Roland Garros: Henin lepsza od Szarapowej

/ Tomasz Krasoń , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Niedziela w Paryżu to dzień pojedynków czwartej rundy singla. Jednak dokończenia wymagało jedno spotkanie trzeciej fazy zmagań. W sobotę przy stanie 1:1 w setach przerwany został bowiem mecz byłych liderek rankingu WTA, Justine Henin i Marii Szarapowej.

Przypomnijmy, w sobotę Henin wygrała pierwszego seta 6:2, a w kolejne odsłonie 6:3 triumfowała Szarapowa. Trzecią partię lepiej rozpoczęła 23-letnia Rosjanka. Rozstawiona z „dwunastką” Szarapowa przełamała Henin, a chwilę później podwyższyła prowadzenie na 2:0. W trzecim gemie Belgijka ponownie była bliska utraty serwisu, ale jej ofensywna taktyka i gra wolejem umożliwiły jej na oddalenie zagrożenia. Jak się później okazało, był to przełomowy moment w meczu. Niespełna 28-letnia Belgijka zapisała na swoim koncie cztery gemy z rzędu i objęła prowadzenie 4:2. Wówczas Szarapowa zdołała zdobyć jeszcze jednego breaka, ale był to jedynie łabędzi śpiew pięknej Rosjanki. Grała mocno i głęboko, ale mniej dokładnie i skutecznie od filigranowej Belgijki. Henin potwierdziła natomiast, że zasługuje na tytuł królowej kortów ziemnych. Po 2 godzinach i 10 minutach gry wygrała 6:2, 3:6, 6:3 i odniosła 24. zwycięstwo z rzędu na kortach Rolanada Garrosa.

"Zagrałam niezły tenis, ale niewystarczający do zwycięstwa. W końcowym rozrachunku nie ma znaczenia jak dobrze się gra. Liczy się, że to ona wygrała" – powiedziała na pomeczowej konferencji Maria Szarapowa.

Kolejną rywalką Justine Henin będzie Samantha Stosur, ubiegłoroczna półfinalistka Otwartych Mistrzostw Francji. Po drodze do najlepszej szesnastki 26-letnia Australijka straciła jednego seta, w drugiej rundzie z Rossaną De Los Rios. Tenisistki te spotkały się dotychczas raz na zawodowych kortach. W finale tegorocznego turnieju w Stuttgarcie Henin triumfowała 6:4, 2:6, 6:1.