Linz: Agnieszka pomściła siostrę

/ Maciej Weber , źródło: , foto:

Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale turnieju w Linczu pokonała 6:1, 7:6 (11-9) Lucie Safarovą. Zrewanżowała się Czeszce za porażkę siostry. Ula przegrała z Safarovą w poprzedniej rundzie.

Agnieszka miała z rywalką dodatkowy rachunek do wyrównania. Dwa lata temu przegrała z nią w Indian Wells. Było to do tej pory ich jedyne spotkanie.
W piątek dominowała przez cały pierwszy set. Dopiero, gdy było 5:1 pozwoliła rywalce na wygranie dwóch kolejnych gemów. Znacznie bardziej skomplikowanie sytuacja ułożyła się w secie drugim. Doszło do tie breka, w którym Safarova prowadziła już 6:4. Agnieszka nie pozwoliła jednak na stratę seta. Wygrała trzy kolejne piłki i wyszła na prowadzenie 7:6. To jednak także nie był koniec. Polka wygrała dopiero za czwartym meczbolem.

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) – Lucie Safarova (Czechy, 7) 6:3, 7:6 (11-9)