Makarowa zatrzymała obrończynię tytułu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Do półfinałów turnieju w Estoril nie awansowała żadna z czterech najwyżej rozstawionych tenisistek. Obrończyni tytułu Maria Kirilenko (nr 2) uległa swojej rodaczce Jekatarinie Makarowej, Sorana Cristea (nr 3) nie sprostała Yaninie Wickmayer, zaś Sabine Lisicki (nr 4) skreczowała po przegraniu pierwszego seta z Anną-Leną Groenefeld.

W środę z turniejem Estoril Open pożegnała się najwyżej rozstawiona w imprezie Iveta Benesova. Dziś w portugalskim kurorcie doszło do kolejnych niespodzianek. Na czoło wysuwa się porażka Marii Kirilenko. Przed dzisiejszym spotkaniem 22-letnia moskwianka miała na swoim koncie siedem kolejnych wygranych spotkań w Estoril. Tą znakomitą passę przerwała jednak o dwa lata młodsza rodaczka. Rozstawiona z numerem sześć Makarowa zwyciężyła w dwie godziny oraz dwadzieścia dwie minuty 5:7, 6:2, 6:2. Był to drugi pojedynek obu tenisistek.

W ubiegłym roku, na twardych kortach w Doha, zwycięstwo odniosła Kirilenko.
Leworęczna Jekatarina Makarowa w ostatnich tygodniach sygnalizuje bardzo dobrą dyspozycję. Na początku kwietnia doszła do czwartej rundy prestiżowego turnieju w Miami, a w ubiegłym tygodniu była w swoim pierwszym finale WTA Tour. W meczu o tytuł w Fez Rosjanka przegrała z Anabel Mediną Garrigues.

Półfinałową rywalką Makarowej będzie Anna-Lena Groenefeld. Niemce awans do najlepszej czwórki zawodów przyszedł najłatwiej, gdyż po wygraniu pierwszego seta z Sabine Lisicki 6:2, jej rodaczka skreczowała. Powodem przerwania gry przez Niemkę, o polskich korzeniach, była kontuzja prawego ramienia.

Niestety Sabine nie była w stanie dograć meczu do końca, ale ja zagrałam bardzo solidny tenis,” stwierdziła Groenefeld. „Nawet pomimo tego, że miała ona problemy z serwisem, jej uderzenia z głębi kortu były bardzo mocne i musiałam uważać, żeby nie przegrać własnego podania. Jestem w miarę zadowolona z tego jak gram tutaj do tej pory i mam nadzieję, że będę to kontynuować.

Drugą parę półfinałową turnieju Estoril Open tworzą Shahar Peer oraz Yanina Wickmayer. Obie tenisistki musiały dziś rozegrać trzysetowe pojedynki. Reprezentantka Izraela pokonała w godzinę i czterdzieści trzy minuty Jarmilę Groth 6:2, 0:6, 6:3. Belgijka natomiast w rywalizacji z Soraną Cristeą miała stuprocentową skuteczność wykorzystanych break pointów (6 na 6) i chociaż sama siedmiokrotnie straciła podanie, to w całym meczu zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:4.