Schiavone pokonała Mauresmo!

/ Anna Wilma , źródło: fedcup.com, foto: fedcup.com

Dziś rozpoczęła się walka o finał drużynowych rozgrywek kobiecych o Puchar Federacji. W dolnej połowie drabinki o awans walczą Francja i Włochy. Po pierwszym dniu stan rywalizacji wynosi 1:1. Tatiana Golovin z Francji pokonała Tathianę Garbin, ale Amelie Mauresmo roztrwoniła przewagę zespołu, przegrywając z Francescą Schiavone.

Tatiana Golovin i Tathiana Garbin wyszły na kort w Castalanetta Marina jako pierwsze. W pierwszej odsłonie Francuzka wygrała do trzech, zyskując przełamanie po bardzo słabym gemie serwisowym Włoszki. W drugim secie utraciła jednak koncentrację i gładko przegrała go do dwóch. W decydującej odsłonie faworytka nie pozwoliła Tathianie na zbyt wiele i wygrała do dwóch, zapewniając Francji prowadzenie w rywalizacji.

Prowadzeniem Francuzki cieszyły się krótko, bo już w kolejnym spotkaniu Włoszki odrobiły straty. Bohaterką okazała się Francesca Schiavone, która pokonała Amelie Mauresmo, piątą rakietę świata. Mauresmo pozwoliła ograć się 5:7, 3:6. Francuzka od dłuższego czasu jest nie najlepszej dyspozycji, co łatwo rozpoznać po jej słabych występach. W tym sezonie była daleka od obrony dwóch wielkoszlemowych tytułów z roku 2006, kiedy triumfowała w Australian Open i Wimbledonie. Zwycięstwo Schiavone cieszy, bo ostatnie jej starty nie przypominały gry jedenastej rakiety świata ze stycznia 2006.

O zwycięstwie Francuzek lub obrończyń tytułu – Włoszek zadecydują trzy kolejne spotkania, w których między innymi zagrają Schiavone z Golovin i Garbin z Mauresmo.

Włochy 1:1 Francja
Tatiana Golovin (Francja) – Tathiana Garbin (Włochy) 6:3, 2:6, 6:2
Francesca Schiavone (Włochy) – Amelie Mauresmo (Francja) 7:5, 6:3