Nerwy jak ze stali

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Serena Williams, po dwóch godzinach oraz czterdziestu minutach walki, pokonała Caroline Wozniacki 6:7(5), 6:3, 7:6(3), w ćwierćfinale turnieju Medibank International w Sydney. Dunka nie wykorzystała w tym pojedynku trzech meczboli. Pewnie do półfinału awansowała Dinara Safina (nr 2), zaś kontuzjowana Swietłana Kuzniecowa (nr 3) w ogóle nie wyszła dziś na kort.

Williams w tegorocznym turnieju w Sydney obroniła już łącznie siedem piłek meczowych – cztery w meczu pierwszej rundy z Samanthą Stosur i trzy kolejne w dzisiejszym spotkaniu. Pojedynek Amerykanki z Dunką polskiego pochodzenia od początku obfitował w emocje. W pierwszej partii Wozniacki dwukrotnie zyskiwała przewagę przełamania, a młodsza z sióstr Williams za każdym razem straty odrabiała. Urodzona w Odense tenisistka wytrzymała jednak presję i triumfowała w tie breaku.

W drugim secie Amerykanka przełamała młodszą rywalkę w trzecim oraz dziewiątym gemie, doprowadzając tym samym do decydującej partii. Ta lepiej rozpoczęła się dla Wozniacki, która wygrała dwa pierwsze gemy. Williams odrobiła straty, ale w jedenastym gemie po raz kolejny została przełamana. W tym momencie Dunka stanęła przed wielką szansą pokonania dziewięciokrotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych. Caroline Wozniacki nie wykorzystała jednak żadnego z trzech meczboli, a w tie breaku zdołała ugrać tylko trzy punkty.

O awans do finału Serena Williams zagra z Jeleną Diementiewą, która pokonała dziś w trzech setach Agnieszkę Radwańską.

Mniej dramatycznych zwrotów było w pojedynku Dinary Safiny z Alize Cornet, aczkolwiek i w tym pojedynku emocji nie zabrakło. Rozstawiona z numerem dwa Rosjanka zwyciężyła 6:3, 6:4, chociaż w drugim secie przegrywała 1:4. W półfinale Safina zmierzy się z doświadczoną Japonką Ai Sugiyamą. Tenisistka z Azji w meczu 1/4 finału wygrała walkowerem, gdyż Kuzniecowa poddała mecz ze względu na kontuzję mięśni brzucha.

Należy odnotować, iż dziś tenisistki grały w Sydney w ogromnym upale – temperatura dochodziła do 36 stopni Celsjusza.