Williams pokonała Kudriawcewą

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wimbledon.org, foto: wtatour.com

Venus Williams (nr 23) awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Wimbledonu. Amerykanka miała wczoraj jednak ogromne problemy z pokonaniem dobrze dysponowanej Rosjanki, Ałły Kudrawcewej.

Pierwszy set tego meczu przebiegał wręcz sensacyjnie – grę na korcie wprawdzie prowadziła Amerykanka, jednak więcej z tego pożytku miała niżej notowana Kudriawcewa. Williams miała więcej piłek kończących, ale popełniła także znacznie więcej niewymuszonych błędów. Pozwoliła się także Rosjance trzykrotnie przełamać, co było kluczem do zwycięstwa dla rywalki.

Gdy pierwsze dwa gemy drugiej partii także wygrała rosyjska zawodniczka, wydawało się, że już nic nie uchroni Amerykanki od porażki. Wtedy jednak bardzo dużo niewymuszonych błędów zaczęła popełniać Kudriawcewa, która najwidoczniej nie potrafiła utrzymać koncentracji. W całym secie oddała Venus aż siedemnaście punktów za darmo, przy tylko dziewięciu takich zagraniach faworytki.

Ostatni set mimo, że był najbardziej wyrównany, to przebiegał po myśli Williams, która wiedziała, że tego meczu już nie przegra. Amerykanka bardzo dobrze serwowała – posłała pięć asów, a po swoim pierwszym podaniu wygrywała aż 76% punktów. Ostatecznie zakończyła mecz po prawie dwóch godzinach gry.

Do drugiej rundy turnieju awansowała także Swietłana Kuzniecowa (nr 5), która jednak była bardzo blisko porażki z Julią Wakulenko. Ukrainka po wygraniu pierwszej partii 6:4, w drugiej prowadziła 3:1 i wydawało się, że nic jej nie odbierze już wygranej. Wtedy jednak faworytka zaczęła grać zdecydowanie lepiej i tym samym doprowadziła do remisu. W trzecim secie zrezygnowana Wakulenko nie była już w stanie nawiązać wyrównanej walki.

Nadja Pietrowa (Rosja, 11) – Vania King (USA) 6:0, 6:1
Severine Bremond (Francja) – Ekaterina Byczkowa (Rosja) 6:4, 4:3 (dokończenie dzisiaj)
Sania Mirza (Indie) – Jarosława Szwedowa (Rosja) 6:0, 6:3
Bethanie Mattek (USA) – Wasilisa Bardina (Rosja) 6:1, 6:0
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 5) – Julia Wakulenko (Ukraina) 4:6, 6:4, 6:3