Piąty finał Wozniacki

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki oraz Virignie Razzano zagrają w sobotnim finale turnieju na trawiastych kortach w Eastbourne. Dunka pokonała dziś Aleksandrę Wozniak 3:6, 6:4, 6:4, zaś rywalka Francuzki, Marion Bartoli, skreczowała po pierwszym gemie drugiego seta.

Wozniacki oraz Wozniak zmierzyły się po raz trzeci. W dwóch pierwszych konfrontacjach lepsza była Dunka i dziś dołożyła trzecie zwycięstwo w tej rywalizacji tenisistek o polskich korzeniach. Mecz lepiej rozpoczęła reprezentantka Kanady, która w pierwszym secie wykorzystał dwa z trzech break pointów i ani razu nie straciła własnego podania. W dwóch kolejnych odsłonach górą była jednak Wozniacki, za każdym razem wygrywając przewagą jednego przełamania. Mecz trwał godzinę oraz pięćdziesiąt trzy minuty.

Dla Caroliny Wozniacki jutrzejszy mecz finałowy w Eastbourne będzie piątym spotkaniem o tytuł w tym roku i szansą na drugi tytuł. Pochodząca z Odense tenisistka w kwietniu okazała się najlepsza w Ponte Vedra Beach, pokonując w decydującym pojedynku właśnie Wozniak.

Tym razem Wozniacki przyjdzie zagrać w finale z Virginie Razzano. Francuzka to prawdziwa rewelacja turnieju w Eastbourne. W drugiej rundzie pokonała ona najwyżej rozstawioną w imprezie Jelenę Diemientiewą, a w ćwierćfinale poradziła sobie z broniącą tytułu Agnieszką Radwańską. Dzisiejszy mecz półfinałowy trwał pięćdziesiąt cztery minuty i został przerwany przystanie 6:4, 1:0 dla Razzano. Powodem rezygnacji z dalszej gry Marion Bartoli był uraz prawej nogi.

Kiedy grasz przeciwko Marion zawsze musisz być przygotowana na wszystko. Jeżeli nie gra się swojego najlepszego tenisa wówczas przegrywa się mecz,” stwierdziła na konferencji prasowej Razzano. „Jestem w finale i bardzo chciałabym go jutro wygrać. Jeżeli mi się to jednak nie uda to i tak będzie to dla mnie wspaniały tydzień. Jeśli wygram to dobrze, jeżeli przegram to też dobrze. Zapowiada się miły finał.