Zmienne szczęście Francuzek

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Już w niedzielę rozpoczął się kobiecy turniej Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. Najwięskzą niespodzianką pierwszego dnia zmagań jest porażka Amelie Mauresmo z Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez. Do drugiej rundy awansowały rozstawione Marion Bartoli i Kaia Kanepi.

Starcie Amelie Mauresmo z Marią Jose Martinez Sanchez było ostatnim pojedynkiem pierwszego dnia zmagań na kortach Foro Italico. Mecz był bardzo wyrównany. Pierwsza odsłona padła łupem faworyzowanej Francuzki, która wygrała 6:4. W drugiej partii obie tenisistki uzyskały po dwa przełamania, a w tie breaku lepsza okazała się 26-letnia Hiszpanka, triumfując do czterech. W decydującym secie Martinez Sanchez poszła za ciosem i zwyciężyła 6:2, zapewniając sobie awans do drugiej rundy po 2 godzinach i 38 minutach gry.

O wiele lepiej zaprezentowała się inna z Francuzek, Marion Bartoli. Rozstawiona z „jedenastką” 24-latka pokonała 6:0, 7:6(3) Chinkę Shuai Peng. W całym meczu 13. rakieta świata pięciokrotnie przełamała 23-letnią Azjatkę. Dzięki zwycięstwu w Rzymie Bartoli poprawiła bilans konfrontacji z Peng na 3:2. W drugiej rundzie będzie mogła pomścić pokonaną Mauresmo, gdyż przyjdzie jej skrzyżować rakietę z Martinez Sanchez.

Niezwykle zacięte było także spotkanie Na Li z Sybille Bammer. Po 2 godzinach i 50 minutach gry oraz 10 przełamaniach zwycięstwo odniosła wracająca po kontuzji ramienia Austriaczka. Leworęczna tenisistka z Linu triumfowała 7:6(3), 4:6, 6:3. Kolejną rywalką 29-letniej Bammer będzie Kaia Kanepi. Rozstawiona z „szesnastką” Estonka pokonała 6:4, 6:3 amerykańską kwalifikantkę Vanię King.

W poniedziałek na kortach rzymskiego Foro Italico pojawią się gwiazdy. Pierwsze mecze w turnieju rozegrają Venus Williams, Wiktoria Azarenka, ubiegłoroczna finalistka Alize Cornet oraz półfinalistka Anna Czakwetadze. Udział w imprezie zainauguruje także Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z „dziesiątką” Polka podejmie na korcie nr 5 Ukrainkę Alonę Bondarenko. Spotkanie zaplanowano jako trzecie w kolejności od godziny 13.

Wyniki pierwszej rundy singla:
Marion Bartoli (Francja, 11) – Shuai Peng (Chiny)  6:0, 7:6(3)
Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania) – Amelie Mauresmo (Francja) 4:6, 7:6(4), 6:2
Kaia Kanepi (Estonia, 16) – Vania King (USA, Q) 6:4, 6:3
Sybille Bammer (Austria) – Na Li (Chiny) 7:6(3), 4:6, 6:3

Zobacz komplet niedzielnych wyników turnieju WTA w Rzymie!