Francuzka wygrała juniorski French Open

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Alize Cornet (nr 2) okazała się najlepsza w rywalizacji juniorek i wygrała w dniu dzisiejszym turniej imienia Rolanda Garrosa. W finale reprezentantka gospodarzy potrzebowała trzech setów, aby rozprawić się z sensacyjną finalistką, Marianą Duque-Marino (136 ITF).

Pierwszy set miał bardzo niespodziewany przebieg – zdecydowanie lepiej na korcie prezentowała się Kolumbijka, która także dużo punktów zyskała po niewymuszonych błędach Francuzki. Cornet także nie potrafiła aż trzykrotnie wygrać własnego podania, przez co po trzydziestu jeden minutach, przegrywała 0:1 w setach.

W drugiej partii sytuacja na korcie zupełnie uległa zmianie, gdyż francuska tenisistka zaczęła grać znacznie lepiej – nie popełniała tylu niewymuszonych błędów, mając przy tym znacznie więcej wygrywających uderzeń. Cornet poprawiła także bardzo swój serwis, wprowadzała piłkę do gry bardzo pewnie, dając Kolumbijce zaledwie jedną (niewykorzystaną) szansę na przełamanie.

Pełnię swoich możliwości reprezentantka Francji pokazała w ostatnim secie, który decydował o tym, która tenisistka wygra juniorski French Open. Duque-Marino zagrała natomiast bardzo słabo, co warte podkreślenia przy własnym serwisie nie wygrała żadnego (!) punktu. Tym samym po godzinie i siedemnastu minutach Alize Cornet mogła cieszyć się z wygranej.

Jak do tej pory największym sukcesem siedemnastolatki był półfinał tegorocznego Australian Open, gdzie poniosła porażkę z Anastazją Pawluczenkową. Bardzo prawdopodobne, że występ w juniorskim French Open będzie dla Cornet ostatnim występem wśród zawodniczek do lat osiemnastu. Reprezentantka Francji jest obecnie sklasyfikowana na 118 miejscu w rankingu WTA i pora, aby właśnie wśród seniorek osiągała duże sukcesy.