Pawluczenkowa i Cornet w półfinale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Do spotkania dwóch znakomitych zawodniczek doszło w półfinale juniorskiego turnieju imienia Rolanda Garrosa, w którym zmierzyły się Anastazja Pawluczenkowa (nr 1) i Nikola Hofmanova (nr 8). Faworytką spotkania była zdecydowanie liderka rankingu ITF, jednak nie od dziś wiadomo, że Austriaczka ma ogromne możliwości.

Pierwszy set tego spotkanie zupełnie rozczarował, przede wszystkim przez bardzo słabą dyspozycję Hofmanowej. Reprezentantka Austrii nie wygrała żadnego ze swoich czterech gemów serwisowych, przez co automatycznie straciła szansę na wyrównaną walkę. Rosjanka grała lepiej i nieco pewniej od swojej rywalki, dzięki czemu wygrała pierwszego seta po dwudziestu dziewięciu minutach gry.

Zdecydowanie lepsze spotkanie kibice mogli zobaczyć w drugiej odsłonie, kiedy to obie tenisistki grały jak przystało na czołówkę juniorskiego tenisa na świecie. Nadal jednak serwis nie był dużym atutem żadnej z zawodniczek, gdyż doszło do siedmiu przełamań. Nieco lepsza jednak była Pawluczenkowa, która tym samym po raz kolejny awansowała do tak dalekiej fazy juniorskiego turnieju.

Nie rozczarowali się również francuscy kibice, którzy dziś dopingowali swoją tenisistkę, Alize Cornet (nr 2). Siedemnastoletnia zawodniczka okazała się zdecydowanie lepsza od Jewgieniji Rodiny, która w Paryżu była rozstawiona z numerem piątym.

Rosjanka wprawdzie nie grała źle, jednak element który decydował w znacznym stopniu o przewadze Francuzki, był jej serwis. Cornet ani razu nie przegrała własnego gema, robiąc tym samym duże wrażenie na swoich fanach. Młoda zawodniczka w tym roku wystąpiła również w seniorskim turnieju, gdzie grając z dziką kartą przegrała w pierwszej rundzie z Venus Williams. Po dzisiejszym meczu trzeba przyznać, że Francuzka jest świetnie dysponowana i będzie się liczyła w walce o wygranie całego turnieju.

Wyniki ćwierćfinałów turnieju juniorek:
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 1) – Nikola Hofamnova (Austria, 8) 6:2, 7:5
Mariana Duque Marino (Kolumbia) – Michelle Larcher De Brito (Portugalia) 6:1, 6:4
Ksenia Milevskaya (Białoruś, 6) – Petra Martic (Chorwacja) 6:3, 6:3
Alize Cornet (Francja, 2) – Jewgienija Rodina (Rosja, 5) 6:3, 6:1