Henin i Jankovic pewnie w III rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Justine Henin (nr 1) awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju imienia Rolanda Garrosa, który odbywa się w Paryżu (pula nagród 20 200 000 USD). Belgijka, która jest obecnie liderką światowego rankingu okazała się dziś lepsza od Tamiry Paszek.

Pierwszy set tego spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, a serwis nie był atutem żadnej z tenisistek. W sumie nastąpiło pięć przełamań, jednak nieznacznie lepsza okazała się liderka światowego rankingu, która ostatecznie wygrała 7:5. Powodem porażki Austriaczki była większa ilość niewymuszonych błędów, których Paszek popełniła dwadzieścia dwa (przy osiemnastu Belgijki).

W drugiej partii faworytka meczu jak i całego turnieju, zagrała bardzo dobrze, nie dając żadnych szans Paszek na równorzędną walkę. Wielki w tym udział austriackiej zawodniczki, która nie miała ani jednej kończącej piłki, a popełniła dziesięć niewymuszonych błędów. Spotkanie trwało godzinę i 23 minuty. Rywalką Belgijki w trzeciej rundzie będzie Mara Santangelo (nr 28), która w pierwszej rundzie okazała się lepsza od najlepszej polskiej tenisistki, Agnieszki Radwańskiej.

Do trzeciej rundy turnieju awansowała również Jelena Jankovic (nr 4), która również jest uważana za jedną z głównych faworytek do końcowego zwycięstwa. Serbka jednak nie pokazała dziś dobrej dyspozycji, jednak pewnie pokonała Catalinę Castano.

Jankovic w całym spotkaniu przeciwko Kolumbijce popełniła aż trzydzieści dwa niewymuszone błędy, przy tylko pięciu wygrywających piłkach – co jak na Serbkę jest wynikiem bardzo słabym. Castano jednak pomagała swojej rywalce jak tylko potrafiła (56 błędów). W kolejnej rundzie serbską gwiazdę tenisa czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie, gdyż zagra z Amerykanką Venus Williams (nr 26).