Pewny awans Radwańskiej do trzeciej rundy

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Agnieszka Radwańska awansowała już do trzeciej rundy turnieju Rogers Cup w Toronto. 20-letnia Polka po zaledwie 71 minutach gry pokonała Agnes Szavay. Nasza najlepsza tenisistka oddała pierwszej rakiecie Węgier tylko dwa gemy, po jednym w obu odsłonach.

Rozstawiona z „czternastką” krakowianka nie miała żadnych problemów z wywalczeniem awansu. Agnes Szavay okazała się rywalką słabszą o co najmniej jedną klasę. Radwańska dominowała na korcie od samego początku spotkania. W pierwszym secie zdarzyło jej się stracić podanie, ale był to jedyny przegrany przez nią gem w inauguracyjnej odsłonie. Podobnie ułożył się drugi set, z tym że 20-letnia Węgierka honorowego gema wywalczyła przy własnym podaniu. Po 71 minutach gry starsza z krakowskich sióstr triumfowała 6:1, 6:1.

Agnieszka Radwańska uzyskała przewagę praktycznie we wszystkich elementach tenisowego rzemiosła. Pomimo że Szavay zaserwowała dwa asy, to Polka mogła bardziej liczyć na swoje podanie. Isia miała 71 procent celności pierwszego podania, a po drugim, które często jest jej słabą stroną, wygrała aż 54 procent akcji.

Znana jest już rywalka Polki w trzeciej rundzie. O ćwierćfinał nasza tenisistka zagra z Kateryną Bondarenko. 23-letnia Ukrainka pokonała w drugiej rundzie Venus Williams, sprawiając jak dotąd największą niespodziankę turnieju. Agnieszka Radwańska nie ma miłych wspomnień związanych z osobą tenisistki z Krzywego Rogu. Isia przegrała bowiem z Bondarenko w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open. Później zrewanżowała się Ukraince podczas Roland Garros, a w Kanadzie ma znakomitą okazję do udowodnienia swej wyższości.

Za start w Rogers Cup Radwańska ma już zapewnione 110 punktów do rankingu WTA oraz 20 tysięcy dolarów. W środę Isia, podobnie jak Klaudia Jans i Alicja Rosolska, będzie jeszcze walczyć o ćwierćfinał gry podwójnej. Rywalkami Radwańskiej i Wozniacki będą Daniela Hantuchova i Ai Sugiyama.