Gallovits i Shaughnessy w finale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rmcomunicacion.com/wta, foto: wtatour.com

Meghann Shaughnessy (nr 6) awansowała do jutrzejszego finału turnieju z cyklu WTA w Barcelonie (pula nagród 145 000 USD). Reprezentantka Stanów Zjednoczonych pokonała w półfinale po trzysetowym spotkaniu Flavię Pennettę (nr 8).

Pierwszy set tego spotkania to absolutna dominacja Shaughnessy, która grała znakomicie. Amerykanka dzięki swoim silnym uderzeniom bardzo szybko zyskiwała przewagę w wymianach. Bez większego trudu przełamała trzykrotnie serwis Włoszki i tym samym całego seta, 6:0.

W drugiej partii Pennetta zagrała zdecydowanie lepiej – nie popełniała przede wszystkim tylu niewymuszonych błędów, co w secie pierwszym. Gra od razu stała się wyrównana i tym razem lepiej prezentowała się włoska tenisistka. W końcówce udało jej się wygrać podani Amerykanki i tym samym do rozstrzygnięcia o wyniku meczu, potrzebny był trzeci set.

W decydującej partii gra nadal miała wyrównany przebieg, a o jej wyniku zadecydowało jedno więcej przełamanie po stronie Shaughnessy. Amerykanka po ponad godzinie i trzydziestu minutach gry, wygrała to spotkanie i awansowała do finału. Jest to jej największy sukces w tym sezonie. W ostatnim meczu turnieju jej rywalką będzie Edina Gallovits (91 WTA), dla której awans do finału jest życiowym sukcesem. Będzie to pierwsze spotkanie między tymi tenisistkami.