Porażka Anny Czakwetadze w Rzymie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: internazionalibnlditalia.it, foto: wtatour.com

Serena Williams awansowała do ćwierćfinału turnieju rozgrywanego na ziemnych kortach w Rzymie (pula nagród 1 340 000 USD). Amerykanka (nr 8) pokonała w dzisiejszym spotkaniu bardzo groźną reprezentantkę Izraela, Shahar Peer (nr 11).

Pierwszy set tego spotkania nie stał na wysokim poziomie – obie tenisistki bardzo często przełamywały swoje serwisy, przez co mieliśmy do czynienia aż z sześcioma przełamaniami. Górą ostatecznie okazała się Williams, która przełamała swoją rywalkę aż cztery razy i wygrała pierwszego seta, 6:3.

W drugiej partii obie zawodniczki grały zdecydowanie lepiej, a faworytka mogła potwierdzić, że będzie jedną z głównych faworytek rozpoczynającego się pod koniec maja wielkoszlemowego French Open. Amerykanka wygrała te spotkanie po odzinie i 43 minutach, oddając swojej rywalce również trzy gemy.

Niespodziankę sprawiła swoim kibicom Daniela Hantuchova (nr 9), które niespodziewanie w dzisiejszym spotkaniu okazała się lepsza od Anny Czakwetadze, która w stolicy Włoch była rozstawiona z numerem siódmym.

Słowaczka bardzo pewne zwycięstwo może przede wszystkim zawdzięczać znakomitemu serwisowi – w całym spotkaniu jedynie raz przegrała swoje podanie. Czakwetadze została przełamana aż czterokrotnie, dlatego nie miała żadnych szans z dobrze dysponowaną reprezentantką Słowacji.

Z turniejem w dniu dzisiejszym pożegnała się również Nadja Pietrowa (nr 5), która nabawiła się kontuzji w spotkaniu z Jeleną Dementiewą (nr 10). Pewnie natomiast do ćwierćfinału przebrnęła Jelena Jankovic, która po odpadnięciu Amelie Mauresmo jest jedną z głównych faworytek do wygranej. Dziś Serbka pokonała będącą w znakomitej formie Ukrainkę, Alonę Bondarenko.