Jankovic z Kuzniecową w finale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: internazionalibnlditalia.it, foto: wtatour.com

Jelena Jankovic (nr 3) awansowała do finału turnieju, który jest rozgrywany na ziemnych kortach w Rzymie (pula nagród 1 340 000 USD). Serbka w dzisiejszym spotkaniu bez najmniejszych problemów rozprawiła się z Patty Schnyder (nr 14).

Pierwszy set tego meczu to ogromna przewaga serbskiej tenisistki, która nadal znajduje się w bardzo wysokiej dyspozycji. Jankovic grała bardzo głębokie piłki, z którymi Szwajcarka nie potrafiła sobie poradzić. Przełamała serwis Schnyder czterokrotnie, dzięki czemu odniosła bardzo wysokie zwycięstwo, 6:1.

W drugiej partii poziom gry bardzo się obniżył, gdyż Jankovic zaczęła grać zdecydowanie gorzej. Nastąpiło w tym fragmencie aż siedem przełamać, jednak cztery z nich należały do Serbki, która ostatecznie wygrała całe spotkanie po godzinie i dziesięciu minutach.

Rywalką piątej tenisistki świata będzie w jutrzejszym finale Swietłana Kuzniecowa (nr 2), która dzisiaj po dosyć wyrównanym spotkaniu wyeliminowała z turnieju Danielę Hantuchovą (nr 9). Słowaczka zagrała zdecydowanie najgorsze spotkanie w całym turnieju.

Pierwszy set to koncertowa gra Rosjanki, która nie dała swojej rywalce ani jednej szansy na przełamanie własnego serwisu. Kuzniecowej udała się ta sztuka raz, dzięki czemu wygrała pierwszą partię 6:4.

W drugim secie Hantuchova zagrała zdecydowanie gorzej, przede wszystkim przy własnym serwisie. Warto zaznaczy, że Słowaczka przy własnym podaniu wygrała zaledwie osiem punktów (jeden gem i trzy przełamania). Tak słabo grająca tenisistka, nie miała żadnych szans z dobrze dysponowaną Rosjanką. Mecz trwał godzinę i siedemnaście minut.