Na Li w III rundzie, Kerber gromi

/ Jarosław Skoczylas , źródło: birmingham.lta.org.uk, foto: wtatour.com

Na Li (nr 4) awansowała do drugiej rundy turnieju DFS Classic, który od wczoraj jest rozgrywany w Birmingham (pula nagród 200 000 USD). Reprezentantka Chin przegrała seta w dzisiejszym spotkaniu przeciwko Jarosławie Szwedowej, jednak jej występ należy ocenić pozytywnie.

W pierwszym secie gra stała na niskim poziomie, gdyż obie tenisistki popełniały sporo niewymuszonych błędów. Lepiej prezentowała się Rosjanka, której udało się trzykrotnie przełamać serwis Li. Wyżej notowana tenisistka długo nie potrafiła wejść w rytm meczowy, pewnie też dlatego, że był to dla niej pierwszy mecz na trawie od ubiegłorocznego Wimbledonu (dotarła do ćwierćfinału). Ostatecznie lepsza w pierwszej partii okazała się Szwedowa.

Od początku drugiego seta na korcie niepodzielnie grę prowadziła Na Li, która nie dała żadnych szans rywalce. W dwóch pozostałych partiach oddała jej zaledwie dwa gemy, grając bardzo pewnie. Chinka pokazała tym samym, że ma ogromne możliwości na kortach trawiastych i będzie zapewne bardzo groźna w wielkoszlemowym turnieju Wimbledonu.

Do drugiej rundy turnieju awansowała za to Angelique Kerber, która w obecnym sezonie prezentuje się znakomicie. Reprezentantka Niemiec (ma również polskie korzenie) nie oddała żadnego gema Oldze Puczkowej! Spotkanie te trwało zaledwie trzydzieści pięć minut. Jeżeli Kerber będzie nadal prezentowała tak wysoką formę, to w niedługim czasie awansuje do czołowej pięćdziesiątki rankingu WTA.

Wyniki I rundy:
Tamira Paszek (Austria) – Anne Keothavong (Wielka Brytania, WC) 2:6, 6:2, 6:4
Ayumi Morita (Japonia, Q) – Jill Craybas (USA) 6:4, 6:1
Angelique Kerber (Niemcy) – Olga Puczkowa (Rosja, 11) 6:0, 6:0
Naomi Cavaday (Wielka Brytania, WC) – Wasilisa Bardina (Rosja) 6:2, 6:1
Milagros Sequera (Wenezuela) – Elena Baltacha (Wielka Brytania, WC) 6:4, 1:6, 7:5
Yung Jan Chan (Tajwan) – Jamea Jackson (USA) 6:3, 6:1
Vania King (USA) – Brenda Schultz-McCarthy (Holandia, Q) 7:6(7), 7:6(7)
Alicia Molik (Australia) – Severine Bremond (Francja, 10) 4:6, 6:3, 6:4