Midland: cenna wygrana Domachowskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Po nieudanym początku sezonu Marta Domachowska wydaje się łapać właściwy rytm. Trzecia rakieta naszego mimo dwóch porażek zaprezentowała się z dobrej strony w Pucharze Federacji, a w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu pokonała w Midland Vanię King. Na inaugurację imprezy ITF o puli nagród 100 tysięcy dolarów 24-letnia warszawianka pokonała turniejową „dwójkę” 6:1, 7:5.

Pierwszy set to okres bezwzględnej dominacji Marty Domachowskiej, która oddała rywalce zaledwie jednego gema. Notowana na 73. pozycji w rankingu WTA Vania King nie była nawet w stanie nawiązać walki z polską tenisistką. Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale w kluczowej fazie seta breaka zdobyła 24-letnia Polka i to Domachowska mogła cieszyć się z awansu do drugiej rundy.

Dla Marty Domachowskiej jest to pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z pierwszej setki od czasu wrześniowego turnieju w Sofii, kiedy to Polka wygrała z Masą Zec Peskirić. Kolejną rywalką naszej tenisistki będzie Lilia Osterloh. 31-letnia Amerykanka zajmuje obecnie 126. miejsce w rankingu WTA, a w pierwszej rundzie w Midland pokonała 6:2, 6:4 Monique Adamczak. Polka przegrała z doświadczoną reprezentantką USA przed 5 laty, gdy spotkały się w turnieju w Acapulco.

Za awans do drugiej rundy Marta Domachowska otrzyma 18 punktów do rankingu WTA. Dla Polki jest to pierwszy przystanek podczas tournee po Ameryce Północnej. Polka planuje także występy w imprezach WTA w Memphis i w Indian Wells.