Wozniacki gra dalej, odpadła japońska legenda

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

We wtorek do rywalizacji w turnieju AIG Japan Open w Tokio (pula nagród 175 tysięcy dolarów) przystąpiła większość rozstawionych tenisistek. Awans do drugiej rundy zapewniła sobie między innymi najwyżej notowana ze startujących zawodniczek, Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Kolejną rywalkę poznała także Marta Domachowska. 22-letnia warszawianka spotka się w drugiej rundzie z Czeszką Klarą Zakopalovą.

Początek spotkania Caroline Wozniacki wskazywał na to, że 18-letnia Dunka może mieć problem z wywalczeniem awansu. Mieszkająca w Kopenhadze tenisistka przegrała pierwszą partię z Giselą Dulko 4:6. Jej gra o wiele lepiej wyglądała w kolejnych odsłonach. Drugiego seta zwyciężczyni imprez w Sztokholmie i New Haven wygrała do zera, a w trzecim oddała 23-letniej Argentynce zaledwie trzy gemy. Spotkanie trwało 2 godziny i 3 minuty. O ćwierćfinał 18-letnia Dunka zagra z reprezentantką gospodarzy, Ayumi Moritą.

Do drugiej rundy awansowała także Shahar Peer. Rozstawiona z „szóstką” reprezentantka Izraela 6:3, 6:1 pokonała Kimiko Date Krumm. 38-letnia Japonka, która po kilkuletniej przerwie powraca do światowego tenisa, w trwającym 69 minut meczu zdobyła zaledwie jednego breaka. 21-letnia tenisistka z Izraela spotka się teraz z „lucky looser”, Słowaczką Jarmilą Gajdosovą.

Nie jest prosto powrócić po 11 latach przerwy. Wtorkowa porażka wywołała u mnie mieszane uczucia. Czuję rozgoryczenie z powodu przegranej, ale to czego dokonałam przez ostatnie miesiące jest naprawdę niezwykłe. Gram, aby poprawić swoje umiejętności tenisowe. Czułam się o wiele lepiej niż przed dwoma tygodniami w turnieju Pan Pacific. Wtedy nie mogłam grać na sto procent możliwości” – powiedziała po meczu Kimiko Date Krumm.

Miejscowi kibice mieli jednak we wtorek powody do radości. Awans do drugiej rundy wywalczyły dwie miejscowe kwalifikantki, Ryoko Fuda i Rika Fujiwara. Pierwsza z nich 7:5, 6:2 ograła Pauline Parmentier, a druga pokonała Czeszkę Petrę Cetkovską 7:6(6), 6:4.

Kolejną rywalkę poznała także Marta Domachowska. 22-letnia Polka o ćwierćfinał zagra z Klarą Zakopalovą. Czeszka wyeliminowała rozstawioną z „czwórką” Marię Kirilenko. Będzie to trzecie spotkanie tych tenisistek. Bilans dotychczasowych pojedynków jest remisowy.