Porażka Pawluczenkowej w półfinale!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Anastazja Pawluczenkowa (nr 1) niespodziewanie odpadła dziś w półfinale juniorskiego turnieju imienia Rolanda Garrosa. Najlepsza juniorka świata musiała uznać wyższość Kolumbijki, Mariany Duque Marino.

Pierwszy set tego spotkania, jak i całe spotkanie miał bardzo wyrównany przebieg. Obie tenisistki toczyły ze sobą równą walkę i żadna nie potrafiła osiągnąć większej przewagi. Rosyjska tenisistka bardzo słabo dziś serwowała, przez co długo nie potrafiła wejść w swój właściwy rytm gry. Reprezentantka Kolumbii grała bardzo mądrze przy własnym podaniu, często urozmaicała grę skrótami. Udało jej się również trzykrotnie przełamać serwis Pawluczenkowej, dzięki czemu po czterdziestu sześciu minutach gry objęła prowadzenie w setach.

Jeszcze bardziej wyrównany przebieg miała druga partia tego meczu, gdy obie zawodniczki znacznie podniosły swój poziom gry. Doszło zaledwie do jednego przełamania z obu stron, przez co o końcowym wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim lepsza była liderka rankingu ITF, która nie oddała rywalce ani jednego punktu. Set ten trwał godzinę i jedenaście minut.

Jak się okazało jednak lepiej przygotowana pod względem fizycznym była zawodniczka z Kolumbii, po której nie było wcale widać zmęczenia. Wygrała trzy gemy przy podaniu Rosjanki, dzięki czemu to właśnie Marino zagra w jutrzejszym finale juniorskiego French Open. Jest to dla niej największy sukces w karierze, natomiast Pawluczenkowa nie powtórzy swojego sukcesu z ubiegłego roku, kiedy to przegrała w finale z Agnieszką Radwańską.

Rywalką Duque Marino będzie reprezentantka gospodarzy, Alize Cornet (nr 2). To właśnie Francuzka wydaje się być zdecydowaną faworytką finału. Siedemnastolatka pokonała w półfinale partnerkę deblową Urszuli Radwańskiej, Ksenię Milevskayą (nr 6). Spotkanie te było również bardzo wyrównane i trwało ponad dwie godziny.

Wyniki półfinałów turnieju juniorek:
Mariana Duque Marino (Kolumbia) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 1) 7:5, 6:7(0), 7:5
Alize Cornet (Francja, 2) – Ksenia Milevskaya (Białoruś, 6) 2:6, 6:3, 7:5