Rewanż w pełni udany

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Najwyżej rozstawiona w Memphis 18-letnia Caroline Wozniacki pokonała w drugiej rundzie kwalifikantkę Jelenę Dokić, zwyciężając zdecydowanie 6:1, 6:2. Dunka zrewanżowała się tym samym powracającej do światowej czołówki reprezentantce Australii za porażkę w tegorocznym Australian Open.

Wozniacki miała w pamięci dotkliwą styczniową przegraną z Dokić już w trzeciej rundzie wielkoszlemowej imprezy. Tym razem Dunka wyszła na kort skoncentrowana i niesamowicie zmotywowana, co było widać od pierwszych do ostatnich piłek. 18-latka w pełni kontrolowała sytuację i nawet na chwilę nie czuła się zagrożona.

Najwyżej rozstawiona tenisistka zagrała bardzo dobre spotkanie, ale trzeba przyznać, że jej rywalka prezentowała bardzo słaby poziom, zupełnie odmienny od tego w Melbourne. W pierwszym secie Dokić fatalnie serwowała. Zanotowała ledwie 38% trafionego pierwszego podania, a we wszystkich swoich gemach wygrała tylko sześć piłek. Dołożyła do tego trzy punkty wygrane przy podaniu przeciwniczki, co pozwoliły jej zdobyć raptem jednego gema.

Drugi set był bardziej wyrównany niż wskazuje na to gładkie 6:2 dla Dunki. Reprezentantka Australii poprawiła serwis, a Wozniacki nieco obniżyła loty. Mimo tego 18-latka w kluczowych momentach zyskiwała przewagę i ani przez chwilę nie pozwoliła rywalce na przejęcie inicjatywy. Wygrała 76% punktów po pierwszym podaniu i skrzętnie wykorzystywała słabszy drugi serwis Dokić, która w całym spotkaniu popełniła cztery podwójne błędy. Po 48 minutach panie podały sobie ręce, a Wozniacki zameldowała się w kolejnej rundzie.

Żadnych kłopotów z awansem do ćwierćfinału nie miała inna faworytka – Victoria Azarenka. Białorusinka, tak jak w pierwszym meczu, wygrała 6:2, 6:2. Tym razem ze Stephanie Cohen-Aloro. 7 asów serwisowych, 80% piłek wygranych po pierwszym podaniu oraz umiejętne wykorzystywanie słabszego drugiego serwisu rywalki okazały się kluczem do sukcesu. 19-latka urodzona w Mińsku, która w tym sezonie doznała tylko jednej porażki – i to głównie nie ze względu na lepszą grę rywalki (Sereny Williams), a raczej za sprawą niewytrzymania australijskich upałów – kontrolowała spotkanie od początku do końca i zwyciężyła w godzinę i trzy minuty.