prasowa Jans-Ignacik Jared Donaldson Jarem Donaldson Jarkko Nieminen Jarmila Gajdosova Jarmila Gajdosowa Jarmila Wolfe Jaroslav Pospisil Jarosław K. Kowal Jarosław Kuźniar Jarosława Szwedowa Jarosława Szwiedowa Jarosłowa Szwiedowa Jasmin Woehr Jasmine Paoline Jasmine Paolini Jason Jung Jason Kubler Jasza Szajrych Jaume Munar Javier Marti Jean Julien Rojer Jean-Julien Rojer Jean-Julier Rojer Jegor Gerasimow Jekataria Makarowa Jekatarina Byczkowa Jekatarina Iwanowa Jekatarina Makarowa Jekatarina Makrowa Jekaterina Aleksandrowa Jekaterina Alexandrowa Jekaterina Maarowa Jekaterina Makaraowa Jekaterina Makarowa Jekterina Makarowa Jelena Bowina Jelena Dementiewa Jelena Diemientiewa Jelena Dokic Jelena Dżoković Jelena Janković Jelena Janovic Jelena Makarowa Jelena Ostapenko Jelena Ostapienko Jelena Ristić Jelena Rybakina Jelena Wesnina Jelena Wiesnina Jeliawieta Kuliczkowa Jelina Switolina Jelizaweta Kuliczkowa Jelizawieta Kuliczkowa Jelizzawieta Kuliczkowa Jennifer Brady Jennifer Capriati Jennifer Elie Jerem Chardy Jeremy Bates Jeremy Chardy Jeremy Jahn Jermaine Jenkins Jerome Golmard Jerome Inzerillo Jerzy Janowicz Jerzyk Cup Jesse Huta Galung Jesse Huta Galunga Jesse Huta-Galung Jesse Levine Jessica Moore Jessica Pegula Jessika Ponchet Jewgienia Rodina Jewgienie Rodina Jewgienij Donskoj Jewgienij Kafelnikow Jewgienij Koroliew Jewgienija Rodina Jie Zheng Jiiri Vesely Jil Teichman Jil Teichmann Jill Craybas Jim Courier Jimmy Connors Jimmy Wang Jing-Jing Lu Jiri Vesely Jiry Vesely Jirzi Vesely Jo Wilfried Tsonga Jo-Wiflried Tsonga Jo-Wifried Tsonga Jo-Wilfired Tsonga Jo-Wilfred Tsonga Jo-Wilfreid Tsonga Jo-Wilfried Tsonga Jo-WilfriedTsonga Jo-Wilifried Tsonga Jo-Willfried Tsonga Jo-Wilried Tsonga Joachim Johansson Joahanna Larsson Joanna Dobrowolska Joanna Garland Joanna Konta Joanna Skrzypczyńska Joanna Zawadzka Joao Domingues Joao Monteiro Joao Sousa Joao Souza Joe Salisbury Johan Brunstrom Johan Cruyff Johana Konta Johana Larsson Johann Brunstrom Johanna Konta Johanna Larsson Johannesburg Ch Johannesburg ITF Johans Brunstrom John Peers John Barrett John Inser John Insner John Isner John McEnroe John Millman John Millmans John Milman John Patrick Smith John Peers John-Patrick Smith Johny Isner Jokohama CH Jolanta Szymanek-Deresz Jolecyn Rae Jon Peers Jonas Bjorkman Jonathan Dasnieres De Veigy Jonathan Erlich Jonathan Eysseric Jonathan Marray Jonathan Marrey Jordan Thompson Joris De Loore Jose Chceca-Calvo Jose Hernandez-Fernandez Joshua Milton Josselin Ouanna Joue-Les-Tours ITF Jovana Jaksić Jozef Kovalik Juan Carlo Ferrero Juan Carlos Ferrero Juan Ignacio Chela Juan Ignacio Londero Juan Maritn Del Potro Juan Martin del Poto Juan Martin Del Potro Juan Monaco Juan Sebastian Cabal Juan Sebastian Cabala Juan-Julien Rojer Juan-Sebastian Cabal Judy Murray Julia Bejgelzimer Julia Bejgelzmier Julia Boserup Julia Cohen Julia Glushko Julia Goeges Julia Goerges Julia Grabher Julia Oczachowska Julia Przybylska Julia Putincew Julia Putincewa Julia Sokołowskaja Julian Knowle Julian Radon Julian Reister Julian Turosieński Julie Coin Julien Benetteau Julien Bennetau Julien Benneteau Julien Bennteau Julien Cagnina Julio Peralta Junri Namigata Jurabeck Karimow Juraj Masar Jurgen Melzer Jurgen Zopp Jurmala ITF Justin Henin Justine Henin Justine Henin-Hardine Justyna Jegiołka Justyna Jeigołka Justyna Pająk K-SWISS Kacper Lemiesz Kacper Piekarski Kacper Żuk Kacper Żyk Kai-Chen Chang Kaia Kanepi Kaitlyn Christian Kaja Juvan Kami Majchrzak Kamil Capkovic Kamil Gajewski Kamil Kaleta Kamil Macjhrzak Kamil Majchrzak Kamil Majchrzakk Kamil Majcrzhak Kamila Majchrzak Kamila Nowak Kanada ATP Kanada WTA Kanton WTA Kaohsiung WTA Karan Czaczanow Karen Barritza Karen Chaczano Karen Chaczanow Karen Czaczanow Karen Czacznow Karen Kaczanow Karen Karczanow Karetina Siniakova Karien Chaczanow Karin Knapp Karina Błaś Karina Knapp Karl Meiler Karol Beck Karol Drzewicki Karol Drzewiecki Karol Duś Karol Gajewski Karol Krawczyński Karol Paluch Karolina Jaśkiewicz Karolina Kliskova Karolina Lisiecka Karolina Muchova Karolina Pliskova Karolina Pliszkova Karolina Silwanowicz Karolina Śnita Karolina Sprem Karolina Stuchla Karolina Szmit Karolina Wiśniewska Kasandra Kozub Kassel ITF Katalin Marosi Katar Katarina Bondarenko Katarina Srebotnik Katarina Zawacka Kataryna Bondarenko Katarzyna Kaleta Katarzyna Kawa Katarzyna Kubicz Katarzyna Piter Katarzyna Pitter Katarzyna Pyka Katarzyna Witwicka Katarzyna Wysoczańska Katarzyna Wysoczyńska Katerina Bondarenko Katerina Kozlova Katerina Kozłowa Katerina Sianikova Katerina Sinaikova Katerina Siniakova Katerina Siniakowa Katerina Srebotnik Katerina Stewart Katerine Ahn Kateryna Bondarenko Kateryna Bondarrenko Kateryna Bondrenko Kateryna Kozłowa Katerzina Siniakova Katharina Hobgarski Katharina Lehnert Kathinka Von Deichmann Katie Boulter Katie Boutler Katinka Von Deichmann Katowice Open Katowice WTA Katrzyna Kawa Katrzyna Piter Kayla Day Kazachstan Kazań Ch Kazań ITF Kei Nishikori Kei Nishiori Kei Nishkori Kei Nisihkori Kei Nsihikori Ken Flach Ken Meyerson Ken Skupski Kenny De Schepper Kevin Anderson Kevin King Kevin Krawietz Kia Amateur Australian Open Kiki Bertens Kiki Bertnes Kim Clijsters Kim Sears Kimberly Birrell Kimiko Date-Krumm Kimmer Coppejans Kinder+Sport Kioto Ch Kirsten Filipkens Kirsten Flipkens Kirstina Mladenovic Kisten Flipkens Kistina Mladenovic Kitzbuhel Kitzbuhel ATP Kitzbuhel WTA Kiztbuhel ATP Klara Koukalova Klara Silka Klara Siłka Klara Zakopalova Klasy tenisowe Klaudia Jans-Ignacik Klaudia Jans-Ignaick Klaudia Wira Klaudia Wybudowska Klausia Jans-Ignacik Kllaudia Jans-Ignacik Klosters JME Klosters MEJ Kobe CH Koblecja CH Koblencja CH Koksijde ITF Koncertowe Miksty Konferencja Psychologii Sportu Konkurs Konrad Fryze Konrad Słowik Konstanin Żżenow Konstantin Krawczuk Kontaveit Konzum Croatia Open Kooyong Classic Kopenhaga WTA Koszalin ITF Koszyce CH Kremlin Cup Kreuzlingen ITF Krisitina Mladenovic Kristen Flipkens Kristie Ahn Kristin Flipkens Kristina Barrois Kristina Flipkens Kristina Kucova Kristina Maldenovic Kristina Mladenovic Kristina Muchova Kristina Pliszkova Kristina Schmiedlova Kristina Siniakova Kristinehamn ITF Kristna Kucova Kristyna Pliskova Kristyna Pliszkova Kristyna Pliszkowa Krystian Pfeiffer Krzysztof Guzowski Krzysztof Rawa Ksawery Pociej Ksenia Palkina Ksenia Pierwak Kuala Lumpur Kuala Lumpur ATP Kuala Lumpur WTA Kubot Kids Cup Kule Edmun Kurs RPT Kurume ITF Kurumi Nara Kurumia Nara Kveta Peschke Kyle Edmund Kyoto CH La Marsa ITF Laca Margaroli Lamine Ouahab Lamine Quahab Landisville ITF Lara Arraubarrena Lara Arruabarena Lara Arruabarrena Lara Arruabarrena-Vecino Lara Arrubarrena Lara Michel Lara Siegemund Laren Davis Las Vegas CH Las Vegas ITF Laslo Djere Laslo Dżjere Latisha Chan Laura Koralnik Laura Pous Tio Laura Pous-Tio Laura Robson Laura Schaeder Laura Siegemund Laura Siegemung Laura Thorpe Laure Siegemund Lauren Davis Laurent Lokoli Laurynas Grigelis Laver Cup Le Gosier CH Leander Paes Leanders Paes Legia Legnica ITF Leimen ITF Lena Litvak Lenka Kuncikova Lenka Wienerova Leon CH Leonard Mayer Leonardo Mayer Leonie Kung Lesia Curenko Lesia Tsurenko Lesley Kerkhove Leszek Kozielski Leszek Malinowski Leszek Mirecki Li Na Liam Broady Liam Caruana Liberec CH Libor Salaba Lidzia Marazowa Lidzia Marozowa Lidzija Marozowa Liezel Huber Liga Dekmeijere Lille Lima Ch Limoges Limoges ITF Limoges WTA Lin Zhu Lindsay Davenport Lindsay Lee-Waters Ling Zhang Linz WTA Lisa Raymond Lisa Sabino Lisa-Maria Moser Liu Fangzhou Livesports Lizbona CH Lizbona ITF Lizette Cabera Lleyton Hewitt Lleytona Hewitt Lloyd Harris Lois Goodman Londyn ATP Longines Longines Future Tennis Aces Lorenzo Giustino Lorenzo Musetti Lorenzo Sonego Los Angeles ATP Los Cabos ATP Losowanie Lotos Louis Dończyk Louisa Chirico Louise Chirico Lourdes Dominguez Lino Lourdes Dominguez-Lino Lovro Zovko Luca Vani Luca Vanni Lucas Lacko Lucas Pouille Lucas Rosol Lucia Cervera-Vazquez Lucie Hlavaczkova Lucie Hradecka Lucie Safarova Lucie Safarowa Lucie Safarzova Lucie Szaarzova Lucie Szafarzova Ludmiła Kiczenok Luecie Szafarzova Lugano WTA Lukas Dlouhy Lukas Klein Lukas Lacko Lukas Rosol Lukasz Dlouhy Lukasz Lacko Lukasz Rosol Luke Saville Luks Dlouhy Luksemburg WTA Luksika Kumhkum Luksika Kumkhum Lyon ATP Maciej Diłaj Maciej Jabłoński Maciej Kierkuś Maciej Mol Maciej Nowak Maciej Pietrasik Maciej Rajski Maciej Smoła Maciej Stańczuk Maciej Synówka Maciej Ziomber Mackenzie McDonald Madalena Fręch Madisn Keys Madison Brangle Madison Brengle Madison Kays Madison Keys Madry WTA Madryt Madryt ATP Madryt ITF Madryt WTA Magazyn TenisKlub Magda Linetta Magda Linette Magda Linnete Magda Sakkari Magdalen Fręch Magdalena Ekert Magdalena Feręch Magdalena Fręch Magdalena Grzybowska Magdalena Hędrzak Magdalena Kądzielewska Magdalena Kiszczyńska Magdalena Linette Magdalena Rejniak-Romer Magdalena Ribarikova Magdalena Ribarikowa Magdalena Ryabrikova Magdalena Rybarikova Magdalena Rybarikowa Magdalena Rybikowa Magdalena Sakrecka Magdalena Sekrecka Magdalena Stencel Magdalena Zajda Magnolia Cup Mahesh Bhupathi Mai Minokoshi Mailen Auroux Main Cilic Maja Chwalińsa Maja Chwalińska Maja Pindelska Majorka WTA Makary Adamek Makinohara ITF Makota Ninomiya Makoto Ninomia Makoto Ninomiya Maks Kaśnikowski Maks Mirny Maks Mirnyj Maks Raupuk Maksymilian Marterer Maksymilian Raupuk Male Jaziri Malek Jaziri Mallory Burdette Malt Kunnap Mamaia ITF Manchester ITF Mandy Minella Manerbio CH Manila Mavericks Manolo Santana Mansour Bahrami Manuel Orantes Marat Safin Marburg CH Marc Gicquel Marc Lopez Marc Polmans Marc Rosset Marce Granollers Marcel Demoliner Marcel Ganollers Marcel Garnollers Marcel Gralloners Marcel Granollers Marcel Granollers-Pujol Marcel Melo Marcel Plitowicz Marcel Politowicz Marcela Zacarias Marcelina Podlińska Marcelo Barrios Vera Marcelo Demoliner Marcelo Gralloners Marcelo Granollers Marcelo Melo Marcin Czilić Marcin Fyrstenberg Marcin Gawron Marcin Gawrton Marcin Markowski Marcin Matkowski Marcin Mol Marcin Skowroński Marcin Śmigielski Marco Cecchinato Marco Checchinato Marco Chiudinelli Marco Polmans Marco Trungelliti Marcos Baghdatis Marcus Daniell Marcus Willis Mardy Fish Mardy Fish Marek Jaloviec Marek Michalicka Marek Pokrywka Marek Semjan Margaret Court Margaret Osborne duPont Margarita Gasparian Margarita Gasparjan Margarita Gasparyan Margartia Gasparian Margot Yerolymos Mari Osaka Maria Maria Szarapowa Maria Camila Osorio Serrano Maria Duque-Marino Maria Elena Camerin Maria Irigoyen Maria Irygoyen Maria Jespersen Maria Joao Koehler Maria Jose Martinez Sanchez Maria Kirilenko Maria Krilenko Maria Sakkari Maria Sanchez Maria Sharapova Maria Szarapowa Maria Terersa Torro Flor Maria Torro-Flor Maria-Teresa Torr-Flor Maria-Teresa Torro Flor Maria-Teresa Torro-Flor Mariana Duque Marino Mariana Duque-Marino Maribor ITF Marie Bouzkova Marie-Alexandre Leduc Marijana Lucić-Baroni Marin Cil Marin Cilić Marin Czilić Marin Draganja Marin Gawron Marin Klizan Marina Czilić Marina Duque-Marino Marina Eraakovic Marina Erakovic Marina Lazić Marina Melnikowa Marina Mielnikowa Marina Zaniewska Marinko Matosevic Marinus Copil Marion Bartoli Marion Bartoli Marius Copil Marius Copisl Mariusz Fyretenberg Mariusz Fyrstenbeg Mariusz Fyrstenberg Mariusz Fystenberg Mariusz Matkowski Mark Bryan Mark Knowles Mark Philippousis Mark Philippoussis Marketa Vondrousova Marrakesz Marrakesz ATP Marrakesz WTA Marsel Ilhan Marsylia ATP Marsylian ATP Marta Domachowska Marta Dyba Marta Gałka Marta Kostiuk Marta Kowalska Marta Leśniak Marta Lewandowska Marta Paigina Marta Ruszczyńska Marta Śmiechowska Martin Alund Martin Corrie Martin Emmrich Martin Fischer Martin Jaite Martin Klizan Martin Redlicki Martin Redlicky Martina Borecka Martina Hingis Martina Navratilova Martina Trevisan Martketa Vondrousova Marton Fucscovics Marton Fucsovics Martyn Pawelski Martyna Kubka Mary Pierce Maryna Zanewska Maryna Zaniewska Maryslia ATP Masa Zec-Peskiric Mate Delić Mate Draganja Mate Pavcić Mate Pavić Mateszu Kowalczyk Mateusz KKowalczyk Mateusz Kowalczyk Mateusz Kowalczyl Mateusz Lipiński Mateusz Skutella Mateusz Smolicki Mateusz Szmigiel Mateusz Terczyńsk Mateusz Terczyński Mateusz Terczyński. Mathias Bourgue Mathilde Johansson Mats Moraing Mats Wilander Matsuoka Tenis Open Matt Ebden Matt Reid Matteo Berrettini Matteo Donati Matteo Viola Matthe Ebden Matthew Barton Matthew Ebden Matthias Bachiner Matthias Bachinger Matwe Middelkoop Maui ITF Maverick Banes Max Mirny Max Mirnyi Max Mirnyj Max Purcell Max Steinberger Maxence Beauge Maxime Authom Maxime Hamou Maxime Janvier Maxime Teixeira Maximilian Marter Maximilian Marterer Maximo Gonzalez Małgorzata Pieńkowska ME Juniorów Media Cup Mediolan ATP Mediolan CH Mediolan ITF Meerbusch CH Megan Moulton-Levy MEJ Klosters Meknes CH Melanie Klaffner Melanie Oudin Melbourne Melbourne ATP Melbourne WTA Meldonium Melinda Czink Melis Sezer Memoriał Ani Dolińskiej Memoriał M. Hudy Memphis ATP Memphis WTA Mersin CH Mervana Jugić-Salkić Mestre ITF Metz ATP Mexican Open 2019 Mexicana Open 2019 Mexico City Ch Mhaela Buzarnescu Miami Miami ATP Miami Open Miami Open 2019 Miami WTA Miaski Doi Micha Przysiężny Micha Zverev Michael Berrer Michael Joyce Michael Kohlmann Michael Lammer Michael Llodra Michael Mmoh Michael Russel Michael Russell Michael Venus Michaela Honcova Michaela Krajicek Michaella Krajicek Michaił Elgin Michaił Jełgin Michaił Jużny Michaił Jużnyj Michaił Kukuszkin Michal Llodra Michal Mateasko Michal Mertinak Michal Pazicky Michal Przysiężny Michalina Jędrzejczak Michalina Jęrzejczak Michalovce ITF Michał Bedra Michał Dembek Michał Dmochowski Michał Jużnyj Michał Lewandowski Michał Matuszewski Michał Mikuła Michał Przysiężny Michał Rolski Michał Sikorski Michał Smolicki Michał Tereczyński Michał Wargocki Michał Łobos Michelle Larcher De Brito Micromax Indian Aces Midland ITF Mihaela Buzarenscu Mihaela Buzarnesco Mihaela Buzarnescu Mihaił Jużnyj Mikael Torpegaard Mikael Ymer Mike Bryan Mikołaj Borkowski Mikołaj Jędruszczak Mikołaj Lorens Mikołaj Przybylski Mikołaj Szmyrgała Mikołaj Wrzoł Milana Spremo Milo Raonic Milos Raonic Milos Roanic Milosz Raonić Mina Hodzic Ministerstwo Sportu i Turystyki Mińsk ITF miomir Kecmanovic Mirjam Bjorklund Mirjana Lucić Mirjana Lucić-Baroni Mirjana Lucic-Baronin Mirjana Luczić-Baroni Mirka Vavriniec Miroslav Mecir Miroslav Meczirz Mirosław Skrzypczyński Mirza Basić Mirzo Basic Misa Eguchi Misai Doi Misaki Doi Mischa Zverev Misha Zverev Misha Zvereve Mistrzostw Szkół w Tenisie Mistrzostwa ATP Mistrzostwa Europy Mistrzostwa Polski Mistrzostwa Polski Adwokatów Mistrzostwa Polski Lekarzy Mistrzostwa Polski Seniorów i Amatorów Mistrzostwa Świata Mistrzostwa Świata Super Seniorów Mistrzostwa WTA Mistrzotwa ATP Miyu Kato Mohamed Safwat Mohammedia ATP Mohammedia CH Moim zdaniem Momoko Kobori Mona Barthel Monachium ATP Monastyr ITF Monic Puig Monica Niculescu Monica Puig Monica Seles Monique Adamczak Monpellier ATP Mons CH Monte Carlo Monte Carlo ATP Monterrey WTA Monterry WTA Montpellier ATP Montreal ATP Montreal ITF Montreal WTA Montreux ITF Montserrat Gonzalez Moritz Thiem Mornington ITF Moselle Open Moselle Open 2018 Moskwa ATP Moskwa ITF Moskwa WTA Mrągowo ITF Mubadala World Tennis Championship Mubadala World Tennis Championships Murcia Ch Mutua Madrid Open Myrtille Georges Myrtille Goerges Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Na Li Nadia Kiczenok Nadia Lalami Nadia Pietrowa Nadia Podoroska Nadia Podorska Naho Sato Nanchang WTA Nancy Jeffet Nanijng WTA Nanjing WTA Nantes ITF Nao Habino Nao Hibino Naomi Broady Naomi Osaka Naomi Osaki Narodowe Mistrzostwa Polski Narodowy Dzień Sportu Narodowy Dzień Tenisa Nastassja Burnett Nastja Kolar Natalia Kołat Natalia Siedliska Natalia Wichlancewa NataliaWichlancewa Natalie Grandin Natalija Kostić Naumea Ch Neal Skupski Neil Skupski Nenad Zimonjić Nenad Zimonjuć Netanya ITF New Delhi ITF New Haven New Haven WTA New York Open Newport ATP Newport Beach Next Gen ATP Finals Nicea ATP Nicholas Monroe Nick Kyrgios Nick Monroe Nicola Kuhn Nicola Pietrangeli Nicolas Almagro Nicolas Jarry Nicolas Kicker Nicolas Mahut Nicolas Massu Nicolas Mejia Nicolas Monroe Nicolas Pastor Nicolaz Basilaszwili Nicole Clerico Nicole Gibbs Nicole Melichar Nicole Rottmann Nicole Vaidisova Niels Desein Niemcy Niemcy-Polska Nigina Abduraimowa Nike Nikola Frankova Nikola Matuszak Nikola Mekitic Nikola Mektić Nikola Milojevic Nikola Okopniak Nikola Okupnik Nikolas Baszilaszwili Nikolaz Basilaszwili Nikolaz Baszilaszwili Nikoloz Bashilashvili Nikoloz Basilaszwili Nikołaj Dawidienko Nikołaj Dawydienko Nikołoz Basilaszwili Nina Braczikowa Nina Stojanović Nina Zander Ningbo 125 Ningbo CH Ningbo WTA Nino Serdarusić Nishi-Tama ITF Nitto ATP Finals NMP Wrocław Noah Rubin Noami Osaka Noppawan Lertcheewakarn Norbert Gombos Norbert Tadyszak Norbet Gombos Nordyński Open by Peugeot Norymberga WTA Norymbergia WTA Nottingham ATP Nottingham CH Nottingham ITF Nottingham WTA Noumea CH Nova Djoković Novak Djokovic Novak Djokovi Novak Djoković Novak Dżković Novak Dżoković Novak Dżokowić Novan Djoković Nowy Jork ATP Nuria Llagostera Vives Oberstaufen Oberstaufen CH Obidos ITF Oceane Dodin Oeiras ATP Oeiras WTA Oksana Kałasznikowa Oksana Selechmietewa Olaf Jarzemski Olaf Pieczkowski Olesja Perwuszina Olga Brózda Olga Danilović Olga Doroszina Olga Goworcowa Olga Janczuk Olga Kałasznikowa Olga Magiera Olga Morozowa Olga Puczkowa Olga Saez Larra Olga Sawczuk Olimpia Oliveira De Azemei ITF Oliveira De Azemeis ITF Oliver Anderson Oliver Marach Oliver Szabo Olivia Rogowska Olivier Anderson Olivier Charroin Olivier Marach Olivier Rochus Oliwia Szymczuch Olsztyn ITF Omar Jasika Ons Jabeour Ons Jabeur Ons Jabuer Opava ITF Open 13 Provance 2019 Open Court Open Sud de France 2019 operacja Orange Bowl Orange Bowl International Orlean CH Ortisei CH Ortisei ITF Osaka WTA Oscar Otte Oskary Ostrava CH Ostrawa CH OTF OTK Ołehsandr Dołgopołow Ołehsandr Niedowiesow Ołeksand Ołeksand Dołgopolow Ołeksander Dołgopołow Ołeksandr Dołgopolow Ołeksandr Dołgopołow Ołeksandr Dołgpołow Ołeksandr Niedowiesow Ołomuniec ITF Pablo Andujar Pablo Carenno Busta Pablo Careno Busta Pablo Carreno Busta Pablo Carreno-Busta Pablo Carrero-Busta Pablo Cuevas Pablo Lozano Padwa ITF Palermo Open Palermo WTA Palina Dubawec Paola Suarez Paolo Lorenzi Paolo Lorezni Paragraf 22 Parblo Carreno Busta ParisAttacks Park Tenisowy Olimpia Partick Rafter Paryż ATP Paryż WTA Pascal Kłos Pat Cash Pat Rafter Patrcia Maria Tig Patricia Maria Tig Patricia Mayr-Achleitner Patrick McEnroe Patrick Mouratoglou Patrick Mouratogloue Patrick Rafter Patrik Rosenholm Patrycja Maślanka Patrycja Polańska Patrycja Sanduska Patryk Janik Patryk Kościelski Patryk Kosiński Patryk Królik Patryk Nielacny Patryk Niełacny Pattaya WTA Patty Schnyder Pauilne Parmentier Paul Annacone Paul Hanley Paul Henri-Mathieu Paul Kania Paul-Henri Mathieu Paul-Henri Mathieum Paula Badosa Gibert Paula Cristina Goncalves Paula Kania Paula Ormachea Paula Ormaechea Paulia Czarnik Paulina Bednarczyk Paulina Bigos Paulina Czarnik Paulina Jastrzębska Paulina Lewandowska Paulina Petriskova Paulina Rostecka Paulina Rustecka Pauline Parmentier Pauline Parmienter Pauline Parmnetier Pavol Cervenak Paweł Ciaś Paweł Godek Paweł Lipka Paweł Owczarz Paweł Safuryn Paweł Zawisza Paweł Zieliński Pedja Krstin Pedrdo Sakamoto Pedro Cachin Pedro Martinez Pedro Sakamoto Pedro Sousa Pekao Szczecin Open Pekin ATP Pekin WTA Pekina WTA Pemra Ozgen Peng Shaui Peng Shuai Pere Riba Pere Riba-Madrid Perigueux ITF Pernilla Mendesova Pete Sampras Peter Gojowczyk Peter Nagy Peter Polansky Peter Torebko Petit-Bourg ITF Petra Cetkovska Petra Kviova Petra Kvitova Petra Martić Petra Rampre Phiipp Kohlschreiber Phililpp Kohlschreiber Philipp Gresk Philipp Kohlchreiber Philipp Kohlschreiber Philipp Kohlshreiber Philipp Kohslchreiber Philipp Marx Philipp Oswald Philipp Petzschner Philippe Petzschner Phillip Gresk Phillip Kohlschreiber Phillip Petzschnera Phoenix CH Piekary Śląskie ITF Pierre Hugues Herbert Pierre-Hugues Herbert Piestany ITF Piotr Barański Piotr Gadomski Piotr Grynkowski Piotr Gryńskowski Piotr Kusiewicz Piotr Matuszewski Piotr Miller Piotr Pawlak Piotr Sierzputowski Piotr Śmietana Piotr Zbroja Piotr Łomacki Pitr Gadomski Piłki PKOL Plasir ITF Playford CH Poitiers ITF Pola Wygonowska Polina Monowa Polina Pechowa Polina Winogradowa Polona Hercog Polona Herocg Polska Polska - Tajwan Polska Litwa Polska-Argentyna Polska-Australia Polska-Austria Polska-Chorwacja Polska-Gruzja Polska-Litwa Polska-Rosja Polska-RPA Polska-Serbia Polska-Szwajcaria Polska-Słowacja Polska-Tajwan Polska-Tawjan Polska-Ukraina Polska-Zimbabwe Polski Związek Tenisowy Pomarańczowa Alternatywa Porsche Arena Portugal Open Potito Starace Powiat Poznański Open Poznań ATP Poznań CH Poznań ITF Poznań Open Poznań Open CH Praga CH Praga ITF Praga WTA Prajnesh Gunneswaran Prakash Amritraj Prarthana Thombare Prathana Thombare prayforfrance prayforparis Prerov ITF Priscilla Hon Promasters PROstějov CAMP Prostejov CH Przemysław Filipiak Przemysław Michocki Puchar Davisa Puchar Davisa 2019 Puchar Federacji Puchar Hopman Puchar Hopmana Puchar Lavera Puchar MetLife Pune ATP Pune ITF Purav Raja PZT Płock Open Płock Orlen Polish Open Qatar ExxonMobil Open Qatar ExxonMobil Open 2019 Qiang Wang Quanzhou CH Quanzhou ITF Quebec WTA Queen's ATP Queen's Club Queen's Club ATP Quentin Halys Quijing CH Quimper CH Quito ATP Qujing CH Raajev Ram Raanana CH Rabat WTA Race to London Race to Milan Rachel Hogenkamp Racula Olaru Radek Stepanek Rado Rado Albut Radosław Szymanik Radu Albot Rafa Nadal Rafael Nadal Rafael Nadal. Rafal Nadal Rafale Nadal Rafał Teurer Rafel Nadal Rainer Schuettler Rajeev Ram Raluca Olaru Raluca-Ioana Olaru Ram Rajeev Rameez Junaid Ramkumar Ramanathan Ranking ATP Ranking WTA Rankingi ATP Rankingi WTA Raquel Atawo Raquel Kops-Jones Raven Klaasen Real Madryt Rebecca Marino Rebecca Peterson Rebecca Sramkova Rebeka Masarova Reca-Luca Jani Recanati CH Recman Cup Redding ITF Regulamin atp Reilly Opelka Reka-Luca Jani Renata Voracova Renata Voraczova Renata Zarazua Rene Lacoste Rennae Stubbs Rennes CH Renoz Olivio Renzo Olivio Renzo Olivo reprezentacja Polski reprezentacja Portugalii reprezentacja Rumunii reprezentacja Słowacji Rezerwator Rh24.pl Rhyne Williams Ricardas Berankis Ricardas Beranskis Ricardo Ojeda Lara Richard Gasquet Richard Lewis Richard Muzajew Richard Williams Richel Hogenkamo Richel Hogenkamp Rik de Voest Rika Fujiwara Rimouski Ch Rio 2016 Rio ATP Rio de Janeiro ATP Rio de Janeiro WTA Rio de Janerio ATP Rio Open 2019 Rio WTA Risa Ozaki Riza Ozaki Robby Ginepri Robergo Bautista Agut Robergo Carballes Baena Robert Bautista Agtu Robert Bautista Agut Robert Carballe Baena Robert Carballes Baena Robert Farah Robert Godlewski Robert Kłopot Robert Kłos Robert Lewandowski Robert Lindstedt Robert Linstedt Robert Radwański Robert Raptis Robert Rumler Robert Vinci Robert Wrzesiński Roberta Bautista Agut Roberta Vinci Roberto Baustita Agut Roberto Bautista Agut Roberto Bautista-Agut Roberto Buatista Agut Roberto Caraballes Roberto Carballes Baena Roberto Carballes Baene Roberto Carballes-Baena Roberto Carballesa Roberto Marcora Roberto Quiroz Robin Haase Robin Kern Robin Soderling Robin Soederling Rock Hill ITF Rod Laver Rodez ITF Rogeiro Dutra Silva Roger Federer Roger Rasheed Rogerio Dutra Da Silva Rogerio Dutra Silva Rogerio Dutro Silva Rogers Cup Rogers Cup ATP Rogers Cup WTA Rohan Bopana Rohan Bopanna Roksana Łukasiak Rolak Garros Roland Garros Roland Garros ATP Roland Garros WTA Rolanda Garros Rolanda Garros WTA Rolland Garros WTA Roman Jebavny Roman Jebavy Romina Oprandi Rosja-Argentyna Rosja-Polska Ross Hutchins Rossana de los Rios Rotterdam Rotterdam ATP Rozalia Gruszczyńska Rozmowy po Cichu Ruben Bemelmans Ruben Bemenlmans Ruben Bemlemans Ruben Bemlmans Ruben Ramirez Hidalgo Ruben Ramirez-Hidalgo Rudolf Molleker Rui Machado Ryan Harrison Ryan Sweeting Rzym ATP Rzym ITF Rzym WTA s'-Hertogenbosch WTA s'Hertogenbosch ATP s-Hertogenbosch WTA Sabina Sharpiova Sabina Szaripowa Sabine Lisicka Sabine Lisicki Sabine Lisiscki Sabrina Santamaria Sacha Jones Sacha Vickery Sachia Vickery Sachie Ishizu Saint Brieuc Ch Saint Remy CH Saint-Gaudens ITF Saint-Malo ITF Saisai Zheng Sally Peers Salzburg CH Sam Barry Sam Groth Sam Querreh Sam Querrey Sam Stosur Samantha Crawford Samantha Murray Samantha Stosour Samantha Stosur Samantha Stosur Samatha Stosur Samuel Groth Samuel Taylor San Antonio WTA San Diego San Jose ATP San Jose WTA Sanam Singh Sanchai Ratiwatana Sander Arends Sandra Klemenschits Sandra Zahlavova Sandra Zaniewska Sania Mirza Sankt Petersburg ATP Sankt Petersburg WTA Sankt-Petersburg WTA Sant Cugat Sant Cugat ITF Santiago Bernabeau Santiago Giraldo Santiago Gonazlez Santiago Gonzalez Sao Jose do Rio Preto ITF Sao Paolo ATP Sao Paulo Sao Paulo ATP Sao Paulo WTA Sara Erani Sara Errani Sara Sorribes Torm Sara Sorribes Tormo Sara Sorribes-Tormo Sarajewo CH Sarana Cirstea Sascha Bajin Scheveningen CH Scott Griekspoor Scott Lipsky Sebastian Baez Sebastian Chojnowski Sebastian Dąbrowski Sebastian Fanselow Sebastian Ofner Sebastian Ładocha Segowia CH Semifinal Seone Mendez Serana Williams Serbia Serena Wiiliams Serena Wiliams Serena Williams Serena Wlliams Serenea Williams Sergi Bruguera Sergio Galdos Sergio Gutierrez-Ferrol Serhiej Stachowski Serhij Bubka Jr Serhij Stachowski Serhij Stochowski Sesil Karantaczewa Sesil Karatanczewa Seul WTA Sewilla CH Sewilla ITF Shahar Peer Sharom Fichman Sharon Fichman Shau Peng Shaui Peng Shaui Zhang Shelby Rogeres Shelby Rogers Shelby Rogoers Shenzen ATP Shenzen Open Shenzen WTA Shenzhen ATP Shenzhen CH Shenzhen ITF Shenzhen WTA Sherazad Reix Shleby Rogers Shrewsbury ITF Shuai Peng Shuai Zeng Shuai Zhang Shuai Zheng Shui Peng Shuko Aoyama Shuko Aoyoma Sibiu Ch Siemens AGD Tennis Day Siergiej Betow Siergiej Stachowski Sierhij Stachowski Silvia Soler Espinosa Silvia Soler-Espinosa Silvia Soler-Espinsoa Simo Greul Simon Bolelli Simon Greul Simon Halep Simona Halep Simona Halpe Simone Bolelli Simone Bolleli Simone Vagnozzi Singapur Singapur WTA Single na Orle SkiStar Swedish Open Ślęża ITF Sloane Stephens Sloane Stphens Slovak Junior Open ITF Smantha Stosur Sobota ITF Sobota WTA Sofia Arvidsson Sofia ATP Sofia ITF Sofia Kenin Sofia Open 2019 Sofia Szapatawa Sofia Szapatowa Sofia WTA Sofija Żuk Sofja Żuk Soft tenis Somdev Devvarman Sonchat Ratiwatana Sonia Grzywocz Sony Ericsson Open Sophie Lefevre Sopot CH Sopot ITF Sopot Open Soran Cirstea Sorana Cirstea Southsea ITF Speedbadminton Speedminton Sports Illustrated St. Brieuc CH St. Petersburg ATP St. Petersburg Open Stacey Allaster Stambuł ATP Stambuł WTA Stan Stan Wawrinak Stan Wawrinka Stanford WTA Stanislas Wawrinka Stanislav Wawrinka Stefan Edberg Stefan Kozlov Stefana Rogozińska-Dzik Stefania Rogozińska Dzik Stefania Rogozińska-Dzik Stefanie Graf Stefanie Graff Stefanie Voegele Stefanie Voegle Stefano Napolitano Stefano Travaglia Stefanos Tsisipas Stefanos Tsitsipas Steffi Graf Stepahne Rober Stephan Robert Stephane Bohli Stephane Robert Stephanie Foretz Stephanie Foretz Gacon Stephanie Vogt Steve Darcis Steve Johnson Steve Johnsons Steve Johson Steve Simon Steven Diez Stockton ITF Storm Sanders Strabourg WTA Straburg WTA Strasbourg WTA Strasburg WTA Stroje tenisowe Stuttgart ATP Stuttgart ITF Stuttgart WTA Su Jeong Jang Su-Wei Hsieh Summer Cup Surbiton ITF Susanne Celik Suzanne Lenglen Suzhou CH Suzhou ITF Sven Groeneveld Światowy Dzień Tenisa Swietana Kuzniecowa Swietlana Kuzniecowa Swietłana Kuzniecova Swietłana Kuzniecowa Sybin CH Sydeney WTA Sydeny ATP Sydeny WTA Sydney ATP Sydney International 2019 Sydney WTA Sylwia Zagórska Szamil Tarpiszczew Szanghaj ATP Szarapowa Szczecin CH Szczecin CH' Szczecin ITF Szkoła Tenisa Tie Break Szlachetna Paczka Sztokholm ATP Sztokholm ITF Sztokholma ATP Szwajcaria Szwecja Polska Szwecja-Polska Szymkent ITF Szymkient ITF Szymon Kielan Szymon Szpak Szymon Walków Szymon Wieczorek Słowacja-Polska Słowenia-Polska Tadeja Majerić tag Tajana Maria Tajlandia Tajpej 125 Tajpej 125K Tajpej CH Tajpej WTA Tajwan WTA Tak-Khunn Wang Takanyi Garanganga Talina Pereira Tallinn ITF Tallon Griekspoor Tama Korpatsch Tamara Korpatsch Tamara Zidansek Tamara Zidanszek Tamarine Tanasugarn Tamira Paszek Tampere CH Tampico ITF Tara Moore Taro Daniel Tashkent Open 2018 Taszkent CH Taszkent WTA Taszkien WTA Taszkient CH Taszkient TA Taszkient WTA Tata Open Maharashtra 2019 Tatiana Bua Tatiana Maria Tatjana Malek Tatjana Maria Tatsuma Ito Tatusma Ito Taylo Townsend Taylor Fritz Taylor Harry Fritz Taylor Townsend Taylro Fritz Taylro Townsend TCG Tejmura Gabaszwili Tejmuraz Gabaszwili Tel Awiw ATP Teliana Pereira Temat na poniedziałek Tena Lukas Tenis 10 Tenis Kozerki Tenis na wózkach Tenis plażowy Tenis10 Tenisklub blog Tenisklub Blogi Tenisowa Liga Mistrzów Tenisowa Szkoła Podstawowa Tenisowe Liceum Ogólnokształcące Tennis Days Tennis Europe Tennis Europe Wroclaw Cup 2013 Tennis Trophy Tennys Sandgren Tennys Sangren Teplice ITF Tereaza Smitkova Tereza Martincova Tereza Michalikova Tereza Mihalikova Tereza Mrdeża Tereza Smitkova Thai-Son Kwiatkowski Thanasi Kokkinakis Thanasim Kokkinakis The Bryan Brothers Band Thiago Monteiro Thiago Seyboth Wild Thiemo De Bakker Thomas Bellucci Thomas Brechemier Thomas Enqvist Thomas Fabbiano Thomas Hogstedt Thomas Johansson Thomaz Bellucci Thoomas Fabbiano Tiancin WTA Tianjin Open 2018 Tianjin WTA Tickets Tie Break Tiencin Open Tiencin WTA Tigre Hank Tihomir Grozdanow Tim Bacsinszky Tim Henman Tim Puetz Tim Smyczek Timae Bacsinszky Time Bacsinszky Timea Babos Timea Bacsinkszy Timea Bacsinszky Timea Bacsiszky Timea Bascinszky Timo Nieminen Timofej Skatow Timur Khabibulin Tina Schiechtl Tiumeń Ch Tobias Kamke Toio WTA Tokio 2020 Tokio ATP Tokio WTA Tom Kocaver-Desman Tomas Bednarek Tomas Berdych Tomas Berdych Tomasz Bedanrek Tomasz Bednarek Tomasz Bendarek Tomasz Berdych Tomasz Dudek Tomasz Frankowski Tomasz Iwański Tomasz Wiktorowski Tomaszewski Cup Tomislav Brkić Tomislav Ternar Tomislaw Brkić Tommy Haas Tommy Paul Tommy Robredo Tommy Robrego Toni Nadal Tony Roche Torben Beltz Toronto ATP Toronto ITF Toronto WTA Toruń ITF Tournament Of Champions Toyota CH Traralgon CH Treat Huey Tristan Lamasine Trnava CH Trnava ITF Trnawa ITF Tsvetana Pironkova Tunis CH Tunis ITF Turniej Mistrzyń turniej olimpijski Turniej Retro typer Typer Tenisklubu u-Wei Hsieh UAE Royals Ugo Humbert Ugu Humbert Ula Radwańska Uladzimir Ignatik Umag ATP Urszula Piter Urszula Radwańska US Open US Open ATP US Open WTA USA USA-Polska Ustroń ITF Vaclav Safranek Valentina Ryser Valentini Grammatikopoulou Vania King Varatchaya Wongteanchai Varvara Lepchenko Vasek Pospisil Vasek Posposil Venus Williams Vera Lapko Veronica Capede Royg Veronica Cepede Royg Versmold ITF Vesna Dolonc Vicotoria Duval Victor Estrella Burgos Victor Estrella-Burgos Victor Hanescu Victor Troicki Victoria Azarenka Victoria Bosio Victoria Duval Victoria Żukowski Victro Estrella Burgos Viktor Galovic Viktor Hanescu Viktor Troicki Viktoria Azarenka Viktoria Kuzmova Viktoria Kuzmowa Viktorija Golubic Vina del Mar ATP Vina Del Mart ATP Vincent Millot Virgine Razzano Virginie Razzano Virgnie Razzano Vladimira Uhlirova Voegele Walencja ATP Walentina Iwachnienko Waleria Sawinych Waleria Sołowiejewa Waleria Sołowiewa Waleria Sołowiowa Wang Qiang Wang Xiyu Wang Yafan Warsaw Charity Cup Warsaw Cup by Lexus Warsaw Sports Group Warsaw Sports Group Open Warszawa ITF Warszawa WTA Waszyngton ATP Waszyngton WTA Waterloo ITF Wayne Montgomery Wayne Odesnik Węgry Wera Zwonariewa Wera Zwonariowa Wera Łapko Weronika Baszak Weronika Domagała Weronika Ewald Weronika Falkowska Weronika Foryś Weronika Jasmina Foryś Weronika Jaśmina-Foryś Weronika Kapszaj Weronika Kudermetow Weronika Kudermetowa Weronika Kudermietowa Weronika Pociej Weronika Rutkowska Wesley Koolhof Westende ITF Weszło FM Whitney Osuigwe Wi Wiedeń ATP Wielka Brytania Wielkie Poszukiwanie Tenisowych Talentów Wielkie Szlemy Wiera Duszewina Wiera Zwonariewa Wiera Zwonariowa Wiera Łapko Wiery Łapko Wiesna Dolonc Wikoria Azarenka Wiktor Radwan Wiktoria Azareka Wiktoria Azarenka Wiktoria Jasmina Foryś Wiktoria Kan Wiktoria Kulik Wiktoria Nosek Wiktoria Nowak Wiktoria Rutkowska Wiktoria Saska Wiktoria Tomowa Wiktorija Golubic Wilson Wilson Burn Challenge Wim Fissette Wimbledon Wimbledon ATP Wimbledon ATP Wimbledon oczkiem Rolaka Wimbledon WTA Winnipeg ITF Winston Salem ATP Winston-Salem ATP Wirral ITF Wisła ITF Witalia Diaczenko Witalia Diatczenko Witalia Djaczenko Witalija Diaczenko Witalija Diatczenko Witalija Djaczenko Witkoria Azarenka Witkroia Tomowa Witold Bańka Witold Domański Witold Konopko Wmbledon ATP Wojciech Andrzejewski Wojciech Fibak Wojciech Jantos Wojciech Lutkowski Wojciech Marek Wojna płci Wolfsburg CH World Tennis Day WOŚP Wrexham ITF Wrocław ATP Wrocław CH Wrocław ITF Wrocław Open WRT WSG Open WTA WTA Auckland WTA Awards WTA Biel WTA Birmingham WTA Bogota WTA Bol WTA Brisbane WTA Budapeszt WTA Bukareszt WTA Challenger Mumbaj WTA Championhips WTA Championships WTA Champioships WTA Charleston WTA Chmapionships WTA Cincinnati WTA Doha WTA Dubaj WTA Elite Trophy WTA Finals WTA Guadalajara WTA Guadalajra WTA Hobart WTA Hong Kong WTA Hua Hin WTA Indian Wells WTA Madryt WTA Miami WTA Monterrey WTA Montreal WTA Moskwa WTA Nanchang WTA New Haven WTA Pekin WTA Petersburg WTA Quebec WTA Rzym WTA San Jose WTA Shenzhen WTA STAMBUŁ WTA Strasbourg WTA Stuttgart WTA Sydney WTA Taszkient WTA Tiencin WTA Tokio WTS OrzeŁ Wu Di Wuhan WTA Wyniki Polaków Władimir Ignatik Władimir Iwanow Władysław Manafow Władzimir Ignatik Włochy Xavier Malisse Xin-Yun Han Xinyu Wang Xinyun Han Xu Yi-Fan Xu Yifan Xun Fang Ying Ya-Hsuan Lee Yafan Wang Yang Zhaoxuan Yanina Wickamyer Yanina Wickmayer Yann Marti Yann Wójcik Yannick Hanfmann Yannick Maden Yannick Mertens Yannick Noah Yannik Reuter Yannina Wickmayer Yasutaka Uchiyama Ybonne Meusburger Yen-Hsun Lu Yi-Fan Xu Yibing Wu Yifan Xu Ying-Ying Duan Yoshihito Nishioka Yoshito Nishioka Yosuke Watanuki Ysaline Bonaventura Ysaline Bonaventure Yshai Oliel Ystad ITF Yuichi Sugita Yuicho Sugita Yuki Bhambri Yuki Naito Yung-Jan Chan Yurika Sema Yvone Meusburger Yvonne Meusbuerger Yvonne Meusburger Zagrzeb ATP Zarina Dijas Zarina Diyas Zawada CH Zawada ITF Zbyszko Siekierczak Zdenek Kolar Ze Zhang Zeljko Krajan Zhang Kai-Lin Zhang Ling Zhang Saisai Zhang Shaui Zhang Shuai Zhang Yuxuan Zhaoxuan Yang Zhe Li Zhen Saisai Zheng Saisai Zhengzhou WTA Zhenzhen WTA Zhizhen Zhang Zhnag Shuai Zhneg Saisai Zhu Lin Zhuhai CH Zhuhai WTA Zielona Góra FC Zielona Góra ITF Zlin ITF Zofia Podbioł Zofia Stanisz Zsombor Piros Zuzanna Bednarz Zuzanna Kubacha Zuzanna Maciejewska Zuzanna Marciniak Zuzanna Szczepańska Zuzanna Szuszkiewicz Zuzanna Szyszak Zuzanna Wilk Zwevegem ITF Łesia Curenko Łkasz Kubot Łódź Cup Łukasz Kozielski Łukasz Kubot Łukasz Kubto Łukasza Zapała ‘s-Hertogenbosch WTA


W naszym serwisie stosuje się pliki cookies, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania serwisu do preferencji użytkownika. Zablokowanie zapisywania plików cookies na urządzeniu końcowym lub ich usunięcie możliwe jest w po właściwym skonfigurowaniu ustawień przeglądarki internetowej. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

Zamknij