Indian Wells: Jans i Rosolska nie sprostały Czeszkom

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Jak dotychczas występy Agnieszki Radwańskiej w tegorocznej edycji Indian Wells to pasmo sukcesów. Niestety w ślady naszej najlepszej tenisistki nie poszły Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Podczas gdy Isia bezproblemowo wygrywała z Anną Czakwetadze, nasze deblistki nie mogły znaleźć sposobu na czeską parę Iveta Benesova i Barbora Zahlavova Strycova. Ostatecznie przegrały 4:6, 3:6.

W pierwszym secie walka była w miarę wyrównana. Wprawdzie Czeszki zdobyły trzy breaki, ale Polki nie zostały daleko w tyle, odwdzięczając się dwoma przekłamaniami. W drugiej odsłonie przewaga reprezentantek naszych południowych sąsiadów uwidoczniła się. Benesova i Zahlavova Strycova miały aż osiem szans na breaka, z których trzy zamieniły na przełamanie. Jans i Rosolska miały problemy nie tylko z własnym serwisem (5 podwójnych błędów w meczu). W drugim secie tylko raz przełamały Czeszki. Taki dorobek uniemożliwił im pokonanie bardziej utytułowanych Benesovej i Zahlavovej Strycovej, które w tym sezonie wywalczyły wspólnie już dwa trofea (w Paryżu i w Monterrey).

Polskie deblistki będą musiały zadowolić się nagrodą pocieszenia w wysokości 4000 dolarów. Kibicom pozostaje emocjonować się występami Agnieszki Radwańskiej, która wciąż liczy się w grze, zarówno singlowej, jak i deblowej.

Tegoroczny sezon na razie nie układa się po myśli 25-letniej Jans i młodszej o rok Rosolskiej. W zawodowym cyklu wygrały zaledwie trzy mecze, dochodząc do półfinału w Paryżu i drugiej rundy w Melbourne. Polki pozostają także bez zwycięstwa w Indian Wells, gdzie próbowały swoich sił po raz trzeci.

Wynik pierwszej rundy debla:
I. Benesova, B. Zahlavova Strycova (Czechy) – K. Jans, A. Rosolska (Polska) 6:4, 6:3