Rozstawione nie tracą żadnego seta

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Getty Images

Wszystkie trzy rozstawione tenisistki, które rozpoczęły w poniedziałek udział w turnieju Fortis Championships Luxembourg, bez straty seta awansowały do drugiej rundy. Najtrudniejszą z nich przeprawę miała Anna Czakwetadze (nr 2), która pokonała Mathilde Johansson 6:4, 7:6(5).

Tegoroczny sezon dla Anna Czakwetadze jest wyjątkowo nieudany. W tym roku wygrała ona tylko jeden turniej – w lutym halową imprezę w Paryżu. Przed startem w Luksemburgu Rosjanka legitymowała się natomiast bilansem 27 wygrany spotkań i 22 porażek, plasując się w rankingu „The Race” dopiero na dwudziestej pozycji. Turniej Fortis Championships jest dla Anny Czakwetadze ostatnią okazją na poprawienie tego bilansu. Rosjanka rozpoczęła występ w Luksemburgu od dwusetowego zwycięstwa nad Mathildą Johansson. Obie partie miały jednak bardzo zacięty przebieg, a moskwianka czterokrotnie została przełamana. Rozstawiona z numerem dwa Czakwetadze mogła szybciej rozstrzygnąć zwycięstwo na swoją korzyść, gdyż w pierwszym secie prowadziła już 5:2, a w drugim 4:2. Ostatecznie Rosjanka zwyciężyła po godzinie oraz trzydziestu trzech minutach rywalizacji.

O dwie minuty dłużej trwało spotkanie zeszłorocznej finalistki turnieju w Luksemburgu – Danieli Hantuchovej z Paule Parmentier. Rozstawiona z numerem trzy Słowaczka zwyciężyła 6:2, 7:5, wykorzystując w całym pojedynku sześć z aż osiemnastu szans na przełamanie. Kolejną rywalką Danieli Hantuchovej będzie Sabine Lisicki. 19-letnia Niemka pokonała Sofie Arvidsson 2:6, 6:3, 6:4.

Wyjątkowo zgodne były dziś tenisistki z Chin. Zarówno rozstawiona z numerem sześć Na Li, jak i Shuai Peng straciła w meczach pierwszej rundy po trzy gemy. Pierwsza z nich pokonała w czterdzieści osiem minut reprezentantkę gospodarzy Mandy Minellę, a druga w pięćdziesiąt cztery minuty Wierę Duszewinę.