Nieudany debiut

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Marta Domachowska oraz Urszula Radwańska przegrały w pierwszej rundzie turnieju deblowego w marokańskim Fez. Polskie tenisistki uległy Jarmili Groth i Klarze Zakopalovej 4:6, 4:6.

W zmaganiach na ziemnych kortach w Fez pozostała już tylko Domachowska, która dziś zagwarantowała sobie awans do ćwierćfinału singla. Urszula Radwańska przegrała we wtorek w pierwszej rundzie z Klarą Zakopalovą. Dziś młoda krakowianka stanęła naprzeciwko Czeszki przy okazji zmagań deblowych i ponownie zeszła z kortu pokonana.

W pierwszym secie doszło tylko do jednego breaka. Polki miały dwie okazje na przełamanie, ale żadnej z szans nie zdołały wykorzystać. W drugiej odsłonie nasze tenisistki jednego z pięciu break pointów zamieniły na przełamanie, ale swój serwis straciły dwukrotnie. Mecz trwał siedemdziesiąt minut.

Marta Domachowska i Urszula Radwańska po raz pierwszy wystąpiły wspólnie w turnieju deblowym.

Pierwsza runda debla:
J. Groth, K. Zakopalova (Słowacja, Czechy) – M. Domachowska, U.Radwańska (Polska) 6:4, 6:4