Ostatni szlif przed Doha

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Getty Images

Bez straty seta awansowała do finału turnieju Fortis Championships w Luksemburgu Jelena Diementiewa. Główna faworytka zmagań w równo godzinę pokonała Soranę Cristeę 6:2, 6:2. O tytuł moskwianka zagra z Dunką polskiego pochodzenia – Caroliną Wozniacki.

Impreza w Luksemburgu jest dla Jeleny Diementiewej ostatnim egzaminem przed, rozpoczynającym się 3 listopada, turnieju mistrzyń w Doha. Rosjanka w dzisiejszym półfinale nie pozostawiła złudzeń 18-letniej Rumunce. Piątka tenisistka świata wykorzystała w rywalizacji z nastoletnią rywalką wszystkie pięć okazji na przełamanie. Cristea tylko w pierwszym secie zdołała wywalczyć jednego breaka.

Jelena Diementiewa po raz dwudziesty piąty w karierze, a po raz piątym w tym sezonie awansowała do finału turnieju WTA. W tym roku moskwianka wygrała zawody w Dubaju, a przede wszystkim Igrzyska Olimpijska w Pekinie.

O swój trzeci tytuł w 2008 roku Diementiewa zagra z Caroliną Wozniacki. Reprezentantka Dani, której rodzice pochodzą z Polski, rozegrała dziś bardzo zaciętą batalię z Chinką Na Li. Tenisistka z Europy zwyciężyła w dwie godziny oraz dwanaście minut 7:6(1), 3:6, 6:2. W decydującej partii Wozniacki skutecznie broniła własnego podania, sama dwukrotnie przełamując rywalkę.

18-letnia Carolina Wozniacki wygrała dziś swój pięćdziesiąty trzeci mecz w tym sezonie, a w niedziele stanie przed szansą wygrania czwartego turnieje w karierze. Poprzednie trzy triumfy miały miejsce w bieżącym roku – w sierpniu na twardych kortach w Sztokholmie i New Haven, a także we wrześniu w Tokio.