Bogota: niespodziewana porażka Suarez Navarro

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Porażka Carli Suarez Navarro była największą niespodzianką drugiego dnia turnieju WTA International w Bogocie (pula nagród 220 tysięcy dolarów). 21-letnia Hiszpanka nawet nie nawiązała walki z ukraińską kwalifikantką Kristiną Antoniczuk, która wygrała 6:1, 6:4. Nie zawiodła natomiast Gisela Dulko. Najwyżej rozstawiona uczestniczka imprezy triumfowała 6:4, 6:4 z Mathilde Johansson.

Carla Suarez Navarro od początku meczu pierwszej rundy nie potrafiła odnaleźć na korcie właściwego rytmu gry. 21-letnia Hiszpanka w pierwszym secie dwukrotnie straciła podanie, a w gemach serwisowych rywalki zdobyła zaledwie 4 punkty. Zaledwie 19-letnia Ukrainka wygrała dzięki temu inauguracyjna partię 6:1 i stała się bliska sprawienia niespodzianki. Notowana pod koniec drugiej setki Antoniczuk nie przestraszyła się nadarzającej się szansy. W drugim secie kontynuowała agresywną grę w gemach serwisowych Hiszpanki i pomimo nieco słabszej dyspozycji serwisowej zdołała wygrać 6:4. Mecz zakończył się po 1 godzinie i 23 minutach.

Kolejną rywalką Kristiny Antoniczuk będzie Mariana Duque Marino. Reprezentantka gospodarzy pokonała po trzysetowej batalii Gretę Arn. Kolumbijczycy mogą się cieszyć z awansu dwóch swoich tenisistek do najlepszej szesnastki. Obok Duque Marino sztuki tej dokonała Catalina Castano. 30-latka z Pereiry pokonała 7:5, 6:2 Polonę Hercog. Rozstrzygnięcie to również można rozpatrywać w kategorii niespodzianki, gdyż Słowenka była rozstawiona w Bogocie z numerem cztery.

Bardzo dobrze udział w imprezie rozpoczęła Gisela Dulko. Ubiegłoroczna finalistka i główna kandydatka do tytułu w tym sezonie 6:4, 6:4 wygrała z Mathilde Johansson. 25-letnia Argentynka wprawdzie długo się rozkręcała, ale ostatecznie odrobiła straty od stanu 1:4 w pierwszej partii i odniosła przekonujące zwycięstwo. Pomógł jej w tym solidny serwis i 6 asów.