Trzy z ośmiu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/uk.eurosport.yahoo.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Tylko trzy z ośmiu rozstawionych tenisistek przeszło drugą rundę turnieju ASB Classic w Auckland. Z imprezą pożegnały się dziś m.in. Anabel Medina Garrigues, Aleksandra Wozniak oraz Nicole Vaidisova. Swoje mecze bez straty seta wygrały natomiast dwie główne faworytki zmagań w Nowej Zelandii – Jelena Diementiewa oraz Caroline Wozniacki.

O ile mecze pierwszej rundy turnieju w Auckland wygrały wszystkie tenisistki rozstawione, to już w gronie ćwierćfinalistek znalazły się tylko trzy z nich. Na rewelację zmagań wyrasta Ayumi Morita. Japońska kwalifikantka, która w pierwszej rundzie pokonała Martę Domachowską, tym razem okazała się lepsza od turniejowej czwórki – Aleksandry Wozniak. 18-letnia Azjatka triumfowała w godzinę i trzydzieści dziewięć minut 7:5, 6:2. W całym spotkaniu Morita popełniła pięć podwójnych błędów, a mimo to tylko raz straciła własne podanie.

W swoim trzecim w karierze ćwierćfinale turnieju WTA Japonka zagra z Brytyjką Anne Keothavong, która pokonała rozstawioną z numerem osiem Carlę Suarez Navarro 6:2, 6:4.

Bolesną porażkę doznała też inna Hiszpanka. Rozstawiona z trójką Anabel Medina Garrigues ugrała tylko po trzy gemy w każdym z setów w rywalizacji ze sklasyfikowaną o pięćdziesiąt trzy pozycję niżej Ediną Gallovits. Obie tenisistki miały w tym spotkaniu duże problemy z serwisem i na osiemnaście rozegranych gemów jedenaście zakończyło się breakami.

Główną atrakcją trzeciego dnia turnieju w Auckland był pojedynek reprezentantki gospodarzy Mariny Erakovic z najwyżej rozstawioną w turnieju Jeleną Diementiewą. Rosjanka nie pozostawiła złudzeń młodszej o siedem lat rywalce, zwyciężając w godzinę i dwadzieścia siedem minut 6:2, 6:3.

„Wydaje mi się że stoczyłyśmy dobrą walkę w pierwszym secie, a ja grałam nieco lepiej niż wczoraj. Właśnie na tym mi zależy, by ciągle poprawiać swoją grę i w każdej kolejne rundzie lepiej się prezentować” – powiedziała po spotkaniu Diementiewa, która w ćwierćfinale zagra z Shahar Peer (nr 5).

Wyniki drugiej rundy:
Jelena Diementiewa (Rosja, 1) – Marina Erakovic (Nowa Zelandia) 6:2, 6:3
Shahar Peer (Izrael, 5) – Barbora Zahlova Strycowa (Czechy) 6:3, 4:6, 6:2
Edina Gallovits (Rumunia) – Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 3) 6:3, 6:3
Aravane Rezai (Francja) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 7) 6:2, 6:3
Anne Keothavong (Wielka Brytania) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 8) 6:2, 6:4
Ayumi Morita (Japonia, Q) – Aleksandra Wozniak (Kanada, 4) 7:5, 6:2
Jelena Wiesnina (Rosja) – Nicole Vaidisova (Czechy, 6) 6:4, 6:3
Caroline Wozniacki (Dania, 2) – Jill Craybas (USA) 6:4, 7:5