Szarapowa pewnie w III rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: birmingham.lta.org.uk, foto: wtatour.com

Maria Szarapowa (nr 1) awansowała do trzeciej rundy turnieju DFS Classic, który jest rozgrywany w Birmingham (pula nagród 200 000 USD). Rosjanka miała problemy jedynie w pierwszej partii z Lilią Osterloh.

Pierwszy set tego pojedynku stał na bardzo dobrym poziomie, co bardzo zaskoczyło głównie ze strony Amerykanki. Potrafiła ona wytrzymać potężne uderzenia Szarapowej, dla której jest to pierwszy mecz na trawie od ubiegłorocznego Wimbledonu. Osterloh nie potrafiła wykorzystać żadnej z pięciu okazji na przełamanie swojej rywalki, dlatego przegrała otwierającego seta, 4:6.

W drugiej partii przewaga Szarapowej była już bardzo zdecydowana, gdyż potrafiła swoją rywalkę sprowadzić do głębokiej defensywy. Bardzo dobrze serwowała – 84% pierwszego serwisu, po którym wygrała piętnaście z dwudziestu jeden punktów. Udało jej się także wygrać wszystkie gemy przy serwisie Amerykanki i ostatecznie wygrała całe spotkanie po godzinie i dwunastu minutach.

W jutrzejszym meczu trzeciej rundy rywalką drugiej zawodniczki rankingu WTA, będzie Tamira Paszek, która spisuje się w Birmingham bardzo dobrze. Dzisiaj Austriaczka pokonała w dwóch setach Mailen Tu (nr 13).

Do kolejnej rundy turnieju awansowała również Jelena Jankovic, która w zawodach jest rozstawiona z numerem drugim. Serbka nie miała żadnych problemów, aby pokonać Tsvetanę Pironkovą – oddała jej w całym meczu pięć gemów.