Szarapowa także w ćwierćfinale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: birmingham.lta.org.uk, foto: wtatour.com

Daniela Hantuchova (nr 3) awansowała w dniu dzisiejszym do ćwierćfinału turnieju DFS Classic, który rozgrywany jest w Birmingham (pula nagród 200 000 USD). Słowaczka w porannej sesji pokonała Eleni Daniilidou (nr 15) i najprawdopodobniej spotkanie ćwierćfinałowe z Marion Bartoli (nr 5) rozegra także dzisiaj.

W pierwszym secie tego spotkania obie zawodniczki prezentowały wyrównany poziom, dlatego żadna z tenisistek nie osiągnęła większej przewagi. Lepsze wrażenie sprawiała Hantuchova, która była stroną atakującą, jednak często po ładnie wygranej piłce, przytrafiał się jej niewymuszony błąd. Doszło także do dwóch przełamań z obu stron, dlatego o końcowym wyniku zadecydował tie-break. W nim lepsza była wyżej notowana reprezentantka Słowacji, która wygrała 7:3.

Druga partia to już bardziej wyraźna przewaga Hantuchovej, która wykorzystywała fakt, że tego dnia serwis nie był silną bronią Greczynki. W drugim secie Daniilidou przegrała trzy ze swoich pięciu gemów serwisowych, tak więc nie miała większych szans, aby wygrać te spotkanie. Mecz trwał godzinę i czterdzieści minut.

Swoje spotkanie trzeciej rundy rozegrała dziś także Maria Szarapowa, która w Birmingham jest rozstawiona z numerem pierwszym (gra równocześnie z dziką kartą). Rosjanka miała jedynie problemy w drugim secie (przegranym), aby w całym spotkaniu pokonać Tamirę Paszek. W pierwszej i trzeciej partii grę na korcie dyktowała druga tenisistka świata, która jest w coraz lepszej formie. W ćwierćfinale Rosjanka spotka się ze swoją rodaczką, Jeleną Lichowcewą.