Lichowcewa i Nakamura w turnieju głównym

/ Jarosław Skoczylas , źródło: eastbourne.lta.org.uk, foto: wtatour.com

Jill Craybas (nr 3) nie wystąpi w turnieju głównym zawodów w Eastbourne (pula nagród 600 000 USD). Amerykanka w dzisiejszym meczu okazała się gorsza od reprezentantki gospodarzy, Katie O’Brien.

Na początku spotkania obie zawodniczki popełniały sporo niewymuszonych błędów, gdyż wyraźnie były zdenerwowane. Dopiero z biegiem czasu zaczęły prezentować się bardzo solidnie, grając dobry tenis. W pierwszej partii doszło do dwóch przełamań z każdej stron, dlatego o wyniku seta musiał zadecydować tie-break. W nim lepsza była niespodziewanie Brytyjka, która wygrała 7:4.

Znacznie lepiej Craybas zagrała w drugiej partii tego spotkania, nie pozwalając O’Brien na zbyt wiele. Znakomicie serwowała – Brytyjka nie miała ani jednej szansy na przełamanie, sama natomiast potrafiła dwukrotnie wygrać podanie swojej rywalki. Dzięki temu po prawie godziny i trzydziestu minutach gry, był już remis.

Wydawało się, że faworytka tego spotkania odnalazła już swój rytm gry i bez większych problemów wygra także seta trzeciego, jednak wtedy do gry włączyła się Brytyjka. Wykorzystywała bezlitośnie słabe serwisy Amerykanki i aż trzykrotnie przełamała jej podanie. Ostatecznie to właśnie O’Brien zobaczymy w turnieju głównym (jest potencjalną rywalką Agnieszki Radwańskiej).

Nasza zawodniczka być może jednak ponownie zagra z Jeleną Lichowcewą (nr 1), która w dniu dzisiejszym w dwóch setach wyeliminowała Jarmilę Gajdosovą.