Petković zwyciężczynią singla i finalistką debla

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

21-letnia Andrea Petković bez kłopotów pokonała Ioanę Ralucę Olaru w finale turnieju w Bad Gastein, triumfując 6:2, 6:3. Zdobyła w ten sposób swój pierwszy tytuł w karierze. Mogła jeszcze dołożyć zwycięstwo w grze podwójnej, ale wraz z Tatjaną Malek przegrała z Andreą Hlavackovą i Lucie Hradecką 2:6, 4:6.

Miniony tydzień był niezwykle udany dla młodej Andrei Petković. Niemka nigdy wcześniej nie triumfowała w turniejach WTA, a teraz stanęła przed szansą zwycięstwa w dwóch, jednego dnia! Sukces połowiczny, ale zwyciężyła w tym cenniejszym meczu, bo singlowym, pokonując Ioanę Ralucę Olaru.

Spotkanie finałowe trwało półtorej godziny. Obie tenisistki walczyły dziś o swoje pierwsze zwycięstwo w WTA, więc obie były zdenerwowane. Serwis zdecydowanie nie należał do atutów tenisistek. W całym meczu było aż 14 break pointów i doszło do 9 przełamań. Pierwszy set był zadziwiający, bowiem pierwsze podanie Rumunki funkcjonowało w tej części konfrontacji bardzo dobrze i przynosiło jej mnóstwo punktów. Jednak dużo gorzej sytuacja wyglądała w akcjach po drugim serwisie, co spowodowało wiele kłopotów Olaru. Trzykrotnie została przełamana, a sama zdobyła tylko jednego breaka i przegrała 2:6. W drugim secie Petković notowała lepsze statystyki. Rumunka miała swoje szanse, ale nie wykorzystała żadnej z trzech okazji na odebranie rywalce podania. Sama raz nie obroniła się przed przełamaniem i przegrała 3:6.

W grze podwójnej Andrea Petković i Tatjana Malek były gorsze od swoich rywalek z Czech. Hlavackova i Hradecka lepiej serwowały i były skuteczniejsze w ważnych momentach. Wykorzystały 5 z 12 okazji na przełamanie, a same oddały serwis rywalkom tylko dwa razy, choć Niemki miały aż osiem szans na breaka.

Wynik finału singla:
Andrea Petkovic (Niemcy) – Ioana Raluca Olaru (Rumunia) 6:2, 6:3

Wynik finału debla:
A. Hlavackova, L. Hradecka (Czechy, 3) – A. Petkovic, T. Malek (Niemcy) 6:2, 6:4