Miami: pewny awans Radwańskiej i porażka Rosolskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Drugie bezpośrednie starcie Agnieszki Radwańskiej i Jekateriny Makarowej przyniosło drugie zwycięstwo Polce. Nasza najlepsza tenisistka wygrała z Rosjanką 7:5, 6:0 i po godzinie i dwudziestu minutach mogła się cieszyć z awansu do trzeciej rundy turnieju w Miami. W zupełnie innym nastroju z kortu schodziła Alicja Rosolska. W parze z Tatiną Puczek przegrała po niesamowicie zaciętej walce z Olgą Goworcową i Ałłą Kudriawcewą 6:4, 4:6, 11-13.

Pierwszy pojedynek Agnieszki Radwańskiej z Jekateriną Makarową może się nam, kibicom, kojarzyć bardzo dobrze. Polka wygrała z Rosjanką w swoim pierwszym meczu dużego turnieju w Tokio w zeszłym roku, a potem dotarła aż do półfinału całej imprezy. Dziś „Isia” też rozpoczęła duży turniej od spotkania z Makarową i zwyciężyła. Oby to był dobry prognostyk…

Pierwszy set był bardzo zacięty. Radwańska grała przeciętnie. Nie potrafiła zaskoczyć rywalki swoim pierwszym podaniem, zdobywając po nim tylko 45% punktów. Lepiej, o dziwo, sytuacja wyglądała po drugim serwisie, bowiem po nim Polka przegrała tylko trzy punkty w całym meczu! Emocji nie brakowało. Radwańska dwa razy straciła własne podania, ale sama nie pozostała dłużna rywalce, przełamując ją trzykrotnie. Isia mogła seta zakończyć już przy stanie 5:4, ale wtedy Makarowa jeszcze się wybroniła. Mimo że w całej partii obroniła aż 11 z 13 break pointów, poległa 5:7. To, co działo się w drugim secie, mogło wprawić niejednego obserwatora w osłupienie. Rosjanka nie wygrała żadnego punktu przy własnym podaniu przez całą partię! Jedynie siedem piłek, jakie zapisała na swoim koncie, wygrała przy serwisie Radwańskiej, która po obronie dwóch break pointów zwyciężyła 6:0!

Zmiana deblowej partnerki nie wyszła Alicji Rosolskiej na dobre. Mimo że Polka i Tatiana Puczek wygrały pierwszego seta 6:4, nie potrafiły postawić kropki nad i. W drugim secie to one przegrały różnicą jednego przełamania, a w decydującym tie breaku meczowym, gdzie główną rolę odgrywały nerwy, więcej spokoju zachowały Olga Goworcowa i Ałła Kudriawcewa, które wygrały 13-11.

Wynik drugiej rundy singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 6) – Jekaterina Makarowa (Rosja) 7:5, 6:0

Wynik pierwszej rundy debla:
O. Goworcowa, A. Kudriawcewa (Białoruś, Rosja) – A. Rosolska, T. Puczek (Polska, Białoruś) 4:6, 6:4, 13-11