Medina Garrigues przegrała z kontuzją

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com/tennischannel.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Już na drugiej rundzie z turniejem w Strasburgu pożegnała się Anabel Medina Garrigues. Na drodze Hiszpanki do obronienia tytułu z dwóch poprzednich lat stanęła nie tylko Kristina Barrois, ale także kontuzja pleców. Porażkę w drugiej rundzie zmagań poniosła również Gisela Dulko.

Już w pierwszym secie sytuacja Anabel Mediny Garrigues nie wyglądała korzystnie. 26-latka z Walencji aż dwukrotnie straciła swoje podanie i w konsekwencji przegrała inauguracyjną partię 4:6. Na dodatek w końcowej fazie seta Hiszpanka doznała kontuzji pleców. Uraz okazał się na tyle dokuczliwy, iż Medina Garrigues nie zdecydowała się na kontynuowanie gry.

Po końcowym uderzeniu poczułam gwałtowny ból w dolnej części pleców. Był na tyle mocny, iż uniemożliwiał mi wykonywanie skrętów i prostowanie. Praktycznie nie mogłam się poruszać” – stwierdziła Anabel Medina Garrigues. Hiszpanka zachowuje jednak optymizm przed zbliżającym się wielkimi krokami Roland Garros: „Dwa lub trzy dni odpoczynku powinny wystarczyć, aby wykurować się na drugi tegoroczny turniej wielkoszlemowy” – dodała pierwsza rakieta Hiszpanii.

Ćwierćfinałową rywalką Kristiny Barrois będzie Czeszka Lucie Hradecka, która wyeliminowała Rosjankę Ałłę Kudriawcewą. 27-letnia Niemka po raz pierwszy w karierze awansowała do najlepszej ósemki turnieju WTA.

Z imprezą w Strasburgu pożegnała się także Gisela Dulko. 24-latka z Buenos Aires uległa po blisko dwuipółgodzinnym boju reprezentantce gospodarzy, Stephanie Cohen-Aloro. 26-letnia Francuzka triumfowała 4:6, 7:6(5), 6:4. W całym spotkaniu Argentynka wygrała o trzy piłki więcej, ale to Cohen-Aloro zapisywała na swoim koncie decydujące punkty. W ćwierćfinale Francuzka zagra z ukraińską kwalifikantką Wiktorią Kutuzową.

Awans do najlepszej ósemki wywalczyła także Aravane Rezai. 22-latka z St. Etienne, która w pierwszej rundzie wyeliminowała Sybille Bammer (nr 2), odprawiła z imprezy Anastazję Jakimową. Rezai pokonała Białorusinkę 6:4, 6:1. W całym meczu uzyskała aż sześć breaków przy dwukrotnej stracie własnego podania. Mecz trwał 1 godzinę i 25 minut.

Z rozstawionych tenisistek w imprezie pozostała zaledwie jedna, Shuai Peng. 23-letnia Chinka pokonała 6:3, 7:6(6) Francuzkę Pauline Parmentier. Obie tenisistki bardzo dobrze serwowały, a jedynego breaka w meczu wywalczyła ubiegłoroczna finalistka w pierwszej partii. Peng wygrała po 1 godzinie i 33 minutach gry. O awans do półfinału Chinka zagra z inną tenisistką z Azji, Ayumi Moritą.

Wyniki ćwierćfinałów singla:
Kristina Barrois (Niemcy) – Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 1) 6:4 i krecz Mediny Garrigues
Shuai Peng (Chiny, 3) – Pauline Parmentier (Francja) 6:3, 7:6(6)
Stephanie Cohen-Aloro (Francja) – Gisela Dulko (Argentyna, 4) 4:6, 7:6(5), 6:4
Aravane Rezai (Francja) – Anastazja Jakimowa (Białoruś) 6:4, 6:1

Zobacz komplet środowych wyników turnieju WTA w Strasburgu!