Sydney: Urszula Radwańska lepsza od kolejnej Francuzki

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Urszula Radwańska pokonała kolejną francuską tenisistkę, Pauline Parmentier, i awansowała do finałowej fazy eliminacji turnieju WTA w Sydney. 19-letnia Polka zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:3 i teraz czeka ją konfrontacja z jedną z najbardziej doświadczonych tenisistek w cyklu, 35-letnią Amerykanką Jill Craybas.

Zwycięstwo w pierwszym secie Urszula Radwańska zawdzięcza odporności psychicznej przy obronie break pointów. Parmentier przełamała 19-letnią Polkę zaledwie raz, pomimo że miała aż osiem okazji. Krakowianka odwdzięczyła się 23-letniej Francuzce dwoma breakami, dzięki czemu wygrała 6:4. W drugiej odsłonie role się odwróciły. To Parmentier uzyskała dwa przełamania przy zaledwie jednym Polki. Na szczęście w decydującej partii do głosu ponownie doszła Urszula Radwańska, która dzięki przewadze jednego breaka triumfowała do trzech. Mecz zakończył się po 2 godzinach i 10 minutach gry. Druga rakieta naszego kraju zrewanżowała się Parmentier za porażkę poniesioną przed 3 laty w Tipton.

W pierwszej rundzie eliminacji młodsza z sióstr Radwańskich również w trzech setach wygrała z inną Francuzką, Julie Coin. W finałowej fazie eliminacji druga rakieta naszego kraju spotka się z Jill Craybas. 19-letnia krakowianka jeszcze nigdy nie spotkała się z 35-letnią Amerykanką, która w Sydney wyeliminowała już Julię Goerges i Karolinę Sprem.

Urszula Radwańska, która w tym roku zadebiutuje w głównym turnieju Australian Open, ma szansę na awansować do turnieju Medibank International. W drabince pierwszej tegorocznej imprezy WTA Premier widnieje już nazwisko Agnieszki Radwański. Starsza z sióstr miała sporo szczęścia w losowaniu. Ze względu na znakomitą obsadę Isia nie została nawet rozstawiona, a w pierwszej rundzie trafiła na którąś z kwalifikantek. W razie zwycięstwa czeka ją konfrontacja z Dinarą Safiną (nr 2), która zmagała się ostatnio nie tylko z kryzysem formy, ale także kontuzją kręgosłupa.