Sydney: wiceliderka rankingu WTA za mocna dla Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Mimo znakomitego początku, Agnieszka Radwańska nie zdołała awansować do ćwierćfinału turnieju WTA w Sydney. 20-letnia krakowianka prowadziła w pierwszym secie spotkania z Dinarą Safiną 5:0, ale ostatecznie przegrała 5:7, 4:6.

W początkowej fazie spotkania Dinara Safina miała olbrzymie problemy z odnalezieniem właściwego rytmu. Nienajlepszą dyspozycję 23-letniej moskwianki skutecznie wykorzystywała Polka, która szybko objęła prowadzenie 5:0. Wówczas nastąpił przełom w grze wiceliderki rankingu WTA. Ubiegłoroczna finalistka zarówno imprezy w Sydney, jak i Australian Open, zdobyła pierwszego gema, a następnie sześć kolejnych. Radwańska nie była w stanie przeciwstawić się coraz lepiej grającej Safinie. Rosjanka wygrała inauguracyjną odsłonę i w drugim secie poszła za ciosem. Prowadziła już nawet 5:2, ale do desperackiego ataku zerwała się Polka. Sił i umiejętności starczyło jej na zdobycie dwóch gemów. Safina potwierdziła wyższość w dziesiątym gemie, wykorzystując druga piłkę meczową. Tym samym była liderka rankingu WTA awansowała do ćwierćfinału imprezy Medibank International po 1 godzinie i 47 minutach gry.

Miałam trochę powolny start, ale takie są początki. Najważniejsze, że ostatecznie start ten był zwycięski. Nie jest łatwo grać przeciwko Agnieszce. Jest ona zawodniczką z pierwszej dziesiątki i gra bardzo mądrze” – stwierdziła po meczu Dinara Safina, dla której był to pierwszy mecz w sezonie.

Na początku nowego sezonu Agnieszka Radwańska wciąż ma te same problemy co w poprzednim. Po pierwszym podaniu wygrała 52 procent piłek, a po drugim zaledwie 32. Dla naszej najlepszej tenisistki był to pierwszy i zarazem jedyny występ przed rozpoczynającym się 18 stycznia Australian Open.

Przed rokiem w Sydney Agnieszka Radwańska dotarła do ćwierćfinału. W tym roku zatrzymała się o rundę wcześniej, zapisując na swoim koncie jedno zwycięstwo. 6:0, 6:4 pokonała Jill Craybas.

Dinara Safina spotka się w ćwierćfinale z Jeleną Diemientiewą, która wygrała 6:2, 4:6, 6:2 z Danielą Hantuchovą.