Cincinnati: Urszulę Radwańską zawiódł serwis

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Urszula Radwańska nie zdołała awansować do drugiej rundy zawodów w Cincinnati. W swoim pierwszym spotkaniu w turnieju głównym 18-letnia krakowianka przegrała z Węgierką Agnes Szavay 5:7, 5:7.

Młodszej z sióstr Radwańskich po raz pierwszy przyszło się zmierzyć z Szavay w rozgrywkach WTA Tour. Spotkanie miało wiele zwrotów sytuacji i doszło w nim do aż dziesięciu przełamań.

W pierwszym secie polska tenisistka odrobiła straty ze stanu 3:5, ale następnie przegrała dwa kolejne gemy. W drugiej odsłonie Radwańska znowu musiała gonić i ponownie to się udało, odrabiając stratę 0:3, z podwójnym przełamanie. Polka wysforowała się nawet na prowadzenie 4:3 i 5:4, mając w dziesiątym gemie setbola. Szavay lepiej jednak wytrzymała presję w kluczowych momentach i drugiego seta wygrała w takim samym stosunku co pierwszego. Mecz trwał dwie godziny oraz siedemnaście minut.

Kluczem do porażki w dzisiejszym meczu był bardzo słaby serwis Urszuli Radwańskiej. Młoda krakowianka wygrała tylko połowę gemów przy swoim podaniu. Polka miała co prawda nienajgorszy procent trafionego pierwszego podania (70%), ale wygrała po nim tylko połowę piłek, a po drugim serwisie jeszcze mniej (15 z 33).

Urszula Radwańska do turnieju głównego w Cincinnati musiała przedzierać się przez eliminacje. W ubiegłym tygodniu osiągnęła natomiast ćwierćfinał w Los Angeles, w którym przegrała z Marią Szarapową.

Dziś na Lindner Family Tennis Center zagra jeszcze Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska tenisistka w czwartym spotkaniu dnia na korcie Grandstand zmierzy się z Japonką Ai Sugiyamą.

Agnes Szavay (Węgry) – Urszula Radwańska (Polska, Q) 7:5, 7:5