Wygrana Venus, przegrany powrót Myskiny

/ Jarosław Skoczylas , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Venus Williams (nr 26) awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju imienia Rolanda Garrosa, który odbywa się na paryskich kortach. Amerykanka w dzisiejszym spotkaniu okazała się lepsza od swojej rodaczki, Ashley Harkleroad.

W pierwszym secie tego meczu bardzo dobrze grała przede wszystkim Venus, która swoimi bardzo mocnymi uderzeniami rozprowadzała po korcie swoją rywalkę. Znakomicie serwowała, nie dając ani jednej okazji na przełamanie. Sama uczyniła to dwukrotnie, dzięki czemu oddała Harkleroad tylko jednego gema.

Druga partia spotkania pomiędzy dwiema zawodniczkami reprezentującymi Stany Zjednoczone, była zdecydowanie gorsza pod względem poziomu gry. Sama Venus Williams popełniła aż trzydzieści cztery niewymuszone błędy, przy tylko dziewięciu wygrywających piłkach. Obie tenisistki trzykrotnie przełamywały swoje podania, dlatego też set musiał zakończyć tie-break. W nim po długiej walce lepsza okazała się faworytka, która wygrała 10:8.

Dużą niespodzianką czwartego dnia turnieju było odpadnięcie fenomenalnie ostatnio dysponowanej Julii Wakulenko, która w Paryżu była rozstawiona z numerem trzydziestym. Ukrainka okazała się gorsza od wielkiego talentu rumuńskiego tenisa – Ralucy Olaru, która najprawdopodobniej po tym turniejem awansuje pierwszy raz do pierwszej setki rankingu.

Pierwszy set to przede wszystkim bardzo wyrównana gra obu tenisistek, po których zupełnie nie było widać, że dzieli je prawie sto miejsc w rankingu WTA. Przewagę w wymianach częściej miała Rumunka, której udało się dwa razy przełamać bardzo mocny serwis Wakulenko. Dzięki temu Olaru wygrała pierwszego seta.

W drugiej partii meczu gra ukraińskiej tenisistki zupełnie się pogorszyła. Nie wygrała ani jednego z czterech swoich gemów serwisowych, a co więcej popełniła aż siedemnaście niewymuszonych błędów, przy tylko dwóch Rumunki. Dla osiemnastolatki jest to pierwszy występ w turnieju głównym zawodów Wielkiego Szlema (w Paryżu przeszła eliminacje).

Pierwszy raz od prawie sześciu miesięcy na korcie pojawiła się Anastazja Myskina. Rosjanka, która była notowana przez dłuższy czas w pierwszej dziesiątce rankingu, zagrała bardzo słabe spotkanie i po niecałej godzinie uległa wysoko Meghann Shaughnessy. W całym spotkaniu Myskina miała zaledwie dwie wygrywające piłki, przy dwudziestu pięciu niewymuszonych błędach.

Wyniki I rundy:
Maria Szarapowa (Rosja, 2) – Emilie Loit (Francja) 6:3, 7:6(4)

Olga Puczkowa (Rosja) – Eleni Daniilidou (Grecja) 7:5, 0:6, 6:3
Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 24) – Varvara Lepchenko (Uzbekistan) 6:1, 2:6, 6:2
Gisela Dulko (Argentyna, 29) – Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:4, 6:3
Alona Bondarenko (Ukraina, 22) – Iveta Benesova (Czechy) 6:0, 6:1

Kateryna Bondarenko (Ukraina) – Zuzana Ondraskova (Czechy) 6:0, 6:1
Meghann Shaughnessy (USA) – Anastazja Myskina (Rosja) 6:0, 6:1
Daniela Hantuchova (Słowacja, 12) – Jelena Kostanic Tosic (Chorwacja) 6:3, 6:1
Anna Czakwetadze (Rosja, 9) – Alicia Molik (Australia) 6:2, 6:3
Patty Schnyder (Szwajcaria, 14) – Martina Sucha (Słowacja) 2:6, 6:1, 6:2