Morita eliminuje ostatnią rozstawioną

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com/tennischannel.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Impreza Internationaux de Strasbourg odbywa się już bez rozstawionych tenisistek. W ćwierćfinale poległa ostatnia z faworytek turnieju, Shuai Peng. Pogromczynią Chinki została inna Azjatka Ayumi Morita. Do półfinału awansowała także po dziwnym spotkaniu reprezentantka gospodarzy Aravane Rezai.

W spotkaniu dwóch azjatyckich tenisistek na bardzo niskim poziomie stał serwis. Ayumi Morita aż ośmiokrotnie przełamała rozstawioną z „trójką” Peng, a własne podanie straciła pięć razy. W pierwszym secie 19-letnia Japonka wygrała 7:5, potwierdzając swoją wyższość dopiero w końcówce partii. Druga odsłona to okres pewniejszej gry zawodniczki z Oty, która 23-letniej Chince oddała zaledwie dwa gemy. Po 1 godzinie i 41 minutach gry Morita zwyciężyła 7:5, 6:2 i awansowała do półfinału.

Kolejną rywalką notowanej na 73. pozycji Mority będzie Czeszka Lucie Hradecka. Rewelacyjna finalistka ubiegłorocznej imprezy w Bad Gastein sprawiła sobie miły prezent na 23. urodziny i pokonała 6:3, 7:6(2) Niemkę Kristinę Barrois. Spotkanie to, podobnie jak dwa pozostałe ćwierćfinały, było przerywane przez opady deszczu.

W dolnej połówce turniejowej drabinki miejsce w półfinale zapewniły sobie Aravane Rezai i Wiktoria Kutuzowa. Spotkanie 22-letniej Francuzki z Monicą Niculescu miało nietypowy przebieg. W pierwszej odsłonie bezwzględnie dominowała rumuńska kwalifikantka, która wygrała wszystkie gemy, a przy własnym podaniu straciła zaledwie trzy punkty. Sytuacja odmieniła się w drugiej odsłonie. Inicjatywę przejęła 22-latka z St. Etienne, które pewnie zapisywała na swoje konto kolejne gemy, nie tracąc ani raz własnego podania. Podobny przebieg miał trzeci set, w którym przewaga podwójnego breaka zapewniła Rezai zwycięstwo. Francuzka po pokonaniu w pierwszej rundzie Sybille Bammer pewnie kroczy do trzeciego finału w zawodowej karierze.

Na jej drodze do decydującego pojedynku może stanąć Wiktoria Kutuzowa. Ukraińska kwalifikantka w Strasburgu pokonała już dwie Francuzki. W ćwierćfinale okazała się lepsza od Stephanie Cohen-Aloro. Mecz zakończył się wynikiem 7:5, 6:1.

Myślę, że większe znaczenie miał brak energii niż zmęczenie. No i moja rywalka jest bardzo dobra. Nie popełniała wielu błędów i grała długie piłki” – stwierdziła po meczu Cohen-Aloro.