Charleston: Hantuchowa lepsza od Janković

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki nie zwalnia tempa. Po pokonaniu Nadii Pietrowej 6:3, 6:4 w ćwierćfinale imprezy w Charleston wiceliderka światowego rankingu jest o krok od osiągnięcia trzeciego finału turnieju WTA w czterech ostatnich startach. Duży sukces zanotowała Daniela Hantuchowa, która mimo przegranego 1:6 pierwszego seta wygrała z Jeleną Janković.

To nie był najlepszy dzień Nadii Pietrowej. W ćwierćfinałowym spotkaniu z Caroline Wozniacki Rosjanka zagrała przeciętnie. Praktycznie niczym nie potrafiła zaskoczyć rywalki, która kontrolowała sytuację na korcie. 67% skuteczności pierwszego i 50% drugiego podania nie wystarczyły do nawiązania z Dunką równiejszej gry. Wozniacki była lepsza niemal w każdym elemencie tenisowego rzemiosła. Tylko raz straciła własne podanie, sama przełamując Pietrową trzykrotnie.

Z rywalizacji odpadła za to rozstawiona z dwójką Jelena Janković. Początek spotkania z Danielą Hantuchową nic takiego nie zapowiadał, bowiem Słowaczka grała fatalnie, a nie prezentująca nic nadzwyczajnego Serbka wygrała 6:1. Jednak potem Hantuchowa się otrząsnęła i podniosła poziom swojej gry. Daleko było do ideału, ale biorąc pod uwagę fakt, że Janković też nie błyszczała na korcie, wystarczyło to do tego, aby w dwóch następnych setach pokonać Serbkę 6:3, 6:3 i awansować do półfinału.