Ponte Vedra Beach: szybkie ćwierćfinały

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki nie miała żadnych problemów z pokonaniem Anastazji Pawliuczenkowej w ćwierćfinale turnieju w Ponte Vedra Beach. Dunka wygrała 6:1, 6:3. Równie gładkie zwycięstwo odniosła Jelena Wiesnina, która wyeliminowała utalentowaną Melanie Oudin, zwyciężając 6:2, 6:1. Nieco tylko dłużej na korcie przebywała Dominika Cibulkowa, która w półtorej godziny „wyrzuciła” z imprezy Aleksandrę Wozniak.

Serwis nie był najmocniejszą stroną Anastazji Pawliuczenkowej w starciu z Caroline Wozniacki. Dunka bardzo dobrze returnowała, przez co Rosjanka miała sporo kłopotów przy własnym podaniu. Musiała bronić aż 11 break pointów, z czego tylko sześciokrotnie udało jej się wyjść z opresji. Wozniacki prezentowała niezły tenis, choć pojawiło się kilka trudnych momentów. Wtedy jednak młoda Dunka potrafiła się maksymalnie skoncentrować i wygrać najważniejsze punkty. Z sześciu okazji na przełamanie rywalki Pawliuczenkowa wykorzystała tylko jedną i przegrała 1:6, 3:6.

Jeszcze szybsze zwycięstwo odniosła Jelena Wiesnina. Rozstawiona z czwórką Rosjanka potrzebowała godziny i czterech minut, aby odprawić z kwitkiem młodą i utalentowaną Melanie Oudin. Tak gładkie zwycięstwo Wiesnina w dużej mierze zawdzięcza fatalnej wręcz postawie rywalki. Amerykanka ledwie 47% skuteczności pierwszego i 19% drugiego podania, sześciokrotnie przegrywając własne podanie.

Nieco trudniejszą przeprawę, ale tylko w pierwszym secie, miała Dominika Cibulkowa. W zaciętej pierwszej partii Słowaczka okazała się lepsza tylko o jedno przełamanie. Jednak już w drugiej odsłonie bardzo solidny pierwszy serwis i znakomita gra w trudnych sytuacjach pozwoliły jej zwyciężyć 6:1.