Serena wygrywa finał bez historii

/ Tomasz Krasoń , źródło: australianopen.com, foto: australianopen.com

Serena Williams po raz czwarty w karierze wygrała Australian Open! 27-letnia Amerykanka zdeklasowała Dinarę Safinę i zapewniła sobie powrót na pierwsze miejsce rankingu WTA. Sparaliżowana stawką spotkania Rosjanka nie nawiązała walki, wygrywając zaledwie trzy gemy. Po zaledwie 59 minutach gry Serena triumfowała 6:0, 6:3.

Serena Williams narzuciła swoje warunki gry od początku spotkania. W pierwszej odsłonie Safina nie istniała na korcie. Rosjanka miała spore problemy z własnym podaniem, nie radziła sobie także z silnymi zagraniami Amerykanki. Nadzieje kibiców oczekujących bardziej emocjonującego widowiska zostały rozbudzone na początku drugiej partii, gdy rozstawiona z „trójką” Safina przełamała Serenę Williams. Jednak 27-letnia Amerykanka odpowiedziała szybkim rebreakiem i sama objęła prowadzenie. Przewagi przełamania turniejowa „dwójka” nie oddała już do końca seta i ostatecznie triumfowała 6:3.

Serena Williams z każdym meczem grała w Melbourne coraz lepiej. Najwięcej problemów sprawiły jej Gisela Dulko w drugiej rundzie oraz Swietłana Kuzniecowa w ćwierćfinale. Rozstawiona z „dwójką” Amerykanka znalazła się pod presją w pojedynku czwartej rundy z Wiktorią Azarenką, która przy prowadzeniu musiała poddać spotkanie ze względu na ogólne osłabienie. Z całą pewnością przełomowy był dla Sereny Williams półfinał, kiedy to w dobrym stylu pokonała niezwyciężoną dotychczas Jelenę Diemientiewą.

Dzięki zwycięstwu w tegorocznym turnieju Serena przedłużyła swoją wspaniałą serię. Młodsza z sióstr Williams wygrywa w Melbourne w latach nieparzystych nieprzerwanie od 2003 roku. To już jej czwarty singlowy tytuł w Australii.

W tegorocznym Australian Open Serena Williams zgarnęła wszystko: tytuł w singlu i deblu oraz przodownictwo na liście rankingowej.