Miami: problemy Kuzniecowej i blamaż Molik

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Ana Ivanović będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w walce o czwartą rundę turnieju Sony Ericsson Open w Miami. Serbka pokonała 6:4, 6:3 Pauline Parmentier. Nie zawiodły faworytki – Venus Williams wygrała 6:4, 6:3 z Soraną Cirsteą, a Swietłana Kuzniecowa, z problemami, uprała się ze Shuai Peng, zwyciężając 6:2, 3:6, 6:4. Kompletną klęskę poniosła Alicia Molik, która nie wygrała nawet gema w spotkaniu z Agnes Szavay.

Flavia Pennetta i Na Li to największe przegrane czwartkowych gier w Miami. Włoszka przegrała z 22-letnią Andreą Petkovic, która już nie raz zaskakiwała zawodniczki z czołówki. Niemka wygrała pierwszego seta 6:3, a potem przegrała w takim samym stosunku drugą partię. Jednak w decydującej odsłonie nie oddała faworytce żadnego gema! Li, która tak znakomicie spisała się w Australian Open, przegrała po zaciętym meczu z Timeą Bacsinszky.

Swietłana Kuzniecowa świetnie rozpoczęła swoje spotkanie drugiej rundy. W pierwszym secie grała nieźle i oddała rywalce tylko dwa gemy, ale w drugiej partii to Peng błyskawicznie zyskała przewagę, której nie oddała do końca, zwyciężając 6:3. W najważniejszych momentach Rosjanka potrafiła się jednak skoncentrować i trzeciego seta zapisała na swoje konto, co dało jej awans do trzeciej rundy.

„Przestałam się ruszać w drugim secie i straciłam gema. Potem cała reszta potoczyła się źle. Zmieniłam nastawienie z tak negatywnego na lepsze i wreszcie wyeliminowałam błędy. Teraz mam nadzieję na awans do następnej rundy”, powiedziała Kuzniecowa.

Alicia Molik niemalże poszła w ślady Jekateriny Makarowej. W pojedynku z Agnieszką Radwańską Rosjanka w drugim secie nie wygrała przy własnym podaniu żadnego punktu. Z kolei Australijce w pierwszej partii potyczki z Agnes Szavay udało się na swoim koncie zapisać tylko jeden punkty przy własnym podaniu! Marne to pocieszenie, bowiem w całym spotkaniu, trwającym ledwie 50 minut, przegrała 0:6, 0:6!

Na zwycięską ścieżkę powraca Ana Ivanović. Borykająca się z ogromnymi problemami z formą piękna Serbka pokonała Pauline Parmentier 6:4, 6:3. Teraz na jej drodze stanie Agnieszka Radwańska. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu moglibyśmy wskazywać Ivanović jako faworytkę spotkania, ale w obecnej sytuacji jest nią Polka.