Quebec: rewelacyjny początek Pietrowej i Wozniak

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Emocje związane z US Open powoli opadają, a tenisiści i tenisistki wracają do rywalizacji o punkty na światowych kortach. Ci najlepsi wprawdzie zasłużenie odpoczywają, ale w Quebec nie brakuje dobrych zawodniczek. Najwyżej rozstawiona Nadia Pietrowa świetnie zaczęła występ w Kanadzie, pokonując na starcie Carly Gullickson 6:2, 6:0. Identyczny wynik osiągnęła faworytka gospodarzy, Aleksandra Wozniak, która wygrała z Corinną Dentoni.

Niewątpliwie dużą stratą dla turnieju w Quebec jest wycofanie się z imprezy Sabine Lisicki. Niemka, która świetnie spisuje się w tym sezonie i miała być rozstawiona z numerem drugim zrezygnowała z gry z powodu przedłużającej się kontuzji kostki.

Nie zawiodły za to inne faworytki w tym ta najważniejsza dla kanadyjskiej publiczności – Aleksandra Wozniak. Reprezentantka gospodarzy w zeszłym roku dotarła w tym turnieju do półfinału, przegrywając z Bethanie Mattek-Sands. Tegoroczny start rozpoczęła od błyskawicznego i bardzo pewnego zwycięstwa nad 153. w rankingu Corinną Dentoni. 20-latka z Włoch była słabsza w każdym elemencie gry. Gry, która trwała krócej niż jedna połowa piłkarskiego meczu. Wozniak świetnie serwowała, notując 88% skuteczności pierwszego podania, a i po drugim większość punktów padało jej łupem. Pięciokrotnie przełamała rywalkę i oddała jej tylko dwa gemy. W drugim secie przewaga Kanadyjki była po prostu miażdżąca. Przegrała w nim tylko pięć punktów, wszystkie przy podaniu przeciwniczki.

Broniąca tytułu Nadia Pietrowa też pokazała, że jest mocna, choć z Carly Gullickson grała trochę dłużej. W całym meczu obie tenisistki zanotowały 53% celności pierwszego podania, ale dużo większy pożytek robiła z niego Rosjanka. Mimo tego, jeden z dwóch gemów, który oddała rywalce, przegrała po własnym serwisie. Pietrowa była tego dnia niezwykle skuteczna, bo wykorzystała wszystkie sześć break pointów, jakie miała. W drugim secie nie chciała być gorsza od Wozniak i też zmiażdżyła rywalkę, niemal w identycznym stylu jak Kanadyjka. Oddała jej sześć punktów, wygrywając wszystkie piłki po swoim pierwszym serwisie.