Radwańska i Azarenka minimalnie przegrywają

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Getty Images

Agnieszka Radwańska i Wiktoria Azarenka odpadły z turnieju deblistek Porsche Tennis Grand Prix. Rozstawione z numerem trzy tenisistki przegrały 6:2, 4:6, 9-11 z Anną – Lenę Groenefeld i Patty Schnyder. W finale gry pojedynczej zagrają Jelena Janković i Nadia Pietrowa.

Spotkanie Polki i Białorusinki z deblem, w którym gra główna nadzieja gospodarzy – Anna – Lena Groenefeld oraz Patty Schnyder, trwało godzinę i siedemnaście minut. W pierwszym secie Radwańska i Azarenka wyśmienicie serwowały, co przynosiło im kolejne punkty. Poza tym obroniły break pointa i dwukrotnie przełamały przeciwniczki, obejmując prowadzenie w meczu. W drugiej odsłonie obydwa deble wykorzystywały wszystkie punkty na przełamanie, ale o jednego breaka lepsze okazały się niemieckojęzyczne tenisistki. One także zwyciężyły w mistrzowskim tie breaku 11-9. Rywalki Groenefeld i Schnyder w kolejnym meczu zostaną wyłonione dziś późnym wieczorem w Stuttgarcie.

W turnieju singlistek Jelena Janković, która w poniedziałek zostanie ponownie liderką rankingu WTA, wygrała po ciężkim meczu z Venus Williams 6:7(8), 7:5, 6:2. W pierwszym secie Serbka miała mnóstwo szczęścia, bo Amerykanka nie wykorzystała aż sześciu break pointów i w efekcie konieczne okazało się rozegranie tie breaka. Starsza z sióstr Williams wygrała 8-6. W drugiej partii Janković rzutem na taśmie wywalczyła przełamanie, decydujące o zdobyciu przez nią seta. W ostatniej partii Venus była cieniem dla samej siebie i ostatecznie zdołała ugrać tylko dwa gemy.

O główną nagrodę, czyli sportowy samochód porsche, Jelena zagra z Nadią Pietrową. Rosjanka pokonała dzisiaj Wiktorię Azarenkę, pogromczynię Agnieszki Radwańskiej z drugiej rundy, 6:4, 6:4. Zwycięstwo nie przyszło Pietrowej z łatwością, ale w decydujących momentach górą było doświadczenie Rosjanki. Nadia podała aż osiem asów serwisowych, nie popełniając przy tym żadnego podwójnego błędu serwisowego. Odnotowała cztery przełamania. Nie udało się jej co prawda obronić żadnego break pointa, ale nie miało to wpływu na jej zwycięstwo. Pietrowa to triumfatorka Porsche Tennis Grand Prix z 2006 roku.

Półfinały singla:
Jelena Janković (Serbia, 2) – Venus Williams (Stany Zjednoczone, 6) 6:7(8), 7:5, 6:2
Nadia Pietrowa (Rosja) – Wiktoria Azarenka (Białoruś) 6:4, 6:4