Wozniacki przegrywa w Tajlandii

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

51. w rankingu WTA Magdalena Rybarikova wyeliminowała Carolinę Wozniacki, w ćwierćfinale turnieju PTT Pattaya Open. Kolejne pewne zwycięstwo odniosła główna faworytka zmagań Wiera Zwonariowa, która straciła pięć gemów w rywalizacji ze Shuai Peng. Z imprezą pożegnała się ostatnia reprezentantka gospodarzy Tamarina Tanasugarn, przegrywając z Sanią Mirzą 5:7, 4:6.

Mająca polskich rodziców Wozniacki rozegrała w czwartek ponad dwugodzinną batalię z Rosjanką Ksenią Perwak. W rywalizacji z Rybarikovą młodej Dunce zabrakło nie tylko świeżości, ale także skuteczności przy kluczowych piłkach. Wozniacki nie wykorzystała w spotkaniu ze Słowaczką żadnego z czterech break pointów. Rozstawiona z ósemką Rybarikova wywalczyła natomiast przełamanie w trzecim gemie pierwszej partii, a w drugim secie aż trzykrotnie wygrywała serwis Wozniacki. W efekcie 20-letnia mieszkanka Bratysławy triumfowała 6:4, 6:1.

„Jestem bardzo szczęśliwa z bycia tutaj w półfinale, ponieważ wygrywałam z bardzo dobrymi tenisistkami,” przyznała Rybarikova. „Grałam bardzo agresywnie i mój serwis był bardzo dobry, podobnie jak woleje. Kluczowym był dobry serwis, ponieważ ona ma dobry return. Myślę, że był to mój najlepszy mecz w tym roku.”

O awans do swojego pierwszego w karierze finału turnieju WTA Rybarikova zagra z Sanią Mirzą. Reprezentantka Indii wprawiła dziś w rozczarowanie miejscowych kibiców, pokonując pierwszą rakietę Tajlandii, Tamarine Tanasugarn 7:5, 6:4. W całym meczu aż dziesięć gemów kończyło się breakami.

Pewnie po swój pierwszy tytuł w Pattay’i zmierza Wiera Zwonariowa. Niedawna półfinalistka Australian Open w sześćdziesiąt dziewięć minut pokonał Shuai Peng 6:2, 6:3. Rosjanka, podobnie jak w meczu drugiej rundy, tak i dzisiaj ani razu nie przegrała swojego podania. Półfinałową rywalką moskwianki będzie Shahar Peer. Rozstawiona z numerem siedem Izraelka, po trzysetowej batalii, pokonała Wierę Duszewinę.