Polska Dunka z trzecim tytułem

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: Getty Images

Trzeci tytuł w karierze, 140 punktów do rankingu WTA oraz 28 tysięcy dolarów to dorobek Caroline Wozniacki, która wygrała imprezę AIG Japan Open w Tokio. 18-letnia Dunka pokonała w finale Kaię Kanepi 6:2, 3:6, 6:1. Mająca polskie korzenie Wozacki dopisała tym samym Tokio do listy wygranych turniejów (Sztokholm i New Haven).

Początek spotkania był udany dla Dunki, która dwukrotnie przełamała rywalkę i wygrała pierwszego seta 6:2. Jednak w drugiej odsłonie 23-letnia Estonka odnalazła swój rytm gry, szybko objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca seta, triumfując 6:3. Trzecia partia padła łupem najwyżej rozstawionej tenisistki imprezy, Caroline Wozniacki. Szesnasta tenisistka światowego rankingu pewnie serwowała i wygrała do jednego. Całe spotkanie trwało 2 godziny i 23 minuty.

Dla Caroline Wozniaki jest to trzeci turniejowy triumf w sezonie, a także w karierze. Latem wygrała imprezy w Sztokholmie i New Haven. Następnie dotarła do czwartej rundy US Open i wdarła się do czołowej dwudziestki światowego rankingu.

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w tym turnieju. Przez ostatnie tygodnie wpadałam na bardzo trudne rywalki, ale mecze były zacięte i widziałam, że ciągle dobrze gram. Gdy zobaczyłam, że w Tokio zaczynam od Dulko, pomyślałam, że też nie będzie łatwo. Jednak przebrnęłam przez tamto spotkanie i cały turniej” – powiedziała Dunka, która na drudze do tytułu pokonała Giselę Dulko, Ayumi Moritę, Tamarine Tanasugarn, Jarmilę Gajdosovą oraz Kaię Kanepi.

Japonia wiele dla mnie znaczy. W Osace wygrałam swój pierwszy duży turniej juniorski. Teraz dołożyłam do tego triumf w Tokio. Zawsze chętnie tu powracam i naprawdę lubię ludzi, którzy tu żyją” – dodała 18-letnia Wozniacki.