Luksemburg: Schnyder eliminuje mistrzynię US Open

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Kim Clijsters już na drugiej rundzie zakończyła udział w turnieju WTA w Luksemburgu. Wracająca na światowe korty triumfatorka US Open przegrała z Patty Schnyder. Ostatnie czwartkowe spotkanie imprezy BGL Luxembourg Open zakończyło się wynikiem 6:4, 3:6, 7:6(6) po niespełna 2 godzinach gry. Zwycięstwa odniosły natomiast dwie inne rozstawione tenisistki – Daniela Hantuchova i Yanina Wickmayer.

Kim Clijsters i Patty Schnyder wielokrotnie spotykały się na korcie jeszcze przed ponad dwuletnią przerwą w startach Belgijki. 26-latka z Bree mogła poszczycić się świetnym bilansem meczów z leworęczną Szwajcarką – wygrała sześć na osiem pojedynków. W czwartek w Luksemburgu mistrzyni US Open nie poszło jednak tak łatwo. Problemy pojawiły się już w pierwszym secie, którego Patty Schnyder wygrała 6:4. Grająca w dopiero czwartym turnieju po powrocie na kort Clijsters lepiej spisała się w drugiej odsłonie. Wykorzystała wszystkie trzy break pointy i pewnie triumfowała 6:3. W decydującej partii do głosu ponownie doszła 30-letnia Szwajcarka, która prowadziła już nawet 5:3. Jednak Clijsters nie poddała się, wyrównała stan seta i mogło się wydawać, że odwróci jego losy. Jednak po niezwykle emocjonującym tie breaku wygrała Patty Schnyder, eliminując numer dwa turnieju.

Patty zagrała niewiarygodnie sprytnie. Ciężko zmusić ją do błędów i zdominować jej tenis. Popełniłam więcej błędów niż ona, a mój pierwszy serwis nie funkcjonował prawidłowo. Miałam swoje szanse w inauguracyjnym secie, potem próbował walczyć. Jednak niemożność gry na swoim najwyższym poziomie jest strasznie rozczarowująca” – powiedziała po spotkaniu Kim Clijsters.

W obliczu odpadnięcia Kim Clijsters i wcześniejszych porażek Caroline Wozniacki i Anabel Medina Garrigues, najwyżej rozstawioną tenisistką jaka pozostała w turnieju, jest Daniela Hantuchova. 26-latka z Popradu awansowała do ćwierćfinału po zwycięstwie nad Lucie Hradecką. Słowaczka pokonała Czeszkę 7:5, 3:6, 6:2. W całym meczu Hantuchova odnotowała aż 10 asów i tylko dwukrotnie pozwoliła odebrać sobie podanie.

Zwycięstwo i awans do ćwierćfinału zapewniła sobie także Yanina Wickmayer. 20-letnia mistrzyni turnieju w Linzu wygrała 7:5, 7:6(6) z Alize Cornet i w ćwierćfinale zmierzy się ze swoją rodaczką Kirsten Flipkens.