Seul: gładka porażka Urszuli Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyercissonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Zaledwie 71 minut trwała przygoda Urszuli Radwańskiej z turniejem Hansol Korea Open w Seulu. 18-letnia Polka przegrała już w inauguracyjnej fazie zmagań z Wierą Duszewiną, zdobywając tylko cztery gemy. Dla drugiej rakiety naszego kraju był to pierwszy występ od nieduanego startu na nowojorskich kortach Flushing Meadows.

Główna przyczyną porażki Urszuli Radwańskiej był serwis. Polka katastrofalnie wprowadzała piłkę do gry. W całym meczu po pierwszym podaniu wygrała 10 punktów (33 procent), a po drugim 7 (32 procent). W secie otwarcia krakowianka czterokrotnie została przełamana, ale nawiązywała walkę, odpowiadając trzema breakami. Druga odsłona bezapelacyjnie należała do Wiery Duszewiny. 22-letnia Rosjanka wciąż nie miała problemów z podaniem Polki, a sama znacznie poprawiła ten element gry. Po 1 godzinie i 11 minutach Duszewina triumfowała 6:3, 6:1.

Kolejną rywalką rozstawionej z "siódemką" Duszewiny będzie Anastazja Sewastowa. 19-letnia Łotyszka, która przed tygodniem w Kantonie niespodziewanie pokonała Anabel Medinę Garrgues, okazała się lepsza od Mathilde Johansson.

Ostatnie tygodnie nie są udane dla Urszuli Radwańskiej. Młodsza z krakowskich sióstr nie wygrała spotkania w głównym turnieju WTA od czasu występu w Los Angeles. Na początku sierpnia w Mieście Aniołów Urszula do ćwierćfinału, eliminując po drodze Dominikę Cibulkovą.