Oprandi i Rezai w II rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: istanbulcup.com, foto: wtatour.com

Romina Oprandi niespodziewanie wyeliminowała w pierwszej rundzie Katerynę Bondarenko w turnieju Istanbul Cup, który odbywa się w Turcji (pula nagród 200 000 USD). Włoszka będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w spotkaniu, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału.

W pierwszym secie tego meczu włoska zawodniczka bardzo dobrze serwowała, przez co bardzo często zyskiwała przewagę w dalszej części akcji. Udało jej się również dwukrotnie przełamać serwis Ukrainki, dzięki czemu wygrała pierwszego seta 6:4.

Zdecydowanie gorzej Oprandi zagrała w partii drugiej, kiedy to popełniała zdecydowanie więcej niewymuszonych błędów. Bondarenko jednak tego dnia także często się myliła, przez co nie mogła osiągnąć przewagi w spotkaniu. Ostatecznie Włoszka sprawiła niespodziankę i wygrała całe spotkanie po godzinie i trzynastu minutach.

Dużo lepiej przed turecką publicznością spisała się starsza z sióstr Bondarenko – Alona, która jest rozstawiona z numerem piątym. Ukrainka nie dała żadnych szans Pemrze Ozgen, która występowała w turnieju głównym dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów.

Turczynka grała bardzo słabo podczas swoich gemów serwisowych, w całym spotkaniu wygrała przy nim zaledwie siedemnaście punktów. Miała tylko jedną szansę (niewykorzystaną) na przełamanie serwisu Bondarenko. Jednak na pewno takie spotkanie da więcej doświadczenia Ozgen, niż wiele spotkań rozegranych w małych turniejach.