Sydney: Jans i Rosolska wciąż bez zwycięstwa

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Klaudii Jans i Alicji Rosolskiej nie udało się odnieść pierwszego w tym sezonie zwycięstwa. Polskie specjalistki od gry podwójnej przegrały w pierwszej rundzie Medibank International w Sydney z Akgul Amanmuardową i Julie Coin. Jans i Rosolska, podobnie jak przed tygodniem w Brisbane, nie wygrały nawet jednego seta.

Pierwszy set obfitował w przełamania. Jans i Rosolska dwukrotnie przełamały Uzbeczkę i Francuzkę, ale same straciły podanie trzy razy i przegrały seta 3:6. Lepiej nie było w drugiej partii. Dobrze serwujące rywalki wypracowały przewagę jednego breaka i zwyciężyły 6:4. W trwającym niecałą godzinę spotkaniu Polki popełniły aż 7 podwójnych błędów i uzyskały zaledwie 48 procent celności pierwszego podania.

Jans i Rosolska nie mogą mówić o udanym początku sezonu. W Brisbane, gdzie zainaugurowały rok, przegrały już w pierwszej rundzie z późniejszymi finalistkami, Melindą Czink i Arantxą Parrą Santonją. Warto przypomnieć, że przed okiem Polki rozpoczęły sezon od finału Brisbane International.

Polki czeka jeszcze jeden start na Antypodach. Najważniejszy turniej pierwszej części sezonu, wielkoszlemowy Australian Open. Przed rokiem Jans i Rosolska dotarły w Mebourne do drugiej rundy.

Wynik pierwszej rundy debla:
A. Amanmuradowa, J. Coin (Uzbekistan, Francja) – K. Jans, A. Rosolska (Polska) 6:3, 6:4